Itt találod az összes cikket a „infláció” témában!
Az inflációnál alacsonyabb bevételnövekedéssel és stagnáló profittal számoltak a cégek az orosz-ukrán konfliktus kezdetén, derült ki a K&H nagyvállalati növekedési index 2022 első negyedévi kutatásából.
Az áprilisi 8,1 százalékról 8,8 százalékra emelkedett az átlagos infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
A vásárlók háromnegyede tervezi jelenlegi kiadási szintjének fenntartását vagy növelését a következő fél évben.
Saját teljesítményük és az ország gazdasági kilátásai kapcsán is mérséklődtek a családi vállalatok várakozásai – derült ki a K&H családi vállalatok kutatásából.
A májusi inflációs mutatókat Rippel Géza, az MNB szakértője vette sorra.
Az áprilisi 9,5 százalék után májusban 10,7 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak, mint egy évvel korábban; ilyen szintű inflációt az elmúlt 20 évben nem láttunk.
A magyarországi munkaadók túlnyomó többsége béremeléssel igyekszik ellensúlyozni a magas inflációt, de 10 cégből 4-nél fontolgatják a béren kívüli juttatások bővítését is – derül ki az Edenred friss online felméréséből.
A bérek emelkedését nehéz visszafogni, az ár–bér spirál a gazdaság széttagoltságát erősíti – figyelmeztet Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára.
A GKI konjunktúraindexe az áprilisi 8 pontos javulás után május-ban 5 ponttal csökkent. Ez nagyon jelentős hullámzás, ugyanakkor a májusi érték nagyjából megegyezik az egy évvel korábbival.
Nem sok minden volt olcsóbb 2022 áprilisában, mint egy évvel korábban, a legnagyobb ütemben dráguló termékcsoportok túlnyomó része alapvető élelmiszer.
Növekvő infláció, emelkedő kamatok, romló gazdasági kilátások – egyre több irányból érkeznek a korábbiaknál jóval pesszimistább forgatókönyvek Románia gazdaságának alakulásával kapcsolatban.
A forintbetétek túlnyomó része továbbra is szinte kamat nélkül értéktelenedik el egyre jobban a bankokban.
A 10 százalékot közelítő infláció nyomában sincs annak, amennyivel egy év alatt a lakáshitelek drágultak Magyarországon. Az újabb kamatemelések hatására egy húszmilliós kölcsönnek már több mint 30 százalékkal magasabb a törlesztőrészlete, mint tavaly májusban – számolta ki a Bank360.hu.
A hivatalos inflációs adat szerint Magyarországon a fogyasztói árak 2022 áprilisában 9,5 százalékkal emelkedtek az előző év azonos időszakához képest. Ehhez képest a GKI, ezer háztartás körében végzett, reprezentatív felmérése szerint a lakosság 22 százalékos áremelkedést érzékelt.
Az Atradius hitelbiztosító elemzése szerint az ukrajnai háború tovább növeli az amúgy is emelkedő nyersanyagárakat, így az inflációt is. A háború hatásai, illetve az ellátási láncok szakadozásai és az eleve magas energiaárak miatt a világ számos országában megszorítások várhatók.
Fordulat következett be a befektetések piacán, ami valójában már az infláció felgyorsulása előtt elindult, a megtakarítók ugyanis megérezték az áremelkedések előszelét. A tartósan magas infláció feladja a leckét azoknak, akiknek van lehetősége megtakarítani.
A márciusi 8,5 százalék után 2022. áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 9,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Nemcsak a fogyasztó árak emelkedése közelíti a 10 százalékot, hanem a hitelinfláció is. Egy 800 000 forintos személyi kölcsönnél minimum 77 ezer forinttal kell többet visszafizetnünk, mint egy éve.
Rekordszintre, 500 milliárd forintra nőtt a Property Market Kft. fejlesztési portfóliójának értéke 2021-ben, miközben árbevétele elérte a 2,3 milliárd forintot, adózott eredménye pedig 847 millió forintot tett ki.
Bár Kelet-Közép-Európában és Ausztriában robosztus maradt a gazdasági növekedés 2022 első negyedévében, a régió egész éves növekedési kilátásai romlottak – ahogyan Európa egészében is. Az infláció szintje várhatóan magas marad a kelet-közép-európai régióban.
A forint mellett a devizabefektetésekkel is érdemes foglalkozni, az egyre népszerűbb felelős befektetések pedig megcáfolnak egy tévhitet, derült ki K&H befektetői klubján.
A GKI konjunktúraindexe áprilisban a 2019 tavaszi, vagyis jóval a Covid-válság előtti szintjére ugrott. Ezt a szintet a válság óta csak egyetlen hónapban, 2021 októberében sikerült megközelítenie.
A februári 6,2 százalék után 2022 márciusában 7,8 százalékos volt az infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Kevésbé optimisták jövőjükkel kapcsolatban a cégek a K&H nagyvállalati növekedési index 2022 első negyedéves kutatása alapján, jórészt az infláció miatt.
A közép-kelet-európai régióban Magyarország és Lengyelország éri el az idén a legnagyobb GDP-növekedést a Nemzetközi Valutaalap kedden publikált Világgazdasági kilátások című jelentése szerint.
2022 márciusában az éves összevetésben számított infláció 8,5 százalék volt. Az infláció 0,2 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest, amit az magyaráz, hogy a maginflációs tételek emelkedését csak részben ellensúlyozta az üzemanyagok árindexének mérséklődése – olvasható Várhegyi Judit elemzésében.
2022. márciusban a fogyasztói árak éves szinten átlagosan 8,5 százalékkal emelkedtek. Utoljára 2007. júniusban volt ilyen magas az infláció.
A Kopint-Tárki 1 százalékponttal csökkentette idei GDP-növekedési előrejelzését, a tavaly év végén jelzett 5,0 százalékról 4,0 százalékra – jelentette be Palócz Éva vezérigazgató a kutatóintézet tavaszi konjunktúrajelentésének online bemutatásán csütörtökön.
Az agrár-élelmiszeripar jelentős szerepét hangsúlyozta a következő évek magyar gazdasági stratégiájában az MKB Bank és a Takarékbank agrár- és élelmiszeripari üzletágának ügyvezető igazgatója.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országokban átlagosan 7,7 százalék volt az éves szintű fogyasztói áremelkedés februárban a januári 7,2 százalék után.
Az orosz-ukrán háború hatásai világszerte visszafogják a gazdasági növekedést és tovább növelik az inflációs nyomást – állapítja meg a KPMG Global Economic Outlook.
Három hónapos javulás után nagyon jelentősen, egy évvel ezelőtti értékére zuhant 2022 márciusában a GKI fogyasztói bizalmi indexe.
A januári 5,6 százalék után februárban 6,2 százalékos volt az átlagos infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
A jegybank rendszeresen kommentálja a KSH inflációs mutatóit. Az inflációs főcsoportok árváltozásait Várhegyi Judit vette sorra.
A januári 7,9 százalék után 2022. februárban a fogyasztói árak átlagosan 8,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit; utoljára 2007. augusztusban volt ilyen magas az infláció – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A decemberi 5,3 százalék után januárban 5,6 százalékos volt az átlagos infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Amíg a hitelek kamatai folyamatosan követik a jegybanki emeléseket, a banki betéteknél nem látszik ilyen igazodás. Így aztán hiába tart egyre több pénzt bankban a lakosság, a hatalmas vagyon csak veszít a reálértékéből.
Az inflációs főcsoportok árváltozásait Várhegyi Judit, az MNB főosztályvezetője vette sorra.
2022. januárban a fogyasztói árak átlagosan 7,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Utoljára 2007. augusztusban volt ennél nagyobb az infláció – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A 2021. decemberi 5,0 százalék után januárban 5,1 százalékos volt az átlagos éves infláció az EU közös pénzt használó tagállamaiban – tájékoztatott az Eurostat.
A világ tőkepiacainak az idén több szempontból is erős ellenszéllel kell számolniuk, ám a részvénybefektetések 2022-ben is tartogathatnak kedvező lehetőségeket, az Eurizon Asset Management Hungary szakértői szerint.
Az idei első félévben a belső fogyasztás húzza felfelé a gazdasági növekedést, ezt követően az ellátási láncok helyreállásával a külső kereslet is kedvezően befolyásolhatja az adatokat, így a növekedés idén 4,5 százalékon, jövőre 3,8 százalékon alakulhat – mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője.
Az Európai Unió két tagállamában is 10 százalék fölé emelkedett az infláció 2021 decemberében, a magyar adat „csak” az ötödik legmagasabb.
Folytatódhat gazdaság helyreállítása, idén a bővülési ütem Európában meghaladhatja a 4 százalékot, Magyarországon akár 4,5 százalékot is – mondták a Raiffeisen szerdai online sajtótájékoztatóján a bank elemzői.
2021. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 7,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál, 2021-ben pedig átlagosan 5,1 százalékkal emelkedtek az előző évhez képest.
A K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedőjéhez készült összeállítás bemutatja, mit jelent a gyermekek számára az infláció.
Elemzők szerint 2022 a folytatódó drágulások éve lesz Szlovákiában. Az élelmiszerek már eddig is a legnagyobb mértékben drágultak a régiónkban, január 1-től pedig az energiaárak is nőttek a családok számára.
A válság hatásai felértékelik a kockázatkezelést a befektetési piacon, a vagyonkezelést hosszabb távon érdemes lehet többféle eszközre alapozni – olvasható az OTP szerdán közölt elemzésében.
Idén várhatóan 6,7 százalékkal nő a magyar gazdaság, aminek köszönhetően megtörténik a kilábalás a járvány okozta válságból, majd 2022-ben 4,7 százalékra lassulhat a bővülés – tájékoztatta a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb előrejelzéséről az MTI-t.
2021. decemberében az üzleti szféra nagyon pesszimistán tekintett a magyar gazdaság jövőjére, de a fogyasztók bizakodóbbá váltak – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.
Az infláció novemberben elérte a csúcsát, amelyet követően decembertől várhatóan fokozatosan csökken – olvasható a Magyar Nemzeti Bank decemberi inflációs jelentésében.
2021. novemberben a fogyasztói árak átlagosan 7,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál; utoljára 2007. decemberben volt legalább ekkora az infláció – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A szerb kormány kedden a 2021. november 15-ei árszinten rögzítette a kristálycukor, a T-400-as liszt, a napraforgóolaj, a sertéscomb és a 2,8 százalék zsírtartalmú pasztőrözött tej árát.
A pénzügyminiszter szerint az infláció és a folyó fizetési mérleg kedvezőtlen alakulásában a hazai fiskális és bérfolyamatok csak mérsékelten játszanak közre.
Az egyre inkább elszabaduló árak a korábban tervezettnél drasztikusabb lépésekre kényszeríthetik a világ jegybankjait, miközben felül kell vizsgálni a nyári, utólag kissé optimistának bizonyult növekedési előrejelzéseket is – véli Trippon Mariann, a CIB Bank vezető elemzője.
2021. októberben a fogyasztói árak átlagosan 6,5 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Emelkedik jövőre az autópálya-matricák díja, mivel egy tavalyi rendelet szerint minden évben az inflációhoz igazítják a tarifákat.
A Coface hitelbiztosító felminősítette a magyar gazdaságot, így az eddigi A4 helyett mostantól A3-as kategóriába tartozik, csakúgy, mint Szlovákia, Csehország vagy Lengyelország.
Az infláció felgyorsult, az alapkamat pedig emelkedő pályára került, ami a befektetések piacát is érinti – derült ki a K&H befektetői klubjának budapesti rendezvényén. A K&H szakértői szerint kulcskérdés, hogy milyen stratégiát választanak most a megtakarítással rendelkezők.
Tovább gyorsult az infláció szeptemberben. Jelentős hiányt mutatott a külkereskedelem augusztusban. Így látja Nagy János, az Erste Bank makrogazdasági elemzője.
2021. szeptemberben a fogyasztói árak átlagosan 5,5 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – jelentette a statisztikai hivatal.
Bár az idén 7,8 százalékkal nőtt a huszonévesek nettó fizetése, a dolgozó fiataloknak csak a 23 százaléka számít 3-5 százalékot meghaladó fizetésemelésre a következő egy évben a K&H ifjúsági indexéhez készült reprezentatív kutatás szerint.
A júliusi 4,6 százalék után augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál; a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára jelentősen emelkedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2021. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A májusi 2,3 százalék után júniusban 2,2 százalékos volt az éves infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Ahogy áprilisban és májusban, úgy júniusban is 5 százalék feletti inflációt mért a statisztikai hivatal.
Ahogy áprilisban, májusban is Magyarországon volt a legmagasabb az infláció az Európai Unióban.
Ahogy áprilisban, a fogyasztói árak átlagosan májusban is 5,1 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál; a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára jelentősen emelkedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A GKI konjunktúraindexe az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után májusban sokkal kisebb, de azért jelentős lépést tett felfelé, s ezzel elérte tavaly februári, vagyis a járvány előtti szintjét.
A márciusi 1,7 százalék után áprilisban 2,0 százalékos volt az éves szintű infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Az év közepétől magasabb fokozatba kapcsolhat a hazai és globális gazdasági kilábalás, ám a tartósan lazának ígérkező monetáris kondíciók nyomán az inflációs kockázatokkal változatlanul számolni kell a CIB Bank elemzői szerint.
2021. áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 5,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – jelentette a statisztikai hivatal.
A februári 1,3 százalék után 2021 márciusában 1,7 százalékos volt az éves infláció az Európai Unióban – jelentette az Eurostat.
A múlt év végi előrejelzéséhez képest 0,6 százalékponttal, 4,3 százalékra emelte a gazdaság idei növekedésére vonatkozó prognózisát márciusi elemzésében a GKI.
A Magyar Nemzeti Bank a korábbinál valamivel magasabb, 4-6 százalékos gazdasági bővülést, és ugyancsak magasabb, 3,8-3,9 százalékos inflációt vár 2021-re legfrissebb inflációs jelentésének kedden közölt fő számai szerint.
A GKI konjunktúraindexe a februári szerény csökkenés után márciusban ennél is kisebb mértékben emelkedett, de így is megközelítette januári, a járvány kezdete óta mért, igaz még meglehetősen alacsony csúcspontját.
A januári 2,7 százalék után 2021. februárban átlagosan 3,1 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak, mint egy évvel korábban – jelentette a statisztikai hivatal.
2021. januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Idén nem nőnek a nyugdíjak, a nyugdíjpont értéke 2022. január 1-jén emelkedik Romániában – jelentette be Ludovic Orban, a Nemzeti Liberális Párt elnöke a bukaresti kormánykoalíció ülése után.
2020-ban az előző évhez képest a fogyasztói árak átlagosan 3,3 százalékkal emelkedtek, ezen belül a legnagyobb mértékben az élelmiszerek drágultak, 7,2 százalékkal – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Romániában folytatódott az éves inflációs ráta csökkenése novemberben is, a pénzhígulás üteme 2,1 százalékra mérséklődött az októberi 2,2 százalékhoz képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Az októberi 3,0 százalék után 2020. novemberben a fogyasztói árak éves növekedési üteme 2,7 százalékra lassult. Az alacsonyabb árdinamikában a szolgáltatások októberinél kisebb éves áremelkedése, valamint a járműüzemanyagok árcsökkenése játszotta a legnagyobb szerepet – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A GKI konjunktúraindexe októberben kissé javult, de továbbra sem érte el júliusi szintjét, az üzleti várakozások pozitív irányba mozdultak, a lakosságiak viszont már negyedik hónapja romlanak – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.
A GKI fogyasztói bizalmi indexe az áprilisi, csaknem 38 pontos zuhanást követően három hónapon át lassuló ütemben, de emelkedett, majd három hónapja újból csökkenést mutat: az index értéke októberben a szeptemberi mínusz 31,1 pont után mínusz 34,2 pont lett.
Az augusztusi 3,9 százalék után szeptemberben 3,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak éves összevetésben – jelentette a statisztikai hivatal.
A júliusi 0,9 százalék után augusztusban átlagosan 0,4 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
A júliusi 3,8 százalék után augusztusban 3,9 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak éves összevetésben – jelentette a statisztikai hivatal.
Júliusban a légi szállítási szolgáltatások, a cigaretta és a gyümölcskonzervek ára emelkedett a legnagyobb mértékben júniushoz képest Romániában.
Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 3,8 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Az euróövezetben 0,3 százalékos inflációt jegyeztek júniusban a májusi 0,1 százalékossal szemben, az Európai Unióban pedig 0,8 százalékot, az egy hónappal korábban regisztrált 0,6 százalékhoz képest.
2020. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 2,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Az áprilisi 0,7 százalékról 0,6 százalékra csökkent az átlagos éves szintű infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
2020. májusban a fogyasztói árak átlagosan 2,2 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A márciusi 1,2 százalékról áprilisra 0,7 százalékra csökkent az átlagos éves infláció az Európai Unióban.
2020. áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 2,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A februári 1,6 százalék után márciusban átlagosan 1,2 százalékkal emelkedtek éves szinten a fogyasztói árak az Európai Unióban – jelentette az Eurostat.
A februári 4,4 százalék után 2020. márciusban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Az eurózónában a februári 1,2 százalékról 0,7 százalékra csökkenhetett az éves infláció üteme az Eurostat első becslése szerint, egyelőre az olajárcsökkenés hatása érezhető leginkább.
Ahogy a megelőző két hónapban, februárban is Magyarországon emelkedtek leggyorsabb ütemben a fogyasztói árak az EU tagállamai közül – derül ki az Eurostat jelentéséből.
A hétéves csúcsot jelentő januári 4,7 százalék után 2020 februárjában a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A monetáris tanács legközelebb a márciusi Inflációs jelentés keretében fogja átfogóan értékelni a makrogazdasági folyamatokat, és arra alapozva határozza meg, milyen mértékű lépés szükséges az inflációs cél elérése érdekében.
A monetáris tanács kamatdöntő ülést tart, emellett több statisztikai adat is megjelenik a következő héten.
Ahogy 2019 decemberében, 2020 januárjában is Magyarországon emelkedtek a legnagyobb mértékben a fogyasztói árak az Európai Unióban.
Az „Európa-bajnok” decemberi ütemnél is gyorsabban emelkedtek éves szinten a fogyasztói árak Magyarországon 2020 első hónapjában.
Az „élj a mának” mentalitás miatt Romániában továbbra sem prioritás a megtakarítás. A fizetésemelések nyomán felpörgő fogyasztás automatikus velejárója a drágulás, az infláció képes „benyelni” a plusz összegeket.
A használtautó-kereskedők a hazai használtautó-piac további 2-3 százalékos bővülésére, vagyis átlagosan mintegy 835 ezer gazdát cserélő személyautóra számítanak – derül ki a JóAutók.hu felméréséből.
A magyar gazdaság tavaly 5 százalék körül, az EU-ban az egyik leggyorsabb ütemben bővült. Az október-novemberi adatok összességében még nem utalnak lassulásra, az ipari várakozások romlása azonban figyelmeztető jel, idén 3-3,5 százalék lehet a GDP-növekedés.
A decemberinél kisebb mértékben, de januárban is folytatódott a GKI konjunktúraindexének csökkenése, amely így több mint hároméves mélypontjára süllyedt – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
A novemberi 1,3 százalék után decemberben 1,6 százalékos volt az átlagos éves infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
A fogyasztói árak 2019. decemberben átlagosan 4,0 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál, 2019-ben átlagosan 3,4 százalékkal emelkedtek az előző évhez képest – tájékoztatott a KSH.
Jövőre már egyértelmű lassulás várható a gazdaságban, mely feltehetőleg 2022-ig folytatódni fog, jövőre így 3,2 százalékkal nőhet a magyar gazdaság – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Az októberi 2,9 százalék után 2019 novemberében a fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Novemberben az üzleti várakozások markánsan, a fogyasztók várakozásai pedig minimálisan javultak, így kéthavi csökkenés után jelentősen emelkedett a GKI konjunktúraindexe, de nem érte el augusztusi szintjét – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
A szeptember 1,2 százalék után októberben éves szinten 1,1 százalékkal emelkedtek átlagosan a fogyasztói árak az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Ugyan tovább csökkent Romániában októberben az éves infláció, októberben a fogyasztói árak 3,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. A csökkenő irány amúgy megfelel az elemzői várakozásoknak.
A szeptemberi 2,8 százalék után 2019. októberben a fogyasztói árak átlagosan 2,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A karácsony előtti időszakban több élelmiszer ára is megugorhat Szlovákiában. Ennek egyik oka a gyengébb termés, de az is, hogy a hétvégekért és az ünnepnapokért a munkáltatók nagyobb bérpótlékot kötelesek fizetni.
2019. szeptemberben a fogyasztói árak átlagosan 2,8 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt 12 hónapban a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A júliusival azonos ütemben, éves szinten 1,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az Európai Unióban 2019 augusztusában – tájékoztatott az Eurostat.
A júliusi 3,3 százalék után 2019. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 3,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. A szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára jelentős mértékben emelkedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A burgonya és a citrusfélék drágultak leginkább az év első hét hónapjában Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból. Júliusban 4,12 százalék volt a tavalyi hetedik hónaphoz mérten az infláció.
2019. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 3,3 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál; az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Legfrissebb előrejelzésében ismét javította a GKI Gazdaságkutató az idei GDP-növekedésre vonatkozó előrejelzését, a korábban várt 4 százalékról 4,3 százalékosra.
A májusival megegyező, 1,6 százalékos volt júniusban az éves infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
2019. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a KSH.
Az év végéig új pénzügyi szabályokat hoznak Szerbiában, amelyek a nyugdíjkifizetés svájci modelljét is tartalmazzák.
Egyéves mélypontra csökkent az infláció májusban az euróövezetben, és folytatódott a fogyasztói árak csökkenése az EU egészében is.
A GKI Gazdaságkutató 3,5-ről 4 százalékra emelte idei GDP-prognózisát a kedvező negyedéves adat hatására.
A legpontosabb makrogazdasági elemzésekért járó elismeréssel díjazta a Consensus Economics londoni székhelyű gazdasági kutatócég Bálint Csabát, az OTP Bank Románia elemzőjét.
A márciusi 1,6 után áprilisban 1,9 százalék volt az éves infláció az Európai Unióban – jelentette az Eurostat.
Ugyan várhatóan veszít a 2018-ra jellemző lendületéből a magyar gazdaság, de a növekedés így is az előző öt év átlagához közel alakulhat.
2019. áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal. A szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára jelentős mértékben emelkedett.
Június 3-án kerül forgalomba Nemzeti Kötvény néven egy új lakossági állampapír. Iványi Ildikó befektetési szakember szerint fontos látni, hogy az új állampapírban nincs szó inflációról.
A magyar gazdaság fontosabb ágazatainak növekedése 2019 első két hónapjában még gyorsult, de a hazai gazdasági várakozások áprilisban kétéves mélypontra kerültek
2019. márciusban a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál; az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2019. februárban a fogyasztói árak átlagosan 3,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. A szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára jelentős mértékben emelkedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A magyar gazdasági növekedés 2019-ben 3,5 százalék körül alakulhat a GKI Gazdaságkutató Zrt. legfrissebb prognózisa szerint.
Magyarországon az erősödő inflációs nyomás miatt a tavasszal együtt a jegybanki fordulat is hamarosan beköszönthet - prognosztizálja a K&H Alapkezelő.
Nő az átlagbér, de nőnek az árak is Romániában.
A 2018. decemberi 1,6 százalék után 2019 januárjában átlagosan 1,5 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
2019. januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A novemberi 2,0 százalék után 2018 decemberében 1,7 százalékos volt az éves infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Decemberben 2,7 százalékkal, 2018 egészében átlagosan 2,8 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak éves összevetésben.
A burgonya, a földgáz, a postai szolgáltatások és a légi közlekedés drágult a legnagyobb mértékben tavaly Romániában. Az infláció megközelítette a 3,3 százalékot.
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, közülük kiemelkedik a tavalyi inflációs statisztika és a szálláshelyek tavaly novemberi forgalmának adata.
Az euró bevezetésének tíz éve alatt átlagban 16,6 százalékkal nőtt az élelmiszer és az üdítőitalok ára Szlovákiában.
A jövedéki adó emelése miatt számos termékért többet kell fizetni Romániában 2019. január 1-től.
Januártól a növekvő költségek miatt emelkedik az alapvető élelmiszerek ára Szlovákiában. Többet kell fizetni a boltokban a kenyérért, a húsért és a tejért.
Az októberi 2,2 és az egy évvel korábbi 1,8 százalék után novemberben 2,0 százalékos volt az átlagos infláció az Európai Unióban.
A harmadik negyedévi 4,9 százalékos, az EU-ban az egyik leggyorsabb növekedés után, más előrejelzőkhöz hasonlóan a GKI is emelte – 4,5-ről 4,6 százalékra – idei GDP-előrejelzését.
Az októberi 3,8 százalék után novemberben a fogyasztói árak átlagosan 3,1 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál.
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, közülük kiemelkedik a novemberi inflációs adat.
A villamos energia végső ára a háztartások számára 2019. január 1-jétől átlagosan 5,66 százalékkal nő Szlovákiában.
A harmadik negyedévi 4,8 százalékos, az EU-ban az egyik leggyorsabb növekedés után, más előrejelzőkhöz hasonlóan a GKI is emelte – 4,2-ről 4,5 százalékra – idei GDP-előrejelzését. 2019-re viszont fenntartja 3,2 százalékos várakozását.
Inflációból és gazdasági növekedésből egyaránt 3 százalék feletti éves átlagos értékre számítanak 2019-re a CIB Bank elemzői.
A szeptemberi 2,1 százalék után októberben átlagosan 2,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
A jövő hét makronaptárának legfontosabb eseménye az októberi inflációs adat és az államháztartás október végi helyzetének ismertetése lesz.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. idén legalább 4,2 százalékos növekedésre számít, jövőre pedig 3,2 százalék körülire.
Az ellenőrzések során fokozott figyelmet fordítanak a hűtési lánc fenntartásának és dokumentálásának vizsgálatára.
Sosem készítettek még annyi fagyit otthon, mint most. Szakértő segít megfejteni a jó házi fagyi titkát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: