Itt találod az összes cikket a „nemzetközi nőnap” témában!
Bár a hazai társas vállalkozások tulajdonosi és cégjegyzésre jogosulti körét még mindig a férfiak dominálják.
A Telenor nemzetközi nőnap alkalmából készített kutatásából kiderült, hogy leggyakrabban a női csoportokban tanácskérés és inspiráció miatt aktívak a tagok.
Hogyan tanulhatunk egymás sikereiből? Vannak-e a sikernek biztos összetevői és hol a helye a kudarcnak? A siker sokszínűségét kutatta Péterfi Judit meghívott vendégeivel a Telenor nőnapi kerekasztal-beszélgetésén.
A NAV munkatársai – a nőnap közeledtével – 2020. március 6. és 8. között országosan ellenőrzik a virág- és ajándékárusokat, ideértve a távol-keleti árukkal kereskedőket, az éttermeket, cukrászdákat is.
Nőnapon indul útjára a Hiventures startupher programja, amely a női vállalkozók felkarolását és támogatását tűzte ki célul. A kezdeményezés fontosságát indokolja, hogy magyarországon rendkívül alacsony a női vezetők és vállalkozók aránya. A tőkebefektető portfóliójába tartozó cégek 532 alapítójának is csupán 14 százaléka nő. A Hiventures a programmal azt szeretné elérni, hogy egy inspiráló és segítő hazai közösség jöjjön létre a jövő női vállalkozói és cégvezetői részére.
Az Európai Bizottság a nemzetközi nőnap alkalmából közzétette a nők és a férfiak közötti egyenlőségről szóló 2019. évi uniós jelentését, amely szerint Európa haladást ér el a nemek közötti egyenlőség terén; a változások üteme azonban nem elég gyors.
Nyíregyházán és Egerben tartották meg a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) országos eseménysorozatának soron következő rendezvényeit március 21-én.
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: