4 milliárd euró magyarországi fejlesztés mutatkozik be Cannes-ban

2019. 02. 13., 13:00

Rekordértékű, 4 milliárd eurót meghaladó magyarországi fejlesztés mutatkozik be március 12-től 15-ig a MIPIM-en, a világ első számú ingatlanszakmai kiállításán a franciaországi Cannes-ban - közölte Budapest Főváros Önkormányzata, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) szerdán.

A rendezvényen bemutatkozó, nemzetközi viszonylatban is meghatározó magyar fejlesztések 20-30 év múlva meghatározzák Budapest mellett több vidéki nagyváros arculatát. A nagy ingatlanfejlesztők közül az Atenor, a Futureal-csoport, a Gránit Pólus Csoport, a GTC Magyarország, a HB Reavis, a Horizon Development, a WING 2020-ig átadandó projektjei láthatóak majd a kiállításon.

A magyar stand kiemelt érdeklődésre számíthat a Liget Budapest Projekt kapcsán is, miután az Európa legnagyobb kulturális beruházása keretében épülő Néprajzi Múzeum nemcsak a világ legjobb középülete lett az International Property Awardson, hanem a World's Best Architecture különdíjat is elnyerte.

A főváros világszínvonalú projektjei mellett Debrecen, Miskolc, Pécs, Szeged és Zalaegerszeg kiemelt fejlesztései is bemutatkoznak. A beruházásokban nagy hangsúlyt kap az innováció, a digitális megoldások alkalmazása, a magas hozzáadott értékű termékek, szolgáltatások, a K+F+I arányának növelése, ami a magyar gazdaság versenyképességét erősíti.

A magyar kiállítóteret a Budapest Főváros Önkormányzata, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) közösen alakította ki. Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes a közlemény szerint arra számít, hogy a fejlesztések nem csak egy-egy városrészt pozicionálhatnak újra, hanem egész Budapest tőkevonzó képességét és turisztikai helyezését megerősítik, és a világ egyik sportfővárosává emelhetik.

Ésik Róbert, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) elnöke a gazdasági fejlődés szempontjából kiemelten fontosnak nevezte az ingatlaninfrastruktúra kiépülését. A HIPA ennek érdekében a külföldi működőtőke beáramlás szempontjából meghatározó területekre fókuszál, elsősorban az ipari és logisztikai infrastruktúra fejlesztésére, az „A” kategóriás irodaházak építésére, valamint az üzleti- és egészségturizmust kiszolgáló szálloda infrastruktúra kialakítására.

A Liget Budapest Projekt a megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója szerint az egész világ szakmai elitjének a figyelmét fölkeltette, hiszen Európában nincsen még egy ilyen léptékű, parkrehabilitációval párosuló kulturális beruházás. Gyorgyevics Benedek hozzátette, hogy a megújult Városliget további befektetőket és fejlesztőket hozhat Budapestre.

Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) elnöke szerint Magyarország példátlanul gazdag portfólióval lép a MIPIM közönsége elé, hogy a kiemelt kormányzati, önkormányzati és magánfejlesztések közötti szinergiákat kiaknázva vonzó befektetési környezetet mutasson be. Takács Ernő hangsúlyozta, hogy a stabil ingatlanbefektetési keresletet a magyar gazdaság kiemelkedő teljesítménye és a tartósan pozitív gazdasági várakozások is erősítik.

Az ingatlanfejlesztések példátlan növekedésének, a kiszámítható szabályozási háttérnek és a kiemelkedő megtérülési rátának köszönhetően a befektetői érdeklődés évről évre erősödik Magyarország iránt. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS