Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) öt évre szóló együttműködési megállapodást írt alá a brit nukleáris hatósággal (ONR) a nukleáris biztonsággal kapcsolatos hatósági együttműködés erősítése érdekében.
Az együttműködési megállapodás az információmegosztás mellett, többek között a munkatársak kölcsönös szakmai látogatásaira összpontosít, beleértve a tanfolyamokat és szemináriumokat. Közös szakértői csoportok is létrehozhatók a nukleáris és biztonsági vonatkozású kutatásban való együttműködés céljából – olvasható az OAH közleményében.
Mark Foy, az ONR vezetője azt nyilatkozta: „A nemzetközi szabályozó hatóságokkal való együttműködés kulcsfontosságú az ONR számára, amely lehetővé teszi számunkra, hogy tanuljunk egymástól és megosszuk a bevált gyakorlatokat.” A megállapodás „előnyös az ONR és az OAH számára a szabályozási kérdésekben való együttműködés révén, ami hozzájárul a nukleáris biztonság magas színvonalának fenntartásához. Bízunk benne, hogy a kölcsönös érdeklődésre számot tartó kérdésekben tovább erősítjük együttműködésünket.”
Kádár Andrea Beatrix, az OAH elnöke elmondta: „Az OAH már készül az ONR-rel való szoros együttműködésre és a szabályozói tapasztalatok megosztására az atomenergia biztonságos felhasználásával kapcsolatban. Az új technológiákkal, például a kis moduláris reaktorokkal kapcsolatos szabályozási kihívások különösen fontosak ebben az együttműködésben.”
Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre az április 28-án kezdődő héten.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: