Az Országos Atomenergia Hivatal adott otthont az új atomerőművi blokkokkal kapcsolatos nemzetközi nukleáris biztosítéki egyeztetésnek.
Az 2024. június 10-i egyeztetés témája az ún. Safeguards by Design koncepció volt, amely az új atomerőművek tervezése során elősegíti a nemzetközi nukleáris biztosítéki követelmények figyelembe vételét. A találkozón a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Európai Bizottság, a Paks II. Atomerőmű Zrt. és az OAH képviselői vettek részt, ahol arról tárgyaltak, hogy az új blokkok miként tudnak megfelelni azoknak a műszaki specifikációknak, amelyek a nemzetközi szervezetek nukleáris biztosítéki követelményeinek alapjait tartalmazó dokumentumban szerepelnek.
A Paks II. Atomerőmű Zrt. képviselői az egyeztetésen részletesen bemutatták a nukleáris anyagok kezelésének folyamatait, a nukleáris anyag létesítménybe érkezésétől egészen a kiégett kazetták elszállításáig. A nemzetközi szervezetek képviselői ezt követően felvázolták a folyamatokhoz kapcsolódó lehetséges megoldásokat, amelyek alkalmazásával az új blokkok megfelelhetnek majd a nemzetközi nukleáris biztosítéki követelményeknek. (OAH)
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a magyar vállalatok körében két kiemelt terület rajzolódik ki a fenntarthatósági törekvésekben: az energiafelhasználás csökkentése és a munkavállalók környezetbarát munkába járásának támogatása.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: