Itt találod az összes cikket a „felszámolás” témában!
Majdnem kétszer több felszámolási eljárás indult magyarországi székhelyű vállalatokkal szemben 2022-ben, mint egy évvel korábban – derül ki a világ egyik legnagyobb hitelbiztosítója, a Coface elemzéséből. Továbbra is az építőipar számít a legrizikósabb szektornak, a legstabilabb pedig az agrárium.
Kismértékben, de tovább folytatódott a cégek számának növekedése 2022-ben, annak ellenére, hogy a megszűnt cégek száma az előző évhez képest közel 50 százalékkal emelkedett.
Új cégek veszik át a felszámolás alatt lévő Tungsram Operations Kft. telephelyeinek és dolgozóinak egy részét; csaknem ötszáz, eddig a Tungsramnál alkalmazott munkavállaló továbbfoglalkoztatása várható a jövő év elejétől.
A felszámolási eljárások változása uralja októberben a cégtrendet, 1000 felett jár a megindított eljárások száma. Ez közel négyszerese az előző évi hasonló időszaknak.
A november 7-én elutasított csődegyezségi ajánlat miatt felszámolási eljárás indul a Tungsramnál. A társaság folytatja a gyártást, de bejelentette 750 ember csoportos létszámleépítését.
Jóval nagyobb a problémát jelző eljárások száma azokon a helyeken, ahol sok vállalkozás működik azonos címen. A helyzet 2022-ben romlott a frekventált címeken.
Kifizette a korábban elmaradt béreket a CG Electric Systems Hungary Zrt. 415 dolgozója számára a Nemzeti Foglalkoztatási Alap. A Ganz Villamossági Művek jogutódja, Nagykáta térségének egyik legjelentősebb munkaadója júliusban került felszámolás alá.
A csődeljárásról és a felszámolási eljárásról szóló 1991. évi XLIX. törvény módosítását Kántor Gergely, a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda ügyvédje kommentálta.
Bősze Botond és három társa 2015-ben alapították a reptéri autómegosztó céget. Most e-mailben értesítették ügyfeleiket, hogy vége a történetnek.
A román Országos Adóhatóság felszámolná azokat a cégeket, amelyek nettó vagyona két egymást követő évben kisebb, mint a törzstőkéjük fele. A romániai vállalkozások 39 százaléka van ebben a helyzetben.
Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét.
Megkerülhetetlen cukrászlegendák, a csoki iránti szerelemből született friss kisvállalkozások, ékszerdobozhoz hasonlító helyiségek és nagypolgári miliő.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: