Itt találod az összes cikket a „karbonsemlegesség” témában!
A Kína északnyugati részén lévő Hszincsiang tartományban csatlakoztatták a hálózatra a világ legnagyobb napelemparkját, ami 200 ezer hektáron elterülve évi 6,09 milliárd kWh villamosenergia termelésére képes.
A KPMG új jelentése szerint nagyon sok még a tennivaló, hogy a globális hőmérséklet-emelkedést 1,5 Celsius-fokra korlátozzuk.
Komoly lemaradásban vannak a tőzsdén jegyzet magyar vállalatok a fenntarthatóság területén – mutat rá az EY 17 EU-tagállamban 320 társaságot vizsgáló tanulmánya.
„A cégvezetők tisztában vannak azzal, hogy iparáguk környezeti lábnyoma számottevő – de saját szerepüket kedvezőbbnek ítélik meg, mint az iparágukét” – mutatta be a K&H fenntarthatósági indexe mögött meghúzódó kutatás eredményeit Suba Levente, a pénzügyi csoport fenntarthatósági vezetője.
A villamosenergia-ágazat a kulcsa annak, hogy elérje a karbonsemlegességet a világ 2050-re – olvasható az Atradius hitelbiztosító tanulmányában. A szektor átalakítása azonban nagyon lassan halad.
A Magyar Nemzeti Bank az elmúlt 3 évben közel 60 százalékkal – az általa korábban vállalt mérték duplájával – mérsékelte működésének karbonlábnyomát. A következő három évre szóló környezetvédelmi stratégia további 15 százalékkal csökkentené az MNB károsanyag-kibocsátását, zöldítené a teljes hazai készpénzellátási láncot és a leányvállalatok működését is.
A szigetországban nem csak kitalálták, hanem egy egész település bevonásával bizonyították be, hogy ténylegesen el lehet szakadni a fosszilis energiahordozóktól. Akárkitől kellett is importálni eddig.
A cégvezetők többsége tisztában van az Európai Unió karbonkibocsátással kapcsolatos célkitűzéseivel. A fenntarthatóságot sokan tartják fontosnak, de kevesen tesznek érte. A vállalatok teljes fogyasztásának 1 százalékát sem teszi ki a zöld energia.
Ösztönzésre és támogatásra szorulnak a piaci szereplők ahhoz, hogy fenntartható beruházásokba áramoltassák a tőkét – állapítja meg a Magyarország fenntartható tőkepiaci stratégiájának és akciótervének létrehozásához kidolgozott ajánlásaiban a Deloitte.
A K&H a hazai bankszektorban az elsők között érte el a karbonsemlegességet az idei év végére, ami azt jelenti, hogy a működéséből eredő károsanyag-kibocsátást teljes mértékben semlegesíti.
A JYSK a teherfuvarozás csökkentésével – évi 4,5 millió kilométerrel kevesebbet fog fuvarozni – évente nagyjából 3600 tonna szén-dioxidot spórol meg.
Az elnöki palota 2030-ra szeretne Szlovákia első karbonsemleges állami intézményévé válni. A szakemberek szerint a klímaváltozás közben rendkívüli mértékben fenyegeti Szlovákiát.
A Bledi Stratégiai Fórumon a „Párhuzamos valóságok világa” témakörre fókuszálva igyekeztek közös megoldásokat találni globális kihívásokra. Az eseményen a VOSZ is képviseltette magát.
Idei legnagyobb vörösborélményem nem valami flancos és drága nagybor, hanem a Mumus.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: