Új eszközzel bővült a Paks II. Zrt. kommunikációs eszköztára.
Elsőként Simontornyán próbálhatták ki az érdeklődők az új paksi blokkokat bemutató virtuálisvalóság-alkalmazást. A VR-szemüveggel működő applikációban a maga nemében egyedülálló módon bejárható az új paksi atomerőmű és az építési-szerelési bázis. A virtuális séta során magyar és angol nyelven hallhatók további információk a bejárható nyolc állomásról, az új blokkok mellett többek közt az évi 300 ezer köbméter igény kiszolgáló betonüzemről és a melegvíz-csatorna mellett sorakozó, a szigorú környezetvédelmi előírások betartását szavatoló hűtőcellákról.
„A virtuálisvalóság-alkalmazás segít érzékeltetni, milyen óriási léptékekről van szó a paksi beruházásban” – mondta el Mittler István, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója, hozzátéve: a VR-szettet kipróbálókra mély benyomás tett az épülő mű komplexitása, kiváltképp a virtuális túra utolsó állomása, ahol madártávlatból tekinthetünk végig a területen.
A VR-alkalmazással a jövőben a nagyobb rendezvényeken találkozhatnak majd az érdeklődők.
A cégmegszűnések száma nem nőtt februárban, a cégeljárások adatai azt mutatják, hogy lassulhat a vállalkozások számának csökkenése – derül ki az OPTEN elemzéséből.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: