Süli János miniszter hivatalos válasza.
„Igaz-e, hogy a kormány Paks II egy részének Szerbia számára történő értékesítésére készül, és ha igen, mi az oka ennek?” – tette fel a kérdést Süli János miniszternek Szél Bernadett országgyűlési képviselő.
A szerb elnök néhány hete vetette fel, hogy beszállnának Paks II. építésébe,
A miniszter válaszában leszögezte: „Magyarország a Paks II projektet a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény előírásait maradéktalanul betartva, kétoldalú kormányközi megállapodás keretében valósítja meg. Hazánk az új blokkok által termelt villamos energiát a magyar szervezett piacon és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási hivatal által felügyelt transzparens aukciókon értékesíti majd.”
A kormány „üdvözli a térség országainak ellátásbiztonságot erősítő törekvéseit” – írta Süli János, hozzátéve: „Magyarország szövetségben Franciaországgal, Finnországgal, a visegrádi országokkal, valamint Szlovéniával, Horvátországgal, Romániával és Bulgáriával közösen azon dolgozik, hogy Brüsszel az atomenergiát hivatalosan is kezelje zöld, fenntartható energiaforrásként.”
„Mindannyian abban vagyunk érdekeltek, hogy a térség ellátásbiztonságát is erősítve Magyarországon fenntartható energiarendszert működtessünk – ezért valósítjuk meg az eredeti terveknek megfelelően a Paks II. projektet is” – zárta válaszát a miniszter.
A méhcsaládok „ökoszisztéma-szolgáltató képességének” fejlesztésére irányuló új pályázati felhívás a KAP Stratégiai Terv keretei közé illeszkedik.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: