A továbbiakban a tagállami hatóságok engedélyére sem lesz szükség az európai cégek projektben való részvételéhez.
Az új paksi atomerőmű építése, annak minden folyamata, szakasza és eleme teljes egészében mentesül a szankciós intézkedések alól az Európai Unió Oroszországgal szembeni 14. szankciós csomagja értelmében – jelentette be Szijjártó Péter a Külügyek Tanácsának ülését követő sajtótájékoztatón Luxembourgban. A külgazdasági és külügyminiszter kiemelte: ha európai vállalatok részt vesznek a paksi atomerőmű bővítésében, akkor nem kell engedélyt kérniük a saját tagállami hatóságaitól sem.
„Ezzel a túlteljesítés, a politikai rosszakarat lehetőségét is kiiktattuk a rendszerből, egyetlen európai uniós kormány sem tud gátat szabni európai vállalatok részvételének” – hangsúlyozta a miniszter, kitérve arra, hogy számos nyugati – német, francia, osztrák – cég vállal részt a paksi projektben. Hozzátette: a beruházás szempontjából lényegében visszaáll az orosz–ukrán háború előtti helyzet.
Forrás: paks2.hu
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: