Itt találod az összes cikket a „3D nyomtatás” témában!
Feltaláltak egy elasztomer alapú tintát, amivel rugalmas eszközök, sőt, akár teljesen életszerűen működő protézisek alkothatók egy kereskedelmi forgalomban kapható 3D nyomtatóval. A mechanikus illesztések nélkül létrehozható tárgyak egyszerre rendelkezhetnek „csontokkal” és köréjük épült, rugalmas „hússal” is.
A fejlesztés célja a hulladékcsökkentés elősegítése, arra ösztönözve a kutatókat, hogy környezettudatos módszert találjanak a fahulladék újrahasznosítására. A koncepció merőben átalakíthatja a gazdaságunk fahulladékhoz való viszonyát.
A világelső 3D nyomtatott mecset nem csak egyedi jellege miatt érdemel figyelmet, hanem azért is, mert az arab világban szokatlan módon egy nő finanszírozásával jött létre. A szaúdi üzletasszony kezdeményezése Dubajt is megelőzi.
A térben nyomtatott, szétszerelhető és újra összerakható Tor Alva, vagyis Fehér Torony a világ legnagyobb ilyen jellegű épülete lesz. Az ETH Zürich technológiai egyetemen már meg is kezdték az elemeinek legyártását.
A brit vállalat 50 százalékkal képes egyszerűsíteni az összeszerelési folyamatot a hagyományos eljárásokhoz képest, hiszen a kisteherautó karosszériáját még csak hegeszteni sem kell. Egyszerűen összepattintható, különböző elemekből, és szó szerint bárhol gyártható.
Mindössze három centiméter hosszú, így senki sem feltételezné, de valójában apró, irányított robbanásokkal mozog. Az aprócska robot mentő-kutató és megfigyelő feladatokban jelenthet paradigmaváltó lehetőséget.
Beköszöntött a mesterséges tengeri ételek kora azzal, hogy egy szomszédos országunkban, a világon elsőként került szupermarketekbe egy additív gyártású lazacfilé. A termék sosem látott igazi halat, mégis egészséges, teljes értékű alternatívája az igazi húsnak, és hazánkban is elérhető.
Ezzel az új módszerrel nem egyszerűen túlélik a 3D nyomtatást a génmódosított baktériumok, hanem arra is képesek, hogy semlegesítsék a víz szennyeződéseit. Morbid módon beléjük kódolták az öngyilkosságot.
Ez a technológia teljesen átalakíthatja az űrhajók tervezését: helyet és hasznos terhet takaríthat meg, miközben javítja a kommunikációs képességeket és új kapukat nyit a kutatás-felfedezés előtt.
A 3D nyomtatás világa az utóbbi időben határtalan lehetőségeket nyitott meg, és a kutatók most olyan betonfal létrehozására használták, ami segíthet biztonságosabbá, intelligensebbé és fenntarthatóbbá tenni az infrastruktúráinkat.
A makettezés mellett úttörőnek számító területeken is használja a file to factory és a reverse engineering megoldásokat egy magyar cég.
A Mvule Gardens otthonait kivitelező építőipari-technológiai cég 52 darab 3D-nyomtatott házból álló negyedet hoz létre Kilifiben: az egyenként két-három hálószobás otthonok falai 18 óra alatt elkészülnek és döbbenetesen olcsón kaphatók.
A 3D bioprintelés során az orvosbiológiai eszközöket úgynevezett biofestékből állítják elő, hogy természetes szövetszerű struktúrákat hozzanak létre, élő szervek felületén. A műtéteket beprogramozott robotkar segítségével végzik.
A megoldás nem csak egy új ötvözet kidolgozását eredményezheti, hiszen készült hozzá egy modell, amivel még az előtt kiderülnek az ötvözetek legfontosabb jellemzői, hogy elkészítenék őket.
A FreeDee regionális vezető szerepre tör a 3D nyomtatás piacán; a mikrovállalkozásként 2012-ben indult cég az elmúlt 10 évben nemzetközi cégcsoporttá fejlődött, amely már 4 országban van jelen.
Sem a drón, sem a 3D nyomtatás nem számít ma már újdonságnak. Azonban most először kezdték el Magyarországon az építőipari tervezés, kivitelezés és ellenőrzés területén is bevetni ezeket, ami rövid időn belül a szektor átrendeződéséhez vezethet.
Innovatív CT képfeldolgozó kutatásban tudományos sikereket ért el már a diploma megszerzése előtt, azóta pedig saját céggel és további szakmai sikerekkel halad előre karrier útján Dorogi Gábor.
Mára a 3D technológia olyan szintre fejlődött, hogy egy nyomtató az íróasztal sarkában is elfér, és bár hobbi célú, otthoni alkalmazása is elterjedőben van, az ipari felhasználásban betöltött kiemelkedő szerepe jelenti az igazi diadalt.
A Miskolci Egyetemen új anyagot fejlesztettek műanyaggal kevert kávézaccból – közölte a felsőoktatási intézmény a honlapján.
Az Alza térítésmentesen bocsát 3D nyomtatókat iskolák rendelkezésére 6 hónapra. Az iskoláknak annyi a dolguk, hogy jelentkezniük kell a programra.
Három vármegyében folytatódott pénteken a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Prima gálasorozata.
Nemrég hozták nyilvánosságra World’s Best Vineyards, azaz a világ 100 legjobb borászatának listáját.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: