A legrosszabbul az elmúlt időszakban azok döntöttek Szlovákiában, akik azt gondolták, hogy a megtakarításaik fialtatásának a legjobb módja az, ha a pénzüket banki folyószámlán tartják.
„Az átlagos éves hozam a banki folyószámlákon történelmi mélypontra, 0,23 százalékra csökkent. Ha az elmúlt négy évet vesszük alapul, a bankban elhelyezett pénzösszeg több mint 6 százalékot vesztett az értékéből” – nyilatkozta Maroš Ďurik, az Across Private Investments vezérigazgatója.
Míg négy évvel ezelőtt a lakossági folyószámlákon nagyjából 15 milliárd euró volt, ma már 25 milliárd, vagyis a lakosság megtakarításainak a nagy részét a legrosszabb hozamot biztosító helyre fektette be – írja az Új Szó.
A befektetési alapok számára viszont az elmúlt négy év közül a tavalyi volt a legjobb. Az átlagos éves hozam elérte a 7,7 százalékot, akik ezekbe fektették a pénzüket, még a 3 százalékos inflációt figyelembe véve is gyarapították a megtakarításaikat. A befektetési alapokban tavaly 9,6 milliárd eurója volt a lakosságnak.
A harmadik nyugdíjpillérben alig 2,4 milliárd euró volt az elmúlt év végén. 2019 egyébként a harmadik pillér számára sem volt rossz, az átlagos hozam elérte a 8,9 százalékot. Ezekben az alapokban kisebb a részvények súlya, így nem sokat nyertek abból, hogy a globális részvénypiac tavaly nagyjából 25 százalékos növekedést könyvelhetett el.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. honlapján megjelent adatok szerint a Paksi Atomerőmű 16 016,6 GWh villamos energiát termelt 2024-ben, ez az összes villamosenergia-termelés 47,1 százalékát jelentette.