Itt találod az összes cikket a „startup” témában!
Németh Balázs: az üzleti modell megtervezéséhez nem elég néhány óra.
A Nemzeti Innovációs Ügynökség és a Startup Genome közös kutatása alapján 41 százalékkal emelkedett a magyar startup ökoszisztéma értéke.
Az önállóság, az önmegvalósítás, a siker és a vélt magasabb jövedelem – ezek vonzzák leginkább a fiatalokat a vállalkozók világába – hangsúlyozza írásában Inotay Petra, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Alapítvány kuratóriumi elnöke.
A program 6 hónapos támogatást, célzott képzést és személyre szabott mentorálást kínál.
Nyolc csapat nyert féléves mentorálást a start it @K&H programban.
A VOSZ Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Szervezetének beszámoló Közgyűléssel (taggyűléssel) egybekötött sajtónyilvános vállalkozói fórumára április 12-én kerül sor, amelynek keretében megrendezik a VOSZ SMART Startupverseny döntőjét.
A magyarországi startup ökoszisztéma fejlesztésére a Virgo Ventures Technológiai Inkubátor Kft. 450 millió forint támogatást nyert el a Startup Factory pályázaton.
A legnagyobb technológiai vállalatok és a világ egyik leggazdagabb embere is beszállt a Figure AI finanszírozásába. A startup kifejezetten veszélyes feladatok ellátására fejleszt humanoid robotot.
Újraformálódik a startup piac, a változásra az inkubátoroknak is reagálniuk kell.
A MagicLab robotikai startup több mint ígéretes videót mutatott be legújabb alkotásáról, egy sokoldalú humanoid modellről. A MagicBot azon túl, hogy akár háztartási feladatokat is elképesztő kézügyességgel old meg, ipari automatizálásban, logisztikában vagy szállításban is hasznos lehet.
Innovációs ügynökségek pályázhatnak egy új támogatásra, hogy segítsék a közép-kelet-európai befektetőket.
A sok érdeklődő miatt újra megnyitották a jelentkezést a VOSZ Smart Budapest, Pest Vármegye startupversenyére.
December 15-ig lehet jelentkezni a VOSZ SMART Budapest, Pest Vármegye Startup versenyre.
Jövő évtől a startupok adómentesen adhatnak részesedést munkavállalóiknak és vezető tisztségviselőiknek. A legfontosabb tudnivalókat a Jalsovszky Ügyvédi Iroda foglalta össze.
A Dokiapp nyerte a Startup Világbajnokság budapesti elődöntőjét, a HoloSapiens a második helyet szerezte meg.
Az innovatív, fenntartható üzemű repülőgép vészhelyzetekben, például bozót- és erdőtüzek esetén teheti a legnagyobb szolgálatot, de polgári utazásra is kiváló. A jármű megvalósítása célegyenesbe fordult, miután a tervező házaspár többmillió dolláros támogatást zsebelt be hozzá.
November 10-én zárul a nevezés a Startup Világbajnokság budapesti fordulójára. A győztes eljuthat a San Francisco-i Startup vb döntőjére.
Egy vizet nukleáris üzemanyagként használó startup azt állítja, olyan nettó energianyereséget sikerült elérnie, ami komoly mérföldkő, egyrészt a fúziós energia, másrészt a tényleg fenntartható energiatermelés terén.
Hatalmas technológiai ugrás történt a startup ökoszisztémában. Ezt bizonyítja, hogy Magyarország legnagyobb vállalati inkubátorprogramjába, a start it @K&H-ba most bekerült 16 új csapat közül gyakorlatilag már majdnem mindenki alkalmazza valamilyen formában a mesterséges intelligenciát.
A mesterséges intelligencia korába léptünk, ami számos kérdést felvet – többek között azt, hogy a nagy technológiai cégek által kifejlesztett megoldásokat hogyan tudják a kisebb, akár induló startupok használni. Hazai szinten is vannak már ígéretes megoldások, amelyek az MI-t alkalmazzák.
A Photon segítségével a megrendelők gyorsan és egyszerűen, rendelhetnek fotós-videós szolgáltatásokat, menedzselhetik a projektjeiket, követhetik az átadott anyagokat. A következő időszak legnagyobb kihívása a következő körös kockázati tőkebefektető megszerzése lesz.
Speciális igényű emberek számára nyújt díjmentesen elérhető, részletes és megbízható információt az épített környezet akadálymentességéről az Access4you. A Hiventures 365 millió forintos befektetése révén a cég most nemzetközi piacokon bővíti tovább partnerhálózatát.
Közel 200 jelentkező közül választotta a legjobbnak a KoncertBooking.com oldalát az Ecommerce Hungary elektronikus kereskedelmet támogató szövetsége. A platform megálmodói fejlesztéseikkel szeretnék tovább formálni a hazai koncertpiac különböző szegmenseit.
Kiemelt szerepe lehet a startupoknak a lépéskényszerben lévő agráriumban. Ezt hivatott orvosolni az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő NAK TechLab nagyvállalati-startup program.
A biztosítási piacnak is fel kell vennie a versenyt az interaktív digitális megoldások terén, ha el akarja érni a Z generációt. A hazai Insurwiz startup olyan adatalapú InsurTech megoldást fejlesztett, amely a kárbejelentést és az elbírálási folyamatot is automatizálja.
Mintegy 550 millió forintot fordíthat növekedésére a Greenstic Europe Kft. (Greenstic) az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures befektetésének köszönhetően.
A legnagyobb hazai inkubátorprogram, a start it @K&H a fejlesztendő csapatok kiválasztásánál és az inkubációs időszak alatt is kiemelt figyelmet fordít a női alapítású startupokra.
Hat év alatt 84 milliárd forintot fektetett hazai vállalkozásokba az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures. Tavaly 435 milliárd forint árbevételt termeltek a portfóliójában szereplő cégek.
Azok a technológiák, amelyekkel vizet lehet kinyerni a levegőből, a világ számos pontján oldhatnák meg a vízhiányt, viszont a legtöbb ilyen meglehetősen drága és csak nehezen skálázható. Volt legalábbis eddig.
Újabb sikeres exitet zárt az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures. A hazai startup szcéna üstököse, az online csalások megelőzésében vezető SEON vásárolta fel a pénzmosás elleni küzdelem területén ügyfélátvilágítási szolgáltatást kínáló Complytront.
Közép-Európa leggyorsabban bővülő technológiai vállalatainak elitklubjához csatlakozott a gyorsan bevezethető és skálázható nagyvállalati informatikai megoldásokat szállító magyar cég.
Több mint kétszázan regisztráltak a Yettel és a Crafthub első közösen szervezett kétfordulós fejlesztői versenyére, a Hack it your way-re.
8 százalékos tulajdonrészt szerez a kiberbiztonságra szakosodott ViVeTech Nyrt. a Hotelify okoshotel szolgáltatásokat fejlesztő magyar startupban.
Elkezdődött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara agrár startupokat és nagyvállalatokat összekötő programja, a NAK TechLab inkubációs program.
A hazai startupok egyértelműen a külföldi piacok meghódítására törekszenek, ehhez pedig a forrásbevonás legtöbbször elengedhetetlen.
A startup szektorban kulcsszerepet kap a fenntarthatóság: a Start it @K&H inkubátorban működő csapatoknak már 90 százaléka figyelmet fordít rá működése és termékeinek fejlesztése során.
Az EIT Food és a Pozi.io elindította az Empowering Women in Agrifood programot az agrár-élelmiszeriparban tevékenykedő magyar női vállalkozók számára. A jelentkezők közül tíz magyar vállalkozás került az európai programba.
Változatos eszközökkel segíti a kutatói, hallgatói innovációkat és a startup-ökoszisztéma építését a Széchenyi István Egyetem.
Tíz startup képviseli Magyarországot a Collision konferencián, a világ egyik legjelentősebb technológiai eseményén Torontóban.
A legmodernebb technológiák már nemcsak a tech cégek kiváltságai: a hazai startupok a fejlesztés során is alkalmazzák és a termékeik, szolgáltatásaik használatába is beépítik azokat – derül ki a Start it @K&H inkubátor tapasztalataiból.
Idén szeptemberben negyedik alkalommal indul az agrár startupokat és nagyvállalatok összekötő NAK TechLab inkubációs program.
Technológiát, értékesítési és együttműködési platformot, szakmai tanácsadást és a világ egyik legnagyobb partnerhálózatához való hozzáférést nyújtja a hazai startupoknak a Microsoft.
Az idei Startup Safari konferencián vállalatvezetők, startupok, befektetők készítettek látleletet a magyarországi startup ökoszisztémáról.
Aktív alakítója kíván lenni a hazai startupszcéna ESG-felkészítésének az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, ennek érdekében mind a portfoliójában szereplő startupok, mind az új befektetések esetében segíteni fogja a felelős és fenntartható értékek kiaknázását.
Tizenkilenc pályázó került be a fiatalok induló vállalkozásának létrehozását támogató Start programba, amelyet a Nemzeti Tehetség Központ a Design Terminal szakmai támogatásával szervez; a résztvevők a pénzügyi támogatás mellett vállalkozásfejlesztési képzéseken vehetnek részt és mentorálást is kapnak.
Több, mint 420 portfóliócégével nem csak regionálisan, de európai szinten is kimagaslóan aktív tőkefinanszírozói piaci szereplőnek számít a Hiventures. A közel 22 milliárd forintos tavalyi összbefektetéssel az MFB Csoporthoz tartozó tőkealap-kezelő 2021-ben egyszerre szárnyalta túl éves céljait és döntötte meg saját korábbi rekordját.
Magyar startupok és inkubátorok számára újra megnyílik a lehetőség, hogy a visegrádi országok innovátoraival közösen izraeli tanulmányúton vegyenek részt.
Az alulról szerveződő startup közösségekből mára sokszereplős, nemzetközi sikerekkel büszkélkedő piaccá érett a hazai startup ökoszisztéma. Az elmúlt két évben népszerű egészségüggyel és életmóddal kapcsolatos fejlesztések azonban lecsengeni látszanak, ehelyett inkább a fenntartható jövő megteremtését szolgáló innovációk irányába fordulnak a startupok. A rekordszámú jelentkezést követően 11 csapattal bővült a Start it @K&H inkubátor.
Kifejezetten a property technology ágazatot felkaroló inkubációs programot indított az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures és a ProptechZoom. A program végén a legjobbnak választott csapatok a Proptech Hungary Konferencián mutatkozhatnak be a szakmának, továbbá gyorsított befektetési lehetőséget kapnak.
Négy díjat osztottak ki a Microsoft CEE Startup Award verseny döntőjében, ezekből kettőt hazai cégek vittek el. A fenntarthatóság kategóriában a Volteum, a fintech kategóriában pedig a FintechX Technologies lett a győztes.
Magyarországon is zöldül a startup közösség: március 6-ig ismét lehet jelentkezni a Start it @K&H inkubátorba, ahol a féléves mentorálást elnyerő csapatok kiválasztásánál az innovatív ötletek mellett a fenntarthatósági megoldások is fókuszba kerülnek, összhangban a K&H stratégiai prioritásaival.
Kitartás, kiváló ötlet egy kis szerencsével kombinálva – ez alkotja a gyerekeknek közösségi oldalt tervező londoni startup receptjét. A Little Bridge kelet-európai kitérővel végül célba ért az amerikai Szilícium-völgyben.
A „Top 100 Magyar Találmány és Fejlesztés” között tartják számon 2022-ben a Gyuris Attila és csapata által képviselt Advanced Drivetrain Technology (ADT) startup innovatív újdonságát.
A következő évek meghatározhatják azokat a megoldásokat, amelyek a K&H versenyén, a februárban tartandó K&H innovathon eseményen jelennek meg. A K&H által rendezett megmérettetésre az idén a bankoláson túli megoldások és a fenntarthatóság témakörében várja a csapatokat a zsűri.
Egy nagyváros fejlődéséhez és élhetőbbé tételéhez olyan újító ötletekre van szükség, amelyek képesek megreformálni a már meglévő rendszereket. Ilyen innovatív megoldásokat kerestek a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány Smart Budapest Ötletversenyén.
Áprilisban Magyarországra érkezik a világ egyik legnagyobb startup versenye a Startup World Cup. A győztes projekt az Egyesült Államokban mutatkozhat be az 1 millió dolláros díjazású döntőben, miközben a budapesti elődöntőn eldől a hazai 10 legjobb startupnak járó cím is.
A pandémia harmadik hullámának hatására tavaly tavasszal 70 százalékkal több házhoz szállításos rendelés teljesült az azt megelőző két hónaphoz képest, a mesterséges intelligencia alapú futárszolgáltatást kínáló DoDo adatai szerint. A dinamikusan növekvő startup bevétele 359 százalékkal nőtt az előző évhez képest.
Az elektromosautó-flották számára útvonaltervezőt fejlesztő Volteumra a világ egyik legmeghatározóbb startup befektetője is felfigyelt.
Második alkalommal hirdették meg a Carbon Removal ClimAccelerator elnevezésű startup programot, amely üzleti, szakmai és anyagi támogatással segíti a karbonelnyelésre megoldást kínáló startupokat.
Magyarországon már sikeres és éppen nemzetközi piacra lépésen dolgozó négy startup vállalkozás képviselője mondta el a tapasztalatait a külföldi terjeszkedés nehézségeiről a közelmúltban megtartott Budapest Startup Safari online eseményén.
Az Orca elektromos, helyből felszállni képes repülőgépet fejleszt, amely a légimentő szervezeteket támogatná költséghatékony és zöld, a helikoptereknél olcsóbb, gyorsabb és egyben biztonságosabb megoldással.
Fontos, hogy a közös célokkal párhuzamosan az egyéni álmainkat is meg tudjuk együtt valósítani – mondta az Üzletemnek Égly Csaba, a Seyu Solutions növekedésért felelős vezetője.
A vállalkozások jellemzően saját pénzből vagy a családtól, barátoktól kapott tőke segítségével indulnak el; a fejlődéshez, növekedéshez viszont már szükség lehet külső forrásra.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a napokban rendezte meg Magyarország első kifejezetten agrár startupokról szóló rendezvényét. A technológiai újdonságokra és a jövő agráriumára fókuszáló eseményen több száz látogató vett részt és kapott közelebbi képet a legfontosabb agrártechnológiai startupok fejlesztéseiről.
A Chameleon Smart Home megérett egy csaknem egymilliárd forintos tőkebevonásra, ebben nem csak én látom a potenciált, hanem a befektetőim is – mondta az Üzletemnek Szarvas Péter, a Chameleon Smart Home Zrt. vezérigazgatója.
A nemzetközi sikerhez elengedhetetlen a cég belső folyamatainak rendbe tétele. Ahhoz, hogy a cégem magasabb szintre léphessen, előbb nekem kell egy szintet lépni vezetőként – mondta az Üzletemnek Szarvas Péter, a Chameleon Smart Home Zrt. vezérigazgatója.
Lezárult az országos Ideathon 4.0 by K&H verseny első fordulója: a hétvégén volt az első győri megmérettetés, amelyen a FoxToy gyerekjátékok cseréjét IT logisztikai módon támogató platformjának pályázata lett a befutó.
Az ingatlanpiacon az értékesítés tartja a tempót a száguldó piaccal, de mind vásárlói, mind eladói oldalról megjelent az igény a gyors, biztonságos és minél kevesebb személyes érintkezéssel járó adásvételi folyamatra.
Szeretnék a jövőben is alapítói-ügyvezetői vagy a befektetői oldalon maradni a startup világban – mondta az Üzletemnek Hudecz Attila startupper, a Startup Wise Guys Fenntarthatósági programjának igazgatója, a Jump for CEE program mentora.
Tudatos döntés volt, hogy a magyar startupokra nem jellemző módon nem Magyarországon indult el a vállalkozásunk – mondta az Üzletemnek Fekete Zoltán, a Swapp társalapítója.
A régió egyik legaktívabb startup akcelerátora és befektetője, a Startup Wise Guys hívja életre Kelet-Közép-Európában a Google által szponzorált ”Jump for CEE” elnevezésű programot. A részvétel ingyenes és nem feltétel, hogy a jelentkezők a program során létrehozott projektekből tulajdonrészt biztosítsanak a szervezők számára.
Az első vállalkozásukat elindító cégvezetők és startup alapítók számára számos, nemzetközi szinten is jelenlévő sikeres magyar vállalatcsoport története nyújt inspirációt.
A kormány újabb tőkebefektetéssel támogatja a növekedési szakaszban lévő hazai startup cégeket, a Széchenyi Alapokon keresztül 5,6 milliárd forintot fektetnek be az egyik legsikeresebb hazai kockázati tőkebefektető, a Euroventures legújabb alapjába – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.
Idén hatodik alkalommal rendezi meg a Hungarian Impact Day konferenciát a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete. Az eseményen a társadalmi és környezeti hasznosságú vállalkozások működését ismerhetik meg a résztvevők.
Bécs és Budapest után Dubajban is elindítja havidíjas autóelőfizetős szolgáltatását a Swapp. A részben magyar startup a helyi befektetők érdeklődése és a kedvező piaci feltételek miatt döntött a Közel-keleti piacra lépés mellett.
180 millió forint tőkét fektetett be az MFB csoporthoz tartozó Hiventures a fotósokat és videósokat, valamint potenciális megrendelőiket összekötő online, automatizált platformot fejlesztő magyar startup vállalkozásba, a Photonba.
A Start it @K&H inkubátor is bekerült a leghatékonyabb közösségi befektetések közé, az Effekt 2030 – A közösségi befektetések díja versenyen elnyerte a Jövő gazdasága kategória 3. helyezését. A program ugyanis a startupok üzleti fejlesztése mellett kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatósági célok megvalósítására is.
A fővárosi startup ökoszisztéma teljes becsült értéke egy év alatt mintegy másfélszeresére, 200 milliárd forint fölé nőtt a Global Startup Ecosystem Report legfrissebb elemzése szerint. Budapest ezzel megerősítette helyét a feltörekvő startup ökoszisztémák legjobbjai között.
A pandémia alatt sikeresen megrendezett startup verseny szervezői szerint jelentősen megnőtt a nemzetközi érdeklődés a hazai projektek iránt. Ehhez igazodva a RESTART2021 zsűrijében idén már nem csak magyar üzleti angyalok és startup szakértők ülnek majd.
Magyar cégek is jelentkezhetnek arra a kéthetes bécsi tréningre, amelyet az EIT Manufacturing és a Bécsi Gazdasági Ügynökség novemberben tart a gyártással foglalkozó közép-kelet-európai startupoknak.
A magyar RECnGO mobilalkalmazásával bárki levezényelhet egy akár 6 kamerás élő közvetítést is saját okoskészülékeivel.
Szeptemberben kezdetét vette a NAK TechLab harmadik agrár startup inkubációs programja, amelyben olyan friss vállalkozásokat, új típusú fejlesztéseket támogatnak, amelyek elősegítik az agrárium digitalizációjának előremozdítását.
A Green Brother Accelerator programjában három új magyar fejlesztés mutatkozott be a befektetők előtt.
Az életben maradás kulcsát, a megfelelő szintű teljesítményt a csapat morálja fűti, ami kellő odafigyeléssel, gondoskodással minden körülményben megőrizhető és fejleszthető.
A szingapúri Ether.cards NFT platform magyar alapítója fantáziát lát a Pozi.io innovációs közösségében. A pandémia alatt elindult szolgáltatás 200 ezer dolláros angyal-befektetést kapott.
A világ egyik legnagyobb gyógyszeripari vállalata, a Novartis magyar digitális egészségügyi innovációk számára startupversenyt hirdet. A Digital Health Startupversenyre ötletekkel és már működő megoldásokkal is várják a pályázatokat.
Közel 50 százalékkal javul az emlékezőképesség, ennek következtében a teljesítmény is azon szellemi munkát végzők körében, akik háromdimenziós térben dolgoznak – mondja a 2016 óta a virtuális valóság és a kognitív, azaz megismerő funkciók kapcsolatában rejlő hatékonyságnövelést alkalmazó magyar startup, a MaxWhere.
Harmadik alkalommal dolgozhatnak együtt piacvezető agrár nagyvállalatokkal hazai agtech startupok, a 2021 szeptemberében induló NAK TechLab inkubációs program keretében.
A kormány célja, hogy a gazdaság újraindításából a legkisebbtől a legnagyobbig, minél több hazai vállalkozás ki tudja venni a részét – mondta Varga Mihály.
A pandémia számos problémára világított rá mind a gazdaságban, mind az innováció területén. A vérbeli innovátorok persze folyamatosan keresik a megoldásokat, s a mostani helyzetben is a változtatás lehetőségét látják – írja cikkében Turcsán Tamás Péter, a Pozi.io alapítója.
A magyar cégek sikerét mutatja, hogy egyre több nemzetközi startup versenyen jelennek meg és érnek el helyezéseket.
A Haris Digital díjnyertes IoT megoldásával az ipar bármely szereplője 20-30 százalékos növekedést érhet el teljes eszközhatékonyságban.
A virtuális valóság és az agyműködés kapcsolatában rejlő hatékonyságnövelést használja ki az a magyar startup cég, amely a virtuális valóság megreformálását és hétköznapi felhasználását tűzte ki célul.
A rendkívül dinamikus startup világban megalapozottan tervezni 1 évre lehet – mondta az Üzletemnek Sallai Ákos, a BillKiller társalapítója.
Hagyni kell mindenkit próbálkozni és akár hibázni is. Ettől érezzük igazán magunkénak a feladatot, és mindent megteszünk azért, hogy bizonyítsunk – mondta az Üzletemnek Halmai Attila, a BillKiller társalapítója.
Bejelentette együttműködését a szurkolói képküldő alkalmazást fejlesztő magyar Seyu Solutions és a Blue United Corporation.
A Hiventures idén is díjazta a legjobb női vállalkozók ötletét, a StartupHER program zárásaként sikeres női vezetőkből és vállalkozókból álló szakmai zsűri választotta ki a legjobban teljesítő csapatokat.
A vállalkozói utánpótlás ösztönzésére indított hiánypótló képzéshez, a Hungarian Startup University Programhoz (HSUP) már partnerként csatlakozott az Antenna Hungária, az MVM Csoport és legújabban a Mol is.
Ételpazarlás, közlekedési balesetek, környezetvédelem és túlterhelt egészségügyi rendszer – ezekre a problémákra is megoldást ad a technológia.
Szívesen részt vennék egy több országra kiterjedő szolgáltatásbevezetés folyamatában. Remélem, hogy a DoDo-n belül erre is lesz lehetőségem – mondta az Üzletemnek Sáfár Károly, a DoDo magyarországi képviselője.
Az egyik legelső nemzetközi sikereket elérő magyar startup, az Organica Water spinoffjaként létrejött Transcend is a nagy előd nyomdokaiba lépett szoftverével.
A szerb kormány év eleji döntése értelmében idén az állam 30–45 százalékban támogatja az új vállalkozások befektetéseit. A fiatalok Szerbiában maradásának ösztönzését célzó startuppályázatokra 100 millió dinárt különítettek el a közös büdzséből.
Az MFB csoporthoz tartozó Hiventures startupokat célzó növekedési befektetési programjának eddigi legnagyobb önálló befektetésével, 900 millió forinttal skálázza tovább működését a SMARTFRONT.
Amikor valakivel együtt dolgozunk, a visszajelzés a legfontosabb. Ha látok egy munkát vagy munkafolyamatot, megpróbálok minél több és lehetőleg minél pozitívabb véleményt formálni – mondta az Üzletemnek Zsoldos Botond, a Munch társalapítója és technológiai vezetője.
A Start it @K&H inkubátorprogramban részt vevő csapatok többek között a mesterséges intelligencia segítségével újítják meg a kriptokereskedést, a könyvelést és a videójátékok világát. A K&H innovatív megoldásai pedig a pénzügyi folyamatokat és platformokat helyezik új alapokra – hangzott el a Startup Szerda eseményen.
A vállalkozások hosszú távú sikere azon is múlik, hogy felismerjék szakmai korlátaikat, hiányosságaikat, és tapasztalt üzleti tanácsadókhoz forduljanak, mert az innovatív ötlet bár felkelti a vállalkozás iránt az érdeklődést, a szakmai tudás és tervezés adja az alapját az eredményes működésnek – javasolják a K&H szakértői, valamint Balogh Péter, a Cápák között üzleti show-műsor egyik befektetője.
A magyar startupok 80 százaléka hisz saját nemzetközi sikereiben – közölte a Startup Hungary az MTI-vel a magyarországi startup világot feltérképező átfogó jelentés, a Hungarian Startup Report alapján.
Tehetséges kollegákkal, kiváló innovációkkal és cutting-edge technológiákkal kell keményen dolgozni, hogy teljesüljenek a céljaink – mondta az Üzletemnek Gulyás Szabolcs, a prodHost Zrt. társalapítója.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal tavaly kapcsolódott be partnerként a Startup Genome elemző-tanácsadó szervezet nemzetközi kutatásába. Az együttműködés célja, hogy a hazai startup ökoszisztéma látványos fejlődése a külföldi innovátorok és befektetők számára is láthatóbbá váljon.
Finanszírozás van a hazai startup ökoszisztémában, de ez önmagában nem ok az örömre. A vállalkozói kultúra és a teljes startup ökoszisztéma fejlődése nélkül ugyanis a források nagy része veszendőbe megy – derül ki a BGE Budapest LAB szakértői interjúkra épülő kutatásának friss eredményeiből.
A tavalyi sikeres bemutatkozás után most új lehetőségekkel jelentkezik a Telekom fiataloknak szóló platformja, a MagentaKraft. Folytatódik az ötletfejlesztési folyamat, melynek során a fiatal tehetségek egy nemzetközi márka szellemi és technológiai hátterére támaszkodhatnak.
Ahhoz, hogy az új cégek a járványhelyzet következtében előállt körülményekhez sikeresen tudjanak alkalmazkodni, a szakértői segítség mellett erős elkötelezettségre és egyedi ötletre van szükség – állítja a csütörtökön folytatódó Cápák között üzleti showműsor egyik befektetője, Moldován András.
Európa egyik legaktívabb befektetőjeként az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures tavaly közel 14 milliárd forint tőkét helyezett ki. Ezzel működésének négy éve alatt 38 milliárd forintot folyósított.
A ZEN modern elektronikus fizetési technológiákon alapuló pénzügyi megoldásokat kínáló európai startup bejelentette hivatalos indulását Magyarországon.
A koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak segít elindulni a digitalizáció útján a FlyBuilt: a magyar startup weboldalt és webshopot tervez 20 cégnek.
Lezárta eddigi legeredményesebb exitjét az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures Zrt. A tőkealap-kezelő az egyik legnagyobb magyar tulajdonú logisztikai vállalatnak, a Trans-Spednek adta el 27 százalékos kisebbségi tulajdonrészét a Webshippy-ben.
A Samsung a C-Lab Inside kezdeményezéseivel és a C-Lab Outside startupok képviselőivel vesz részt a CES 2021 kiállításon január 11. és 14. között. A belső inkubációs program négy izgalmas projektje és a C-Lab Outside programban résztvevő tizenhét startup mutatkozik be az online eseményen.
Újabb sikeres félévet zárt a győri Széchenyi István Egyetem, a Startup Campus és a Magyar Fejlesztési Bank-csoporthoz tartozó Hiventures közös inkubációs programja. Ezúttal három csapat mutatkozott be a Demo Day keretében.
A Bonafarm, az Axiál és a Syngenta is startupok segítségével kereste a megoldást vállalati kihívásaira a NAK TechLab második inkubációs programjában. A 3 hónapos program során a nagyvállalatok és a startupok összesen 15 együttműködést indítottak el, melyek új agrárszolgáltatások megjelenését alapozták meg.
Magyarországon elsőként a teljes ingatlanközvetítési folyamatot digitalizálja egy magyar startup, ennek köszönhetően az ingatlanközvetítőket helyettesítő tanácsadók kizárólag az ügyfelekkel foglalkoznak.
Idén rekordszámú, összesen 61 divat- és designipari ötlettel jelentkeztek a kreatív szakmák innovátorai a Magyar Divat & Design Ügynökség (HFDA), a Startup Campus startup inkubátor és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures tőkealapkezelő közös startup programjára.
A Founder Institute budapesti irodanyitását rögtön várakozáson felüli érdeklődés övezte: a szeptemberben útjára indított online webinársorozaton több száz érdeklődő vett eddig részt. A Szilícium-völgyből indult nemzetközi akcelerátor december 15-én az év csúcspontjával készül: virtuális találkozásra invitál a Founder Institute alapítójával, Adeo Rossi-val.
A Revolut fintech startup új, saját fizetési megoldást indít, ezzel közvetlen konkurenciát teremt a Stripe-nak, az Adyennek, a Braintree-nek és a Checkout.com-nak.
A mezőgazdaság egyik legjelentősebb kihívására, az egyre csökkenő termőföld problémájára kínál megoldást egy hazai fejlesztés. A Start it @K&H inkubátorban fejlődő startup, a bedrock.farm, környezetbarát, automatizált, vertikális beltéri növénytermesztési rendszert dolgozott ki.
A világ egyik vezető oktatói platformja, a Kahoot! megállapodott a magyar Drops appot fejlesztő céggel annak felvásárlásáról.
Egy magyar fejlesztésnek köszönhetően minden eddiginél átláthatóbbá válik a közép-kelet-európai startup ökoszisztéma. A Devora Lime csapattal közösen fejlesztett RocketShepherd dinamikus adatbázisban a hazai és regionális innovációk egy helyen lesznek felfedezhetőek.
A Hiventures az idén is megrendezte Kelet-Közép-Európa startup ökoszisztémájának legnagyobb eseményét, a Regional Startup and Innovation Day-t – a COVID-19 miatt ezúttal kizárólag virtuálisan.
A Google szerint a Xeropan a 9 legnagyobb potenciállal rendelkező feltörekvő startup egyike ma Európában és Izraelben – mondta az Üzletemnek AlGharawi Attila, a Xeropan társalapító-ügyvezetője.
A járvány ellenére belföldi és nemzetközi sikereket ért el a magyar startup, az ingatlanokba rendszerfüggetlen okosmegoldásokat kidolgozó és telepítő Chameleon Smart Home Zrt, amely az elmúlt pár évben megötszörözte, 2,5 milliárd forint fölé növelte cégértékét.
660 millió forintos tőkeemelést hajtott végre a Conversific Zrt., egy a nemzetközi e-kereskedelemi analitikai piacon versenyző debreceni startup. A cég egyedi megoldása mára 180 ország több mint 20 ezer webáruházának bevétel- és profit növelését támogatja automatikus elemzésekkel és testreszabott ajánlásokkal.
Az őszi kiválasztási kör eredményeként 13 startup került be a Start it @K&H programba, így a hazai vezető, iparágfüggetlen inkubátor összesen 28 aktív csapattal folytatja tovább működését.
A koronavírus által leginkább sújtott iparágban, a turizmusban indult új magyar startup Everguest néven. Céljuk, hogy népszerűsítsék Magyarország figyelemreméltó területeit, szállodáit és éttermeit a potenciális vendégek körében.
Erős jövőképpel, magabiztos digitális tudással rendelkeznek a hazai fiatalok, a legtöbben saját vállalkozásban vagy cégvezetőként dolgoznának – derült ki a Hiventures reprezentatív felméréséből.
Két magyar start-up is bekerült a Google for Startups Accelerator programjába.
Haladó gondolkodású fiatalok gyűlnek össze, hogy az Ideathon Győr 3.0 ötletmaratonon négy témakörben hozzanak felszínre emberközpontú technológiai megoldásokat. A novemberre tervezett versenyre a nevezés lehetősége megnyílt.
Tizenegy ígéretes divat- és designipari projekt megvalósulásához biztosít üzleti képzést, szakmai mentorációt és befektetési lehetőséget a Magyar Divat & Design Ügynökség, a Startup Campus, valamint az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures tőkealapkezelő programja.
A Restart2020 ötletversenyén 19 ország 500 innovátorának, mintegy 100 projektje versenyzett. A legizgalmasabb projektek a fenntarthatóság, az oktatás és az elektromobilitás területén születtek.
A Magyarországon év végén piacra lépő D-TAG infrastrukturális adatbázisok és nyelvi feldolgozó szoftverek segítségével képes lesz olyan átfogó piackutató tevékenységet végezni szinte bármiről, amire egy ember soha nem lenne alkalmas.
Tizenegy ígéretes divat- és dizájnipari projekt megvalósulásához biztosít üzleti képzést, szakmai mentorációt és befektetési lehetőséget az idén a HFDA Startup Program.
A Széchenyi István Egyetem frissen végzett járműmérnök hallgatója, Radnóti Márk valóságban is legyártható pályamunkájával tapasztalt mérnököket utasított maga mögé, és nyert a Knorr-Bremse Budapest által szervezett szakmai megmérettetésen.
Elég gyakran fordul elő velem, hogy felülírja a sors a terveimet, és ezzel gyakrabban járok jól, mint rosszul. Ezért inkább minden ponton igyekszem készen állni mindenre, amit hoz a sors – mondta az Üzletemnek Málnay Barnabás, a Smartware.tech magvető kockázati tőkealap partnere.
Kezdetét vette a második NAK TechLab agrár startup inkubátor program, amely piacképes innovációkkal segíti az agrárium hatékonyságnövelését. A program segítségével olyan fejlesztések indulhatnak el, amelyek nagyban elősegítik a mezőgazdaság digitalizációját.
Tizenkét ígéretes befektetéssel lezárja jelenlegi alapjának aktív befektetési időszakát az első hazai, kifejezetten korai stádiumú hardveres és IoT startupokat célzó kockázati tőkebefektető, a SmartWare.tech.
A Lead Ventures két portfoliócége, a magyar Codecool és a cseh Neuron is felkerült a 2020-as Tech5 Hottest Startup listára. A 20 céges listát idén hetedik alkalommal állítja össze a holland The Next Web, a világ egyik legnagyobb internet technológiával és üzleti kultúrával foglalkozó publikációja.
A K&H a jelenlegi helyzetben is kitartóan támogatja a hazai startup ökoszisztéma fejlődését, ezért meghirdeti őszi jelentkezési időszakát a Start it @K&H inkubátorprogramba.
Szeptember 18-ig pályázhatnak a startupokat felkaroló inkubátorok szakértői tevékenységeik és mentorálási szolgáltatásaik támogatására a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által meghirdetett kétmilliárd forint keretösszegű Startup Factory felhívásra.
Folytatódik a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara inkubációs programja; 2020 szeptemberében indul a második NAK TechLab inkubátor, amely egyedülálló lehetőség arra, hogy a startupok vezető nagyvállalati partnerekkel dolgozzanak a piacot meghódító megoldásaikon. A programba 2020. augusztus 30-ig lehet jelentkezni.
Fontos, hogy néha visszanézzünk, és megbecsüljük azt, ahova eddig elértünk. Ez a nehéz pillanatokban extra motivációs löketet is ad a munkához – mondta az Üzletemnek Tóth Zsófia, a Volteum ügyvezetője.
Az SAP speciális belső startup-programjában a cég alkalmazottainak innovatív ötletei kapnak támogatást a megvalósuláshoz.
A Google a magyar jelentkezőket is várja három új támogatási programjára, amelyeket európai és izraeli startupok számára indított, kiemelt figyelmet fordítva a jelenleg hátrányos helyzetben lévő, vagy alulreprezentált alapítói csoportokra.
Európán kívül Amerikában és Ázsiában is növelné a piaci részesedését a RotaChrom Technológiai Zrt., de a gyártást, a kutatást és a fejlesztést továbbra is Magyarországon tartják.
Legalább egy női alapítóval bíró magyar tech startupok jelentkezését is várja a dubaji központú FasterCapital aktuális inkubációs programja.
Nőnapon indult útjára a Hiventures StartupHER programja, amely a női vállalkozók támogatását tűzte ki célul. A 350 jelentkezőből tíz csapat szakmai továbbképzésen vehetett részt.
Idén először szervezi meg a Klímainnovációs Közösség a Startup Plastic Surgery inkubációs programot, amelyre olyan magyar startupok jelentkezését várja, amelyek megoldást nyújtanak a műanyag által okozott környezeti és egészségügyi kihívásokra.
Amerikai befektetési szakértők előtt mutatkozott be öt magyar agrárinnovációs vállalkozás. A tengerentúli piacra lépésre felkészítő HunAgriPower virtuális esemény egyik fő célja volt, hogy a magyar startupok betekintést nyerjenek az Egyesült Államok mezőgazdasági piacának működésébe.
A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Zrt., a hazai Enterprise Europe Network (EEN) konzorciumvezetője az elsők között csatlakozott a „Care & Industry together against CORONA” nevű platformhoz.
Hat agrárinnovációs startup vállalkozás mutatkozott be a NAK TechLab második alkalommal megrendezett befektetői eseményén.
Díjmentesen elérhető, chat alapú megoldást kínál egy budapesti startup a járvány miatt bajba jutott hazai szállodáknak. A Bonomi Asszisztens reagál a várhatóan megnövekvő ügyfélszolgálati igényekre, és segít a járvány utáni újrakezdésben.
A Start it @K&H inkubátorprogramba idén tavasszal 38 csapat jelentkezett, a döntősöket – először az inkubátor történetében – online választják ki.
A karantén időszakában is jól teljesít az ultrahangos kullancsriasztókat gyártó magyar startup.
Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere, az Első Magyar Virtuális Tőkebefektetési Showroom amely kifejezetten azoknak az innovatív magyar startupoknak és cégeknek nyújt bemutatkozási lehetőséget, amelyek megoldást kínálnak a koronavírus-járvány okozta helyzetre.
A Hiventures idén második alkalommal indítja el a StartupHER női vállalkozói programot. Az alapkezelő különösen fontosnak tartja, hogy lehetőséget biztosítson a hölgyeknek innovatív ötleteik megvalósítására.
A várakozásokat felülmúlva országosan 120 hardver ötlet érkezett a Startup Campus Tungsram programjára. Mobilitás, okos város, energia és agrártechnológia megoldásokkal is nagy számban jelentkeztek.
A II. Országos Lauder Innovációs Maraton 24 órás versenyén gimnazista és szakközépiskolás diákokból álló csapatok mutathatják be innovatív ötleteiket professzionális körülmények között.
Újabb 150 milliós befektetést kapott a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelőtől a Fuvar.hu. A startup mára több mint 1300 fuvarozó partner ajánlataival dolgozik és több mint 10 ezer szállítás esetében hozták össze sikeresen a megrendelőket a szolgáltatókkal.
A vízválság megelőzésének megoldásait keresve nemzetközi innovációs ötletversenyt rendez március 26-27. között a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány és a Design Terminal – közölte az alapítvány kedden.
Bármi pénzt megadnék azért, ha tudnék kódolni – mondta az Üzletemnek Lukács Beáta. A SimpleJob társalapító-ügyvezetője a pozitív piaci visszajelzésekkel is motiválja kollégáit.
Az ősszel már harmadik alkalommal megvalósult egyetemi startup képzésekre összesen több mint 110 egyetemi csapat jelentkezett, amelyek közül végül 7 induló vállalkozás kapta meg a Hiventures 15 milliós inkubációs befektetési ajánlatát.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Design Terminal által életre hívott NAK TechLab inkubációs program célja, hogy a leginnovatívabb megoldások megtalálják helyüket a hazai agrárszektorban és élelmiszeriparban.
Bősze Botond és három társa 2015-ben alapították a reptéri autómegosztó céget. Most e-mailben értesítették ügyfeleiket, hogy vége a történetnek.
Kihirdették a legnívósabb regionális verseny, a Central European Startup Awards (CESA) győzteseit. A magyar indulók közül három cég kapott elismerést, s közülük a Best Smart City Solution kategóriában a Parkl bizonyult a legjobbnak.
Ötödik alkalommal rendezte meg a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány a főváros által támogatott legnagyobb startup rendezvényt, a Startupok Éjszakáját.
A vezető hazai, iparágfüggetlen nagyvállalati inkubátorprogram, a Start it @K&H Budapest után Győrben bővül tovább, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával és a StartITup Győr Egyesülettel együttműködésben.
A világ nem tökéletes, de jobban szeretek a dolgok javíthatóságán dolgozni, mint keseregni – mondja az Üzletemnek Szekeres Péter. A Neticle társalapító ügyvezetője 10 millió euró árbevételű cég építésén dolgozik.
Kevesebb, mint másfél éve jelent meg Budapesten a finn központú gasztrotech cég, a Wolt. A házhozszállítás jövőjét elhozó vállalat nemcsak külföldön, de Magyarországon is terjeszkedik: elindították a győri, pécsi és debreceni házhozszállítást.
Országszerte tíz helyszínen rendez programokat az innováció iránt érdeklődő középiskolás diákoknak a Startup Campus – közölték a program szervezői.
Az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures harmadszor rendezi meg Budapesten a Regional Startup and Innovation Day-t november 7-én a Szépművészeti Múzeumban.
A szerb Innovációs Alap pályázatot írt ki innovációs termékek, szolgáltatások és technológiák támogatására. A támogatás vissza nem térítendő és a startup fejlesztési program, továbbá a tudomány és a gazdaság együttműködési programjának a keretében valósul meg.
Egy startup elindításakor az IT-infrastruktúra tervezésével olyan dinamikus környezetet kell kialakítani, amely képes alkalmazkodni a vállalkozás folyamatos fejlődéséhez, ez ugyanis stratégiai előnyt biztosít a növekedéshez.
2,5 millió eurós tőkebevonással erősödik a Neticle. A befektetés a magyar startup regionális piaci pozíciójának megszilárdítását szolgálja.
Rengeteg előnye van annak, hogy Magyarországról indultunk, mint ahogy akad hátránya is – mondja az Üzletemnek Csanády István. A Shapr3D alapítója soha nem sajnálja a pénzt marketingre és termékfejlesztésre.
21 ország pályázója közül hét magyar, egy barbadosi és egy osztrák csapat részvételével kezdődik a Design Terminal vállalkozásfejlesztési programjában.
A Spotify, Revolut és Zendesk befektetői összesen 6 millió dollárral szállnak be a budapesti székhelyű Shapr3D startupba.
Idén ötödszörre rendezi meg a Prezi és az IBM Budapest Lab két egyedülálló régiós fesztiválját, a Crunch és az Amuse konferenciát.
Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) jubileumi, 10. Be Smart versenyén nem csak a legjobb startupokat, de a startupbarát médiumokat is díjazzák.
Az MFB Csoporthoz tartozó Hiventurestől kapott 365 millió forint befektetést a CodersRank debreceni startup, amely a globális IT recruitment piac megreformálásra készül.
Az egészségügy, az oktatás, a fintech, az energetika és az agykutatás területéről kikerült öt döntős az ITU Telecom World 2019 budapesti eseményén mutatta be megoldásait a nemzetközi zsűri és a közönség előtt. A verseny első három helyezettje összesen mintegy 30 ezer dollár értékű nyereményben részesült.
A Start it @K&H inkubátorprogram ismét várja a lelkes, ötletfázisban levő csapatok jelentkezését, továbbra is iparági korlátok nélkül.
Az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures több, mint 300 portfolió startuppal és 20 milliárd forintnyi befektetéssel a háta mögött 31 milliárd forint tőkével rendelkező új kkv üzletágat indít.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Design Terminal 2019. szeptember 22-ig várja azoknak a startupoknak a jelentkezését, akik rapid tanácsadással egy nap alatt akár tucatnyi agrár-, üzletfejlesztési vagy befektetési szakember bevonásával állítanák növekedési pályára vállalkozásukat.
A Healhop működtetése során kialakult know-how-t szívesen felajánlom az állami egészségügy fejlesztésére, ha van rá fogadókészség – mondja Kövesdi Gábor, a Healhop ügyvezetője.
Elindult az első átfogó online egészségügyi foglalási rendszer, a Healhop. A magyar startup indulásához az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures inkubációs tőkebefektetése járult hozzá.
A határon átnyúló startup-együttműködések lehetőségeit kutató kerekasztal-beszélgetéssel zárult a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány programja a 30. Bálványosi Nyári egyetemen.
Összesen 132 startup jelentkezett az Antenna Hungária által életre hívott AHa! Brainstore vállalati akcelerációs programra.
Összesen 132 startup jelentkezett 29 országból az Antenna Hungária által életre hívott AHa! BrainStore vállalati akcelerációs programra.
Az innovatív vállalkozásfejlesztés lehetőségeiről egyeztettek a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány és a Vienna Business Agency szervezésében a szakértők.
A helsinki központú, ételkiszállítással foglalkozó finn gasztrotech cég, a Wolt 160 millió dolláros tőkebevonást kapott a közelmúltban.
Sikeresen szerepelt a Rheinland Pitch on Danube magyar győztese a Rheinland Pitch düsseldorfi döntőjében.
Tucatnyi budapesti zárt parkolóban használható mostantól az a rendszer, amelynek segítségével úgy parkolhatunk, hogy az ezzel járó vesződést a Rollet applikáció megoldja helyettünk.
Több mint 2 ezer cég közül választotta ki a Hiventures a programjába bekerült kétszázat – válaszolta az Üzletem kérdésére Kisgergely Kornél, a cég vezérigazgatója a csütörtöki rendhagyó online sajtótájékoztatón.
A V-Chiller csapata a magyarországi győzelem után az InnoEnergy PowerUp! nemzetközi döntőjében is bizonyíthat.
Egy éven belül a legismertebb magyar autókereskedéssel foglalkozó oldal szeretne lenni a WOOWW Cars nevű új magyar startup.
Az a vágyam, hogy meghatározó és hiteles szereplői legyünk a jövő közlekedésbiztonságának – mondja az Üzletemnek Nagy László, a SafeXone gyalogosvédelmi rendszer ötletgazdája.
Európában tavaly 4199 alkalommal vontak be tőkét startupokba, ami 15 százalékos emelkedést jelent az azt megelőző évhez képest, a befektetések értéke 11 százalékkal nőtt, és átlépte a 21 milliárd eurót – közölte az EY tanácsadó cég az európai startup-piacot vizsgáló tanulmánya (EY Start-Up-Barometer) alapján.
Bevásárolni mindig a lehető legjobb áron? A Start it @K&H-ban működő Smartkosár.hu csapata a minden háztartást érintő problémára talált megoldást.
Idén immár hatodik alkalommal indult útjára Európa-szerte a Women Startup Competition versenysorozata. A nemzetközi verseny idei fő partnere az AVON.
Rheinland Pitch on Danube címmel másodszor rendezte meg a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány Budapesten.
28 millió dollárt (7,5 milliárd forint) fektetett be a Microsoft egy ausztrál startupba, amely a vállalkozások külsős munkaerejének menedzselésében segít.
A Budapestről indult Women Startup Competition Európát átívelő rendezvénysorozata idén Prágában startolt. A verseny áprilisban érkezik a magyar fővárosba.
Hét év fejlesztés után dobta piacra a világ első webáruházra köthető mesterséges intelligencia szoftverét egy magyar startup.
A magyar piacnak megvannak a korlátai, mi a kezdetektől nemzetközi szinten gondolkozunk – mondja az Üzletemnek Fulai Viktória, a Blue Colibri HR Tech startup alapító ügyvezetője.
Állásbörzét rendez kedden a Szegedi Tudományegyetem. A régió legnagyobb munkaerőpiaci rendezvényén csaknem hetven kiállító mutatkozik be.
A Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány 8. és 9. Be Smart versenyének Női startupper különdíjazottjai szerdán vehették át az elismerést a Bálna rendezvényközpontban.
Már a középiskolában el kell kezdeni a vállalkozói és innovációs kultúra oktatását – mondja az Üzletemnek adott interjúban Turcsán Tamás Péter startup szakértő.
A Hiventures 2017-es indulásának évében 92 korai fázisú startupba fektetett be Magyarországon. A cégek a tőkebevonás hatására átlagosan 85 százalékkal nőttek a következő évre.
A Shapr3D alkalmazásra a világ egyik vezető IT cége, az Apple is felfigyelt, majd a Microsofttal kezdett közös fejlesztésbe.
A szaktudás és a hozzáértés dominált, amikor az OTP Bank az edUcate-et választotta partnerének az agilis transzformáció programjához.
Többfunkciós intelligens levéltárcát tervezett egy kanadai startup.
A Cápák között üzleti tévés show csapatait mentoráló K&H szerint érdemes lehet minél jobban kidolgozni az üzleti elképzelést.
Miért jobb a vezetői készségeket egy többszáz fős cég helyett egy kis csapat élén elsajátítani? Jobb egyáltalán?
Szakmai társkereső applikációval lép az európai piacra 2019 januárjától egy magyar startup cég.
Magyarországon is érezteti munkaerő-piaci hatását a digitalizáció, azonban sokat kell tenni azért, hogy az éllovas államokhoz csatlakozhassunk – derül ki egy kutatásából.
Egyenként akár 50 millió forint magvető befektetést és akcelerációs szolgáltatásokat vehetnek igénybe az MVM Edison startup versenyének győztesei.
Lezárult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Hiventures és az Enterprise Hungary szervezésében indított inkubációs program. Három egyetemi projekt 9 millió forintos tőkefinanszírozást kapott.
A leginnovatívabb hazai startupok interaktív kiállításon mutathatták be ötleteiket a budapesti Regional Startup and Innovation Day-en.
Sikeresen zárult a Duna Régióra kiterjedő ACCELERATOR program hazai pilotja a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség szervezésében, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. szakmai vezetésével.
Egy Európára és az Egyesült Államokra kiterjedő felmérés szerint már legalább 162 millió ember tekinthető már szabadúszónak. Ki lesz az Év Szabadúszója Magyarországon?
Magyar startup cégeket és innovatív kisvállalkozásokat segítő központ nyílik Washingtonban a magyar nagykövetségen.
A METU Garage-on kiválasztott 8 legjobb csapat befektetési ajánlatot és négy hónapra szóló inkubációs szolgáltatást kap.
A Hiventures november 29-én Budapesten rendezi meg az év legfontosabb kelet-közép-európai startup networking eseményét, a Regional Startup and Innovation Day-t.
Budapest is pályázik a régió meghatározó starup központ címre. A Start it K&H inkubátorprogram 22 csapattal erősített.
Több, mint 80 milliárd forintnyi kockázati tőkére pályázhatnak majd magyar mikro-, kis- és középvállalkozások.
A Bledi Stratégiai Fórumon a „Párhuzamos valóságok világa” témakörre fókuszálva igyekeztek közös megoldásokat találni globális kihívásokra. Az eseményen a VOSZ is képviseltette magát.
Idei legnagyobb vörösborélményem nem valami flancos és drága nagybor, hanem a Mumus.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: