A közlekedésben használt megújuló energiaforrások részarányát illetően Magyarország már most a régióban a legjobban, az uniós átlag felett teljesít. Ezt a teljesítményt tovább növelhetik a Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv intézkedései, amelyek ösztönzik az elektromobilitás elterjedését és hozzájárulnak a 2050-re kitűzött klímasemlegességi célok eléréséhez. A kormány az elektromos rásegítésű kerékpárok vásárlását támogató programban összesen több mint tizennégyezer e-bike beszerzéséhez járult hozzá – jelentette be Steiner Attila energetikáért felelős államtitkár.
A kormány az ország szén-dioxid csökkentési céljainak elérése érdekében támogatja a közlekedési szektor klímabarátabbá válását és az elektromos járművek terjedését – emlékeztetett az államtitkár. Ennek köszönhetően a hazai zöld rendszámos autók száma 2020 májusában elérte a 20 ezret, mára pedig már az 56 ezret is meghaladta, és ezek több mint fele tisztán elektromos.
A városokban időnként tapasztalható magas légszennyezettségre megoldást jelenthet a kerékpárok terjedése, mivel segítségükkel csökkenteni lehet a közlekedésből származó káros anyag mennyiségét. Ezért a kormány a régióban az elsők között hirdetett meg elektromos rásegítésű kerékpárok vásárlását támogató programot, melynek első szakaszában közel 6900 e-bike beszerzéséhez járult hozzá.
A pályázat második szakasza a pályázati forrás kimerülése miatt lezárult, így április óta a rendelkezésre álló idő kevesebb, mint fele alatt összesen 7208 elektromos rásegítésű (3697 pedálszenzoros és 3511 nyomatékszenzoros) kerékpár vásárlásához nyújtott támogatást a program, a legtöbben Budapestről, Pest, illetve Hajdú-Bihar megyéből igényeltek támogatást.
A pályázat keretében a pedelecek bruttó vételárának felét, de hajtási rendszertől függően legfeljebb 100 ezer, illetve 180 ezer forint támogatási igényt nyújthattak be a magyarországi lakóhellyel és magyar adóazonosító jellel rendelkezők, fejenként legfeljebb egy pedelec kerékpárra.
A beadáshoz nem volt szükség munkáltatói igazolásra, így például kismamák, nyugdíjasok és egyetemisták is igényelhettek támogatást és térhetnek át egy környezetkímélőbb és egészségesebb közlekedési módra. (TIM)
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.