2023. október 13-án fejeződött be a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség nukleáris védettségi tanácsadó missziója (IPPAS) Hollandiában. A felülvizsgálatot végző szakértői delegációban az OAH munkatársa is részt vett.
A nemzetközi szakemberek áttekintették a nukleáris védettséggel kapcsolatos holland hatósági rendszert, külön fókuszálva a nukleáris és más radioaktív anyagok és a létesítmények védettségére, a szállítással kapcsolatos fizikai védelmi intézkedésekre, valamint a programozható informatikai rendszerek védelmére – olvasható az OAH közleményében.
Stefánka Zsolt főosztályvezető a radioaktív anyagok és kapcsolódó létesítmények fizikai védelmét meghatározó nemzeti szabályozást véleményezte, elsősorban a NAÜ nukleáris védettségi ajánlásainak való megfelelést vizsgálva. A szakértői csoport látogatást tett a Pettenben található kutatóreaktort üzemeltető nukleáris létesítményben, valamint radioaktív anyagot alkalmazó kórházban és radiográfiás munkahelyeken (ahol szintén vizsgálták, hogy a gyakorlatban hogyan teljesítik az engedélyesek az ajánlásokat).
A NAÜ sajtóközleménye angol nyelven itt olvasható el.
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a magyar vállalatok körében két kiemelt terület rajzolódik ki a fenntarthatósági törekvésekben: az energiafelhasználás csökkentése és a munkavállalók környezetbarát munkába járásának támogatása.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: