Itt találod az összes cikket a „adócsalás” témában!
Egy elkövetői kör fizetendő adójuk csökkentése és piaci szerepük kiterjesztése érdekében, külföldi gazdasági társaságok mögé rejtve, közel 1,5 milliárd forint értékű számítástechnikai eszközöket, adathordozókat, számítógépes perifériákat értékesített webáruházon keresztül Magyarországra, egy erre a célra létrehozott cégláncolaton keresztül.
A vállalkozást azért ellenőrizték, mert az a különböző munkákról ugyanazon partnertől kapott számlákkal kívánt tízmillió forintnyi költséget elszámolni.
Ötven terhelttel szemben emelt vádat költségvetési csalás megalapozott gyanúja miatt a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség a NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága által eredményesen lezárt nyomozást követően. A győri pénzügyőr nyomozók végül a több mint 30 cégből álló számlagyárral és a társaságok mögött álló személyekkel szemben vették fel sikerrel a küzdelmet.
A Vas Vármegyei Főügyészség vádat emelt annak a bűnszervezetnek a tagjaival szemben, akik háromszintű csalárd számlázási láncolatot működtettek, és ezzel több mint egymilliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.
A NAV munkatársai több mint 110 millió forint értékű dohányalapanyagot foglaltak le, ami csaknem 90 ezer doboz cigaretta megtöltésére lenne elegendő.
Maga gyártotta számlákkal és egy elhunyt személy nevében vett számlatömb bizonylataival próbált adót csalni egy építőipari vállalkozás.
A Heves Vármegyei Főügyészség közel hetvenöt millió forint vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással és okirat-hamisítással vádolja a vállalkozót.
Több mint 420 millió forintot érő kriptovalutát foglaltak le a NAV nyomozói egy hárommilliárd forint adót eltitkoló bűnszervezettől.
Bankszámlákat zárolt és 53 gépkocsit foglalt le a NAV egy gépjármű-kereskedő cégnél, amely megpróbálta eltitkolni a járművek eladásából befolyt bevételét.
A Baranya Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat 11 vádlottal szemben, akik 700 millió forinttal károsították meg a költségvetést.
A lefoglalt luxusautók között volt egy Lamborghini Aventador és egy Bentley Continental is. Ezekkel szállította a bűnszervezet vezetője a szájmaszkadományokat a győri kórházaknak.
A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntette, pénzmosás bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő ügyben vádat emelt az USA-ban elfogott férfi és társai ellen.
Milliárdos kárt okozott az a céghálózat, amelyre nemzetközi akcióban csapott le a NAV. A bűnszervezet élelmiszer-árstop alá tartozó élelmiszereket szerzett be a Közösség területéről, és azokat az adófizetési kötelezettséget kikerülve, cégláncolaton átfuttatva értékesítették tovább.
A Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség vádat emelt azzal 37 személlyel szemben, akik 4 év alatt közel 3 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek.
Félmilliárd forintot meghaladó adóhiányt okozott egy Heves megyei bűnbanda, amely bonyolult cégláncolat segítségével tüntette el az áfát és a munkavállalók után fizetendő adókat. A NAV munkatársai 7 személyt hallgattak ki gyanúsítottként.
Támogatásokkal, fiktív számlákkal és hitelekkel csaknem négymilliárd forintot csalt egy budapesti bűnszervezet. A NAV nyomozói harminc embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hatot őrizetbe vettek, majd letartóztattak.
Győr-Moson-Sopron megyében egy elhagyatott épületekben kialakított illegális dohány- és gyógyszergyárat számolt fel a NAV a Rendőrséggel együttműködve. A bűnszervezet kábítószert is terített. A pénzügyi és rendőr nyomozók összesen hét gyanúsítottat hallgattak ki, közülük hatot letartóztattak.
Szinte már nem telik el hónap anélkül, hogy az adóhatóság ne tárna fel újabb, az adófizetési kötelezettség szándékos elkerülésére építő, őrző-védő szolgáltatást nyújtó céghálót. Nem árt tudni, hogy a felderített visszásságok a megbízóknál is negatív adókövetkezményekkel járhatnak.
A személybiztonságra és takarításra szakosodott budapesti bűnszervezet szövevényes cégláncolatban tüntette el az áfát és a foglalkoztatás után fizetendő adókat. A NAV a költségvetésnek összesen 820 millió forint kárt okozó bűnözői csoport 20 tagját hallgatta ki gyanúsítottként, a három irányító már letartóztatásban van.
Egy összehangolt akcióban egyszerre öt, egymástól függetlenül működő bűnbandát számolt fel a NAV.
A Zala megyei férfi olyan bódító hatású szereket terjesztett online, amik nem szerepeltek sem a kábítószerek, sem az új pszichoaktív szerek listáján, így emiatt nem lehetett felelősségre vonni. Bevallásokat azonban nem nyújtott be és adót sem fizetett a netes kereskedés után, így a NAV munkatársai is kopogtattak nála. Költségvetési csalásért akár 10 évet is kaphat.
Országos akcióban számolt fel a NAV egy dunántúli család által irányított őrző-védő céghálózatot. A NAV nyomozói a Terrorelhárítási Központ támogatásával csaptak le a bűnszervezet vezetőjére, aki két társával már letartóztatásban van.
Magyarország egyik legnagyobb székhelyszolgáltatójának vezetője felügyelte a számlagyáras bűnszervezetet, amit a napokban számolt fel a NAV.
Egy komplex, uniós és hazai cégekből felépített hálózaton keresztül csalt el csaknem 650 millió forint áfát egy dél-dunántúli bűnszervezet, melynek vezetőit a napokban vette őrizetbe a NAV.
A közösségi áfaszabályok kijátszásával egymilliárd forintos kárt okozott a költségvetésnek egy napelemes rendszerek kereskedelmével foglalkozó bűnszervezet. A NAV nyomozói az ügyben tizenegy gyanúsítottat állítottak elő és hallgattak ki, közülük négy fő letartóztatását a bíróság már el is rendelte.
Befejezte a nyomozást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) annak a szervezett bűnözői csoportnak az ügyében, amely fiktív számlák felhasználásával több mint negyedmilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek. Büntetésük – mivel a költségvetési csalást bűnszövetségben, üzletszerűen követték el – akár tíz év szabadságvesztés is lehet.
Nemzetközi akcióban, több mint 300 pénzügyi nyomozó és járőr részvételével, valamint az EUROPOL támogatásával számolt fel a NAV egy Közép-Dunántúlról irányított bűnszervezetet. A fiktív számlázásra szakosodott bűnbanda több mint 3 milliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
Fiát, feleségét és édesanyját is bevonta az adócsalásba az a dél-dunántúli férfi, aki mobiltelefonokkal üzletelve csaknem 55 millió forint kárt okozott a költségvetésnek.
Milliárdos áfacsalással kapcsolták le a nemzetközi színtéren is ismert állateledel-gyártó cég bűnszövetségi vezetőit a NAV munkatársai. A költségvetésnek okozott kár az akcióval teljes egészében megtérült.
Már a röntgenvizsgálatnál lebukott az a sofőr, aki egymillió doboz cigarettával a raktérben akart belépni az országba, majd műszaki hibára hivatkozva moccanni sem akart a járművel.
Több száz, összesen milliárdos tartozással rendelkező céget vett át az a bűnszervezet, amit a NAV munkatársai a napokban összehangolt akcióban számoltak fel. Az eladók azt hihették, megszabadultak adósságaiktól, de a nyomozás bűncselekmények megalapozott gyanújával folyik.
A NAV munkatársai csaknem 50 ezer doboz adózatlan cigarettát foglaltak le a közelmúltban. A lekapcsolt orgazdák több mint 77 millió forintos kárt okoztak költségvetésnek.
Többszintű céghálón keresztül értékesítette a Közösségből beszerzett szóját az a dunántúli bűnszervezet, amit a napokban kapcsolt le a NAV.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, három helyszínen tartottak ellenőrzést.
Bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás, pénzmosás és vesztegetés bűntette miatt vádat emelt száztíz ember ellen, aki több mint hatmilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek. Az érintettek a kárt megtérítették.
Csaknem 100 kilogramm, több mint nyolcmillió forint értékű adózatlan vízipipadohánnyal bukott le egy ismert közösségi oldal egyik felhasználója.
Fiktív hallókészülék-beszerzések után igényeltek több mint 720 millió forint támogatást a borsodi cégek. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal őrizetbe vette a csalás irányítóit.
2,5 kilogramm vágott dohány és 14 ezer szál cigaretta mellett több mint száz ruházati terméket, különféle márkajelzéseket és azok felhelyezésére alkalmas eszközöket találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Somogy megyei munkatársai.
Egymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek az a cigarettacsempész- és orgazdahálózat, amit Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A bűnbandák működéséhez egymillió doboz cigi köthető, 8 elkövető már letartóztatásban van.
Januárban már egyszer megbukott az az orosházi utazásszervező, aki bel- és külföldi, buszos társasutazásokat szervezett feketén, adószám és a szükséges engedélyek nélkül.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Szabolcs megyei munkatársai a rendőrökkel közösen egy tiszavasvári ház pincéjében nyolcmillió forint értékű vágott dohányt, cigarettát és szeszesitalt foglaltak le.
Közismert kelet-magyarországi élelmiszerlánc- és szállodatulajdonost vettek őrizetbe Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói Debrecenben. A vállalkozó egy év alatt 3,6 milliárd forint osztalékot vett fel vállalkozásaiból, ami után nem fizetett adót. A milliárdos üzletember jelenleg letartóztatásban van, ügyvédje is gyanúsított.
A NAV munkatársai vasúti röntgennel és tételes vizsgálattal több mint 15 ezer doboz csempészett cigarettára bukkantak. A kirakodásra készülők közül néhányan rémülten menekültek a közeli erdőbe.
A NAV nyomozói egy nemrég lekapcsolt bűnszervezethez köthető ingatlanban tartottak házkutatást, amikor Cappy és Thor, az adóhivatal bankjegykereső kutyái 168 millió forint, bűncselekményből származó készpénzt szagoltak ki a padláson.
Összehangolt belföldi és nemzetközi akcióban újabb cukorral és étolajjal kereskedő szervezett bűnözői csoportot számolt fel a napokban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A főként Pest és Zala megyében működő cégháló a közösségi áfaszabályok kijátszásával 3,5 milliárd forint adót csalt el. A két magyar irányító már letartóztatásban van.
A NAV Zala megyei munkatársai 5200 liter hamis mosószert találtak egy horvát teherautóban. Az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt indult eljárás.
A NAV munkatársai több mint 30 ezer doboz adózatlan cigarettát foglaltak le egy büntetett előéletű vietnámi állampolgárokból álló csoporttól. A költségvetésnek csaknem 50 milliós kárt okozó orgazdák a mellékhelységben próbáltak elbújni a pénzügyőrök elől.
A NAV munkatársai Békés megyében ellenőrizték azt a kamiont, amelynek sofőrje a raktérben szállított áru eredetét nem tudta igazolni.
Több mint 30 kiló marihuánát és mintegy 13 millió szál csempészcigarettát találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy pomázi raktárépületben. Az ipartelepet már régóta szemmel tartották, az elkövetőkre egy nagyobb szállítmány „fűrészáru” felpakolásakor csaptak le.
Akár tíz év szabadságvesztést is kaphat az a Győr-Moson-Sopron megyei nő, aki több mint 600 millió forintot sikkasztott és további 200 millió forint áfát csalt el különböző egyesületeken keresztül. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a napokban az őt segítő könyvelővel együtt állította elő.
A NAV nagyszabású, hazai és külföldi társhatóságokkal közös akcióban számolta fel azt a fiktív számlák kiállítására szakosodott dunántúli céghálózatot, ami több mint egymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
Vádemelési javaslattal zárta nyomozását a NAV egy Nógrád megyei testvérpár egyik ügyében. Az elkövetők, a jelek szerint luxusautókat adtak-vettek az áfaszabályok kijátszásával, strómanok bevonásával.
Több mint másfél millió forint volt az a hamis ruha, cipő és hangszóró, amit a piacokon, vásárokon és közterületeken foglaltak le a NAV munkatársai Somogy megyében.
150 millió forint készpénzt tartottak maguknál annak a vagyonvédelemmel foglalkozó adócsaló céghálózatnak a vezetői, amit a napokban vont ki az őrző-védő piacról a NAV.
Augusztusban országos szintű ellenőrzéseket indítanak Romániában a cégeknél az adócsalás és a feketemunka felszámolása érdekében, jelentette be Eugen Teodorovici pénzügyminiszter.
Csalás miatt nyomoznak őrző-védő céghálózatot működtető emberek ellen, akik kétmilliárd forintos kárt okoztak a költségvetésnek.
Strómanok és könyvelők is segítettek egy esztergomi vállalkozót, akinek céghálózata fiktív számlákkal több, mint 600 millió forint kárt okozott a költségvetésnek.
Autóversenyzéshez kapcsolódó színlelt reklámtevékenységgel csalt el több mint 11 milliárd forintot 2012 és 2016 között az a bűnszervezet, amelynek 75 tagja ellen javasol vádemelést a NAV.
Bukócégek, strómanok és szövevényes alvállalkozói lánc segítette azt a pécsi bűnszervezetet, amely ellen most vádemelést javasol a NAV. A felgöngyölített, őrzésvédelemmel foglalkozó céghálózat trükközött az áfával és mintegy 200 dolgozó bére után nem fizette a járulékokat, 150 millió forint kárt okozva a költségvetésnek.
A NAV munkatársai egy vasúti konténerben több mint 11 ezer pár, 164 millió forintot meghaladó értékű hamis sportcipőt találtak.
A NAV pénzügyi nyomozói tizenhat spanyol és öt olasz ingatlant, továbbá magyarországi lakóparkot, társasházat, járműveket, követeléseket vettek zár alá a költségvetési csalás és pénzmosás miatt folyamatban lévő ügyben.
Romániában az online pénztárgépek éppen azt a szerepet nem töltik be, amiért kötelezték a bevezetésüket.
Fiktív számlák kiállításával foglalkozott az a bűnszervezet, amelynek működését országos akcióban számolta fel a NAV. A bűnszervezet tagjainál több gépfegyvert és pisztolyt találtak.
A NAV pénzügyi nyomozói rövid időn belül kétszer is lelepleztek használt gépjármű kereskedelemmel összefüggő költségvetési csalást, az elkövetési érték mintegy 1,3 milliárd forint.
Az Üzletem.hu összefoglalója.
Október 19-én kilencedik alkalommal rendezik meg a Somlón egy különleges hazai szőlő- és borfajta nagyszabású bemutatóját.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: