Schmidt András: Üzletfejlesztő mentorként száz éves koromig bőven lesz elfoglaltságom

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 06. 28., 10:15

Az üzletfejlesztésben egyértelműen mérhető az eredmény, amiért a felelősséget kell vállalnom – mondja az Üzletemnek Schmidt András üzletfejlesztő mentor és coach, a Gree-gree Kft. ügyvezető igazgatója. Szerinte a személyes kapcsolatok hatékonyságánál még nem találtak ki jobbat.

Schmidt András azt gondolja, ha vállalkozunk, akkor azt tegyük jókedvvel és sikerorientáltan. Az ActionCOACH-nál ők így dolgoznak. És dolgoznak azon is, hogy az üzleti mentor és coach tevékenység Magyarországon is egyre ismertebb legyen. Ők ráadásul garanciát vállalnak arra, hogy a munkájukba fektetett pénz megtérül akár egy kkv vezetőjének is. András szívesen részt venne egyszer egy űrmisszióban is. S hogy mi mindenre készül még? Megtudja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 86. interjújából.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Azt, hogy a saját vállalkozásomban dolgozhatok a saját időbeosztásom szerint, annyit, amennyit jónak látok és még meg is élek belőle. Az ActionCOACH franchise partnere vagyok, okleveles üzletfejlesztő mentor és tréner. Több évtizedes karrierút megtétele után most igazán azt csinálom, amit szeretek – hála a megszerzett üzleti tapasztalatnak, vállalkozói tudásnak és a kiváló mentori és coach képzéseknek – bár ezek az iskolák életem végéig tartani fognak.

Milyen távra tervez?

– Azért lettem üzletfejlesztő mentor és coach, mert ezt a munkát mindaddig szeretném végezni, amíg az elmém hatékonysága ezt megengedi. Ez azt jelenti, hogy cca. 100 éves koromig bőven lesz elfoglaltságom.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Tapasztalatot cserélni azzal a több mint 1100 ActionCOACH-csal, akik a világ 78 országában sikeresen dolgoznak. Van még vagy 100 könyv, amit el szeretnék olvasni és cca. 100 ember, akitől tudást szeretnék még szerezni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szüleimtől. Nem csoda, hiszen tudásom 90 százalékát hatéves koromig szereztem meg. A maradék 10 százalékot nagyon sok embertől kaptam meg. Mindegyik iskolámban, mindegyik munkahelyemen voltak olyanok, akiktől sokat tanultam. De igazán dialektikusan gondolkodni Marx és Engels tanított meg.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Az üzleti mentor és a coach szakma Ausztráliából és az USA-ból ered. Az ActionCOACH 25 évvel ezelőtt született meg. Magyarországon még csak most kezdenek ismerkedni vele a vállalkozók. Ezért van itthon lehetőség a piaci fejlődésre. Hazánkban sok az úgynevezett life coach, akik személyiségfejlesztőként, vezetőfejlesztőként, motivátorként működnek, de üzletfejlesztő coachként mutatkoznak be a cégeknél. Bár az üzletfejlesztés és a life coaching egy-két területen valóban fedi egymást, attól még elég markánsan különböznek is egymástól. Van life coach képzettségem is, de én kizárólag vállalkozásfejlesztési mentorként és coachként dolgozom. Miért?...mert az üzletfejlesztésben egyértelműen mérhető az eredmény, amiért a szerződésemből fakadó kötelezettségeim okán felelősséget kell vállalnom.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Űrhajósként nagyon szívesen kirándulnék egyet az űrállomásra. Ma már elérhető dolog az űrturizmus, de megvárom, amíg olcsóbb lesz.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– A személyes találkozók hatékonyságánál jobbat még nem talált ki senki semmilyen iparágban és semmilyen társadalmi kapcsolati rendszerben. Viszont az, hogy milyen tartalommal töltünk meg egy ilyen találkozót és milyen formában valósítjuk meg, az már az adott személy felkészültségén múlik.

Mire sajnálja az idejét?

– A szélmalomharcokra. Nem mindig derül ki a kezdéskor, hogy ilyenre kerül majd sor. Gyakran eltelik némi idő, mire tisztázódik, hogy felesleges valamiért, vagy valami ellen küzdeni, a legjobb túllépni rajta.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Bármire elköltöm, ami az életemet boldogabbá, szebbé, vidámabbá, gazdagabbá teszi. Soha sem vertem a fogamhoz a garast.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nehéz engem felbosszantani. De ha már… akkor a legjobban azok bosszantanak, akikről kiderül, hogy csak színlelték a korrektséget és a barátságot. Fel tudok háborodni, ha valaki felrúgja a szóbeli megállapodásunkat, vagy egyenesen letagadja annak létezését. Utálom, ha olyan mondatokat adnak a számba, amelyeket nem mondtam ki soha. Dühít, ha valaki a megfogalmazásaiban csúsztat. Vagyis a legjobban az dühít, ha kiderül egy úriemberről, hogy soha sem volt az.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Gyakran van önkéntes munkám. Üzletfejlesztőként a non-profit szervezeteknek segítem a munkájukat úgy megszervezni, hogy eredményesebben tudjanak támogatókat szerezni, a kapott forrásokat hatékonyabban tudják felhasználni, segítő embereket tudjanak maguk mellé állítani.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Ha együtt a család. Ezen kívül egy baráti összejövetel, az úszás, a természetjárás, az utazás, a tánc, egy jó könyv, egy jó film.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miközben a világ e-személyautó gyártói egyre élesedő versenyt vívnak a vásárlók kegyeiért, nem szabad elfelejteni, hogy a közlekedés károsanyag-kibocsátásának jelentős részéért a teherfuvarozás felel. Egyre több középtávú áruszállítást és utolsó mérföldes kézbesítést kiszolgáló depó elektrifikálja a járműflottáját és alakít ki hozzá megfelelő infrastruktúrát, ám nagyon nem mindegy, hogy az üzemeltetés mennyire tud hatékony és gazdaságos lenni – mutat rá ebben az epizódban Négyesi Szilárd, a Siemens Zrt. szakértője.
Újabb különleges hazai vállalkozás, az Ország Söre szavazást alapító Beerselection mutatkozik be a csatornán. A budapesti sörszaküzletbe hetente több tucatnyi újdonság érkezik, köztük akár olyan különlegességekkel, amelyekből egyszerre csak pár darab érhető el az egész országban. A sörkultúra hazai terjesztése fontos küldetés a tulajdonosoknak, hiszen akár 800-féle sörstílus létezik, miközben a legtöbb ember egyedül a lágert ismeri fel. A magyar sörrajongók által idén összeállított recept sorsáról, a kissé elhasznált „kézműves” kifejezés mögötti igazságról, illetve arról, hogy miért érdemes szaküzletben venni a sört a nagy áruházak helyett, Bárkai Péter mesél a BeerSelectiontől. Az ügyvezető persze igazságot tesz az örök, csapolt, palackozott, vagy dobozos kérdésben is...
Az egészségpénztári befizetések ugyan nem a legelsők a fontossági sorrendben, amire félre akarunk tenni, de előkelő helyre kúsztak fel az utóbbi években Magyarországon. Annak ellenére, hogy milyen kedvező – és a közhiedelemmel ellentétben elérhető – megoldásokat nyújtanak a magáncélú megtakarítások, a magyar társadalom iszonyatos összeget fizet ki zsebből a magánegészségügyben. Dr. Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke az ÖPOSZ legutóbbi közvélemény-kutatási eredményei nyomán vázolja honfitársaink hozzáállását a kérdéshez és egyértelmű választ ad rá, hogy hogyan járhatnánk jobban, ha tudatosabban tennénk félre. Fontos: akár havi párezer forintnak is van értelme, sőt!

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS