Az Üzletem.hu összefoglalója.
Egyensúly Intézet: érdemben csak jövőre nőhet a GDP
Az Egyensúly Intézet előrejelzése szerint idén a gazdaság stagnálni fog (0,2 százalékos GDP növekedés várható), és csak 2024-ben jöhet érdemi növekedés. Lassuló tendenciával, és nem markáns mértékben ugyan, de folytatódott Magyarországon a legfontosabb gazdasági bizalmi indikátorok korrekciója – olvasható az Egyensúly Intézet júliusi gazdasági gyorsjelentésében.
0,6 százalékkal nőtt az GDP az EU-ban 2023 második negyedévében
Az előző negyedévhez képest nem változott, 2022 második negyedévéhez képest 0,6 százalékkal nőtt a GDP az Európai Unióban 2023 második negyedévében – tájékoztatott az Eurostat.
Ipari termelői árak: 30 százalék alá lassult júniusban az éves drágulás üteme
2023 áprilisában az ipari termelői árak 2023 a belföldi értékesítésben átlagosan 29,8 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Néhány nap alatt 25 forinttal drágul a benzin és 27 forinttal a gázolaj
Múlt péntek után szerdán is emelkedik a benzin és a gázolaj ára.
K&H: szinte mindenki tapasztalta az élelmiszerek drágulását
Elenyésző azoknak a középkorúaknak a száma, akik nem tapasztaltak jelentős drágulást az élelmiszereknél – derül ki a K&H második negyedéves biztos jövő felméréséből.
Az eurózónában alig haladja meg az infláció az 5 százalékot
A júniusi 5,5 százalék után júliusban 5,3 százalékos volt az éves infláció az eurózónában.
2023 I. félévében 7353 új lakás épült, 19 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban; a kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 10 880 volt, ami 39 százalékos éves visszaesést jelent – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Vissza nem térítendő támogatást és kamattámogatott hitelt javasol az ÉVOSZ
A lakóingatlanok energia-megtakarítását célzó felújításához kamattámogatott hitelt, illetve vissza nem térítendő támogatást javasol az Építőipari Vállalkozók Országos Szakszövetsége.
Otthon Centrum: a térségben Prágában a legmagasabbak a lakásbérleti díjak
Megelőzte a prágai árszint a bécsit, amire korábban nem volt példa, derült ki az Otthon Centrum bérlakáspiaci elemzéséből. A régióban egyedül a keleti szomszédnál lehet olcsóbban lakást bérelni.
Magyarország jól jöhet ki az MI-forradalomból, de csak ha gyorsan lép
Az Európai Uniónak olyan környezetet kell biztosítania, amivel elkerülheti a technológiai függést, de kordában tudja tartani a mesterséges intelligenciát – hangsúlyozza az IVSZ – Digitális vállalkozások szövetsége.
NASA: a forradalmi elektronika az űrben is kinyomtatható
Ez a technológia teljesen átalakíthatja az űrhajók tervezését: helyet és hasznos terhet takaríthat meg, miközben javítja a kommunikációs képességeket és új kapukat nyit a kutatás-felfedezés előtt.
Afrikai sertéspestis: a Nébih oldalán is elérhetőek a horvátországi területi korlátozások
Településlistával és az EU-s térképes keresővel is segíti a magyar gazdálkodókat a Nébih, hogy könnyebben tájékozódhassanak a horvátországi ASP járvány legfontosabb információiról.
Együtt ügyeskedett a könyvelővel a kaposvári pékség ügyvezetője
„A fizetendő és levonható általános forgalmi adó a cégre nézve a valóságnál kedvezőbben alakult.”
MMOSZ: egyre több cég toboroz közvetlenül
A HR-szolgáltatók tapasztalataira támaszkodva egyre több cég közvetlenül toboroz. Tavaly év végéhez képest 10 százalékkal nőtt a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkoztatottak száma a raktározás-logisztika területén – derül ki a 200 ezer munkavállalót foglalkoztató Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) heti rendszeres méréseiből.
Így zöldíthetnek tengeri szélenergiával a magyar vállalatok
Az energiakrízis ellenére tovább fejlődött a zöld villamos energia származási garanciák (Guarantee of Origin, GO) európai piaca az elmúlt időszakban. A fogyasztóknak az energiapiaci turbulencia és az ebből adódó költségnövekedés sem szegte kedvét, így a vételi és az eladási oldalon növekvő számú aktív szereplő van jelen. A kereslet fokozódásával a GO-árak és a felajánlott, illetve kereskedett mennyiségek jelentősen emelkedtek 2022-ben, a várakozások pedig tartósan magas árszintet vetítenek előre.
Globális minimumadó helyett belföldi minimumadó?
Az OECD 2021 decemberében hozta nyilvánosságra a globális minimumadóra vonatkozó szabályokat. Most újabb értelmezéssel kísérli meg a jogbizonytalanság eloszlatását. Ez vajon az eredeti szabályalkotás hiányosságainak elismerését jelenti? Az amerikai cégek haladékot kapnak a 15 százalékos minimumadó megfizetése alól? Ezeket a kérdéseket járják körbe a Deloitte szakemberei.
Accor: újra útra kel az üzleti világ
Az üzleti világ még mindig otthonról zoomol? A céges utazásokkal kapcsolatos kiadások már teljesen visszaálltak a világjárvány előtti szintre? A kibocsátási költségvetés lép a pénzügyi költségvetés helyébe? A válaszok az Accor új Business of Travel jelentésében olvashatók.
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.