Itt találod az összes cikket a „űripar” témában!
Egy grandiózus naperőmű űrbe telepítése, majd az általa gyűjtött, korlátlan mennyiségű, tiszta energia vezeték nélküli továbbítása mára reális tervvé vált – vallja a cég, ami világelső áttörést jelentett be a kulcsfontosságú technológia kifejlesztésében.
Gyakorlatilag végtelen üzemanyag juthat a műholdaknak, ha a jelenleginél alacsonyabb pályára ereszkednek, hiszen levegővel hajtva jóval tovább használhatók, mint eddig hittük. A felfedezés átírhatja az űripar ma ismert szabályait.
Az akár 170 műholdból álló flotta 2025 és 2027 között már titkosított kommunikációt biztosíthat az Európai Unió kormányai számára, és távoli területeken is új szélessávú adatszolgáltatásokat nyújthat. A készülő konstelláció megépítésére kiírják a pályázatokat, de az AI még bekavarhat.
Rövidesen hagyományos okostelefonon is igénybe vehetjük az űrből érkező adatforgalmat, ehhez viszont sokkal-sokkal több műholdat kell pályára állítani. A SpaceX fokozza a fellövéseket: jövőre már minden 2-3. napon indít rakétát.
Az ágazat éllovasa az öreg kontinensen kétségkívül Nagy-Britannia, ahol évről évre nagyságrendekkel nő a felvett szakemberek száma, illetve most már a pénzforgalom is. Egy év alatt egymilliárd fonttal bővültek.
Szerencsés helyzetben vagyok, mert olyan területtel foglalkozhatok, ami alapjaiban fogja meghatározni a jövőt – mondta az Üzletemnek Sárhegyi István, a REMRED igazgatóságának elnöke.
Eddigi legnagyobb sikerünk az, hogy Magyarország vezető űripari cége lettünk. A legnagyobb és legértékesebb nemzetközi űripari projektekben veszünk részt – mondta az Üzletemnek Sárhegyi István, a REMRED igazgatóságának elnöke.
Az Üzletem.hu összefoglalója.
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: