Itt találod az összes cikket a „Budapest” témában!
Hét kerület már millió feletti négyzetméteráron kínálja az ingatlanokat, de a kerületek kétharmadában a fővárosi átlag alatti az árszint a Duna House szakértői szerint.
Az V. kerületben négyzetméterenként 3,08 millió forintért, a II. kerületben 3,07 millió, a XII. kerületben 3,06 millió forintért kínálják az újépítésű lakások négyzetméterét a fejlesztők.
A legerősebb hatással a nyári albérletpiacra a külföldi diákok vannak.
A forrástól egészen a csapig vizsgálta a biztonságos csapvizet az a hazai konzorcium, amely nemrég publikálta az eredményeket. A projekt során elemezték az ivóvízbázist, a vízkezelést és az elosztóhálózatot is. Engloner Attila kutatásvezető szerint nem kell attól tartanunk, hogy rövid távon veszélybe kerül a biztonságos ivóvíz Budapesten, de fontos a megelőzés és a tudatos vízhasználat.
Akkor lepődnénk meg, ha nem esett volna: a Gourmet Fesztivál nyitónapjához a víz ugyanúgy hozzátartozik, mint a jó ételek és a finom italok.
A legdrágább a XII. kerület, itt jelenleg az 1,2 millió forintot is meghaladja az átlag, a legtöbb lakást Erzsébet- és Józsefvárosban vásárolták a Duna House ügyfelei.
Az fDi Intelligence – a Financial Times Ltd. csoport tagja – évente teszi közzé „A jövő európai városai és régiói” rangsorát; a 2024-es listákon két magyar város is szerepel, Budapest és Debrecen.
Enyhe áremelkedés után csatlakozott a millió feletti átlagos négyzetméterárral rendelkező kerületek közé a hatodik legdrágább fővárosi kerületnek számító XIII. kerület.
A fővárosi ingatlanvásárlók a XII. kerületben találkozhatnak a legmagasabb átlagos egységárral, míg a legolcsóbb négyzetméterárú otthonokat Pesterzsébet kínálta tavaly a Duna House adatai szerint.
A világ legjobb úti céljai közé sorolta Budapestet a Condé Nast Traveler, az egyik vezető nemzetközi utazási médium év végi ajánlásában – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség.
November 23-án este ünnepélyes keretek között, Budapesten a Szépművészeti Múzeumban adták át a 2023-as Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Prima Díjakat.
A Duna House által a budapesti lakásvásárlók körében készített felmérés szerint júniusban az érdeklődők kedvence lett a II. kerület és a XI. kerület, letaszítva ezzel a dobogóról a korábbi csúcstartó XIII. kerületet és a befektetők által kedvelt VII. kerületet is.
A 2023 első negyedéve a fővárosban a számok tükrében: a KSH összefoglalója.
Duplájára bővült az egymillió forint feletti négyzetméterárral büszkélkedő fővárosi kerületek köre. A budapesti kerületekben átlagosan 9 százalék körüli áremelkedést hozott eddig az idei év.
Az Európai Bizottság is üdvözölte, hogy 2023. május 22-én teljes hosszában átadták az utasforgalomnak a felújított budapesti M3 metróvonalat.
Élre tört a II. kerület a budapesti lakásvásárlók körében készült felmérés szerint februárban. A kerületben 990 ezer forintos átlagos négyzetméteráron lehetett használt ingatlant vásárolni tavaly, míg az idei eladások alapján 1,4 millió forintra nőtt a négyzetméterár.
A legérdekesebb fővárosi ingatlanpiaci adatokat a Duna House szakértői gyűjtötték össze.
Az ingatlanpiac átalakulása a fővárosi kerületek iránti kereslet változásából is kitűnik. Visszaszorult a harmadik helyre a korábbi csúcstartó, Angyalföld és átvette az uralmat a pesti belváros.
A Budapesten eladásra kínált új lakások átlagos négyzetméterára elérte az 1 millió 430 ezer forintot, ami éves összevetésben 32 százalékos emelkedés, az előző negyedévhez képest pedig 6 százalékos növekedés – tájékoztatott a Cordia. A lakóingatlan-fejlesztő vállalat a négylakásosnál nagyobb, fővárosi projekteket vizsgálta.
Budapest, Miskolc és Pécs is bekerült abba az Európai Bizottság által kiválasztott 100 európai városba, amelyek a Horizont Európa Városi Misszió keretén belül, a NetZeroCities platform szakmai támogatásával valósíthatják meg 2030-ig a klímasemlegességi célkitűzéseiket.
2022 első negyedévében 78 350 négyzetméterrel nőtt a budapesti modern irodapiaci állomány, amely összesen 4 millió 53 ezer 940 négyzetmétert tesz ki.
A fővárosban értékesített ingatlanok átlagos négyzetméterára minden lakástípusnál emelkedett 2021-ben – tájékoztatott saját adatai alapján az Otthon Centrum.
1950. január 1-én a korábbi Kis-Budapestből – 23 környező város és falu beolvasztásával – létrejött Nagy-Budapest. A döntés célja az volt, hogy a korábbi polgárváros helyére a munkásosztály fellegvára álljon. Ennek az ideológiai alapú politikai döntésnek a következménye a mai Budapest kettőssége: egyfelől a magyar nemzet büszkesége, másfelől egy vízfej, a kommunista diktatúra káros öröksége. Matolcsy György cikke.
A legtöbb betöltésre váró budapesti pozíció a szakmunkás kategóriában jelent meg a Profession.hu adatbázisában: az összes feladott online álláshirdetés 15 százalékát ilyen állások tették ki idén.
A fővárosi startup ökoszisztéma teljes becsült értéke egy év alatt mintegy másfélszeresére, 200 milliárd forint fölé nőtt a Global Startup Ecosystem Report legfrissebb elemzése szerint. Budapest ezzel megerősítette helyét a feltörekvő startup ökoszisztémák legjobbjai között.
2021 első fél évében az OTP Ingatlanpont adatai szerint Budapesten 111 társasházi projektben közel 4200 lakás értékesítése indult el, ami időarányosan 80 százalékos növekedést jelent a tavalyi évhez képest.
A budapesti szolgáltatók mindent megtesznek azért, hogy olyan vonzó programokat ajánljanak a hazai közönségnek, amelyek túlmutatnak a szokásos kliséken.
Belán Miklós, az Everguest turisztikai tanácsadó cég ügyvezető igazgatójának számításai szerint, akár 1 millió magyar utazhat a fővárosba, ha több kulturális programmal és jó ár-érték aránnyal várják őket.
A családi házak és a téglalakások átlagos négyzetméterárainak alakulását az Ingalannet.hu szakértői vizsgálták.
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szerint elfogadhatatlan a főváros által tervezett újraindítási adó. A jelenlegi válság sújtotta helyzetben semmilyen formában nem támogatható a még működő és a gazdaságot életben tartó vállalkozások megsarcolása – jelentette ki Parragh László, az MKIK elnöke.
Együttműködési megállapodást írt alá a hivatás- és üzleti turizmusban rejlő lehetőségek kiaknázása és fellendítése érdekében a Magyar Turisztikai Ügynökség, a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány, a Magyar Kongresszusi Iroda, valamint Budapest Főváros Önkormányzata és a Budapest Fesztivál- és Turisztikai Központ pénteken a Budapest Turizmus Konferencia és Díjátadó 2020 eseményen.
A CBRE Magyarország szállodaipari elemzése szerint Budapest két-három év múlva annyi külföldi turistát fogadhat, mint 2019-ben, míg a normalizálódás a nagyobb és érettebb nyugat-európai piacokon akár 4–5 évig is eltarthat.
Egész Európában 2018-hoz viszonyítva a legnagyobb áremelkedés Budapesten történt, ahol 2019-re 15 százalékkal drágábban adták ki a vizsgálatba bevont lakásokat.
Visszatértek a vevők a fővárosban az új lakások piacára a koronavírus-járványt követő átmeneti sokk után – derült ki az ingatlan.com, az Otthon Centrum és a Cordia szakértőinek közösen összeállított elemzéséből.
A kijárási korlátozások vasárnap éjféltől megszűnnek Budapesten, május 18. hétfő 0.00 órától a következő szabályok lépnek életbe:
A klasszikus bécsi és drezdai karácsonyi vásárok között a Bazilikánál található is helyett kapott a legjobbak között a Forbes listáján.
A Lonely Planet utazási oldal azokat az úticélokat rangsorolta, amelyek a legjobban megérik ár-érték arányban. A top 10-es listán Budapest a második helyre került.
A fővárosban a lakhatási válsággal fenyeget a lakásárak növekedése és ezzel együtt az albérletek drágulása, annak megelőzésére bővíteni kell az ingatlanállományt a GKI Gazdaságkutató Zrt. által készített tanulmány szerint.
Idén augusztusban Budapest kereskedelmi szálláshelyein a szobakihasználtság megközelítette a 85 százalékot, a szállásdíjbevétel pedig a 18,5 milliárd forintot.
Csaknem 5 milliárd eurónyi fejlesztést mutat be a világ egyik legrangosabb ingatlanfejlesztési szakkiállításán, az idei müncheni EXPO REAL-on Magyarország a Budapest-standon.
A bel- és a külföldi vendégek körében is Budapest volt a legnépszerűbb úti cél tavaly.
Jövő héten kiderülnek a felvételi ponthatárok, amely után a fővárosba felvételt nyert vidéki fiatalok egy komoly döntési helyzetbe kerülnek a lakhatásuk szempontjából: kollégium, albérlet vagy saját lakás? Milyen előnyökkel és hátrányokkal érdemes számolni és melyik mennyibe kerül jelenleg? A legfontosabb számokat és szempontokat a Duna House szakértői gyűjtötték össze.
Idegenvezető chatbotot alkotott a Telenor – a telefon segítségével hozzák közel az emberekhez a kulturális értékeket.
Az idei év első négy hónapjában a vendégéjszakák száma megközelítette a 3 milliót Budapesten. Ez történelmi rekord, azonban már látszanak a növekedés korlátai.
Budapestről startolhat el a 2020-as Giro d'Italia. A szervező RCS Sport április 15-én látogat Budapestre, és egyeztet a főváros vezetőivel.
Megnyitotta első budapesti szállodáját a Meininger Hotels, a 184 szobás és 744 ágyas Meininger Budapest Great Market Hallt a Fővám téri Központi Vásárcsarnok mellett, a beruházás értéke közel 6 milliárd forint.
Eladja a Bálna Budapest Kereskedelmi és Kulturális Központot az államnak a fővárosi önkormányzat.
Vilniushoz képest Budapesten majdnem 20 ezer forinttal többe kerül eltölteni egy hétvégét. Sok ez vagy kevés?
Budapest rendezi szeptember 13. és 15. között az első World Urban Games új generációs multisport-eseményt – jelentette be hétfőn a Nemzetközi Sportszövetségek Szövetsége (GAISF).
Az Oxford University Press (OUP) Budapesten nyitotta meg legújabb technológiai központját, a kiadó magasan képzett fejlesztőket és informatikusokat toboroz.
Míg vidéken akár 100 négyzetméter feletti ingatlan is vásárolható 20 millió forintból, addig ez az összeg a fővárosban már jellemzően csak egy garzonlakásra elegendő.
A LOT lengyel légitársaság tovább bővít a magyar piacon: szeptember 2-től Embraer E195-ös repülőgéppel visz utasokat Budapestről Brüsszelbe (Zaventem) és Bukarestbe (Otopeni).
Rekordértékű, 4 milliárd eurót meghaladó magyarországi fejlesztés mutatkozik be március 12-től 15-ig a MIPIM-en, a világ első számú ingatlanszakmai kiállításán a franciaországi Cannes-ban.
Szeretném, ha Budapesten az új Kongresszusi Központ nem csak terv maradna a következő két évben – mondja az Üzletemnek Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elnöke.
Budapest 62 128 szavazattal az első helyen végzett a European Best Destinations szavazásán.
A tavaly januári indulás óta már hárommillió kilométert tettek meg a Mol Limo autói. Egy év alatt több mint 40 ezer felhasználó regisztrált a budapesti autómegosztó szolgáltatásra.
Rendezettebb szabályozási környezetre, átfogó jogalkotási folyamatra van szükség a magyarországi idegenvezetők munkájának megkönnyítéséhez.
A vidéki hotelek teljesítménye javult a legnagyobb mértékben az előző évhez képest tavaly novemberben Magyarországon.
Budapest, a Balaton és Sopron turisztikai márkázása is szerepel Bódis Gábor bakancslistáján.
Budapest, Eger és Hajdúszoboszló számíthat a legtöbb vendégre idén szilveszterkor a Szallas.hu előfoglalási statisztikái szerint.
A téli időszakban is közlekedik Budapesten a dunai átkelőhajó.
A főváros egyes kerületei előre törtek az árversenyben, míg más városrészek lemaradtak – derül ki a Duna House évzáró elemzéséből.
Budapest alapításának 145. évfordulója alkalmából a KSH a főbb statisztikai mutatók alapján bemutatja, hogy milyen szerepet tölt be hazánk társadalmi és gazdasági életében a főváros.
Hongkong vezet, Budapest az 57. az Euromonitor International listáján, amely a világ száz leglátogatottabb városát állította össze a tavalyi adatok alapján.
Újra Dalszerző Expót (DEX) rendeznek Budapesten.
Hét budapesti legendát dolgoz fel a We Love Budapest a MOME Animmal közös projektjében.
A Nemzetközi Beruházási Bank székhelye a magyar fővárosba költözik – tájékoztatott Varga Mihály a pénzintézet kormányzótanácsának december 4-i ülésén egyhangúlag meghozott döntéséről, amely egyúttal felhatalmazást adott a bank elnökének az erről szóló megállapodás aláírására.
Budapest rendezheti a 2023-as szabadtéri atlétikai világbajnokságot – jelentette be kedden Monacóban a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF).
Némi túlzással hamarosan a fél világ útnak indul, hogy köszöntse az új évet. Az a lényeg, hogy izgalmas legyen a helyszín, és emlékezetes 2019 ünneplése.
Októberben első alkalommal haladta meg a cargo mennyisége a havi 13 000 tonnát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
2018-ban Budapest lett a StartUp Europe Award „the Best Public Administration for Startups” kategóriájának nyertese.
A régió egyik fontos zeneipari eseményén a reklám- és filmzenékről, illetve a német piacról tudhatunk meg többet az esti koncertek előtt.
A világ sportturizmusa által generált bevételeket 1,5 milliárd eurónyira becsülik. Az előrejelzések szerint az összeg néhány éven belül akár 6 milliárd euróra is nőhet.
A kormány lépéseket tesz azért, hogy Budapesten legyen a rajtja egy Grand Tour kerékpáros körversenynek.
A Budapesti Adventi és Karácsonyi Vásár idén 20. alkalommal várja a látogatókat, november 9. és január 1. között.
A világ első három turisztikai top városa között az első és a második helyen is kínait találunk. Sanghajt és Pekinget Párizs követi.
Budapesten lesz a legnagyobb nagy-britanniai autóipari vállalat, a Jaguár új műszaki fejlesztő központja.
Londonban nyert belsőépítészeti díjat a Hilton Budapest. A budai szálloda jelentős változások előtt áll.
Mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
A bogyólé márkanév a francia bravúros magyarítása, bármelyik posztmodern írónk megirigyelhetné.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: