A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) 68. közgyűléséhez kapcsolódó kiállításon Magyarország koordinálásával készült el az EU standja, amelyen kiállítóként az Európai Bizottság mellett Magyarország, Görögország, Litvánia és Svédország jelent meg.
Magyar részről a HUN-REN Energiatudományi Kutatóközpont (HUN-REN EK) hangolta össze a részvevő országok tevékenységét; a nukleáris biztonság és védettség témakörében összeállított információs anyagok mellett a szakemberek speciális, a HUN-REN EK által fejlesztett, radioaktívsugárzást-mérő szimulátort mutattak be – számolt be az Országos Atomenergia Hivatal (OAH). A kiállítás kiemelkedő témájaként mutatták be a nukleáris törvényszéki analitikát, amelyben hazánk élen jár (ezen a területen a HUN-REN EK a NAÜ együttműködő központja 2016 óta).
A stand hivatalos megnyitóján Rafael Mariano Grossi, a NAÜ főigazgatója is részt vett. A NAÜ főigazgatója beszédében megköszönte a tagállamok támogatását a nukleáris biztonság, védettség és a nukleáris biztosítéki rendszer területén. Magyarország részéről Kádár Andrea Beatrix, az OAH elnöke méltatta a kiemelkedő magyar szaktudást a törvényszéki analitika területén, valamint emlékeztetett arra, hogy hazánk elsőként vált a NAÜ Együttműködő Központjává. Hangsúlyozta a nemzetközi együttműködés fontosságát a nukleáris terrorizmus területén, és a más, nem állami szereplők által jelentett fenyegetések elleni küzdelemben.
Új támogatási lehetőség nyílik 50 milliárd forint keretösszeggel a leghátrányosabb helyzetű régiókban és a szabad vállalkozási zónákban működő mikro- és kisvállalkozások számára; a GINOP Pluszban meghirdetett pályázati felhívás célja a vidéki vállalkozások versenyképességének növelése.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: