Itt találod az összes cikket a „erdőgazdaság” témában!
A térség életében kiemelt jelentőségű, hogy egy állami társaság saját forrásából 350 millió forintot fordítson energiaellátásának fejlesztésére. A Franciavágási Fűrészáru Gyár megújuló energiát előállító napelempark kialakításával az önellátás irányába halad tovább a Bakonyerdő Zrt.
Játékot indít az Agrárminisztérium a Facebook oldalán Szavazzon Magyarország legszebb erdejére! címmel.
Az erdészetek az ország minden pontján gondot fordítanak az erdei szálláshelyek, pihenők, ökoturisztikai központok megújítására.
Nagy István agrárminiszter soron kívül egyeztetett a magán erdőgazdálkodók képviselőivel az ország tűzifa ellátásának kérdéseiről.
A magyarországi erdőkben csak engedéllyel, saját szükségletre lehet tűzifát gyűjteni.
A magyar erdők teljes biztonságban vannak, fokozottan vigyázunk rájuk még az energia-veszélyhelyzetben is.
A magyarországi erdőkben óriási potenciál van, legális fakitermeléssel természetkárosítás nélkül kielégíthető a lakosság megnövekedett tűzifaigénye.
A fával borított területek növelése és a meglévő erdők megőrzése érdemben hozzájárul a klímaváltozás hatásainak mérsékléséhez – közölte Nagy István agrárminiszter.
A szakmai és szakmaközi tudásátadás fontosságáról, az új gazdálkodási modellek kialakításának szükségességéről, valamint a kutatás és a gyakorlati gazdálkodás kapcsolatának szorosabbá tételéről beszélt Zambó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért felelős államtitkára a Magyar Tudományos Akadémia „A jövő erdei és az erdők fenntartása a változó környezetben” című tudományos rendezvényén.
Bő egy év alatt duplájára nőtt a rönkként értékesített romániai kitermelésű fa ára, amely a világpiaci árakat is messze túlszárnyalta.
Tavaly 25 189 hektárnyi területen történt erdőfelújítás Romániában, ebből 17 162 hektár (68,1 százalék) volt természetes felújítás, ami 1146 hektárral több, mint 2019-ben, és 8027 hektár (31,9 százalék) mesterséges felújítás (416 hektárral kevesebb).
Nagyon hasznos lehetne a faanyag útjának nyomon követését biztosító rendszer, ám a tapasztalatok szerint soha nem volt akarat, hogy ezek átláthatóan működjenek – mondta Hans Hedrich, a segesvári Neuer Weg környezetvédelmi egyesület elnöke.
Január 31-én üzembe helyezik a faanyag útjának nyomon követését biztosító rendszer (SUMAL) új verzióját Romániában – jelentette be Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter.
Az osztatlan közös tulajdonok egyszerűsített rendezésére az erdőterületek vonatkozásában is megnyílt a lehetőség az év elején hatályba lépett új jogi szabályozással. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egyedi tanácsadással is segíti az erdőgazdálkodókat a leghatékonyabb megoldások alkalmazásában.
Jelentősen átalakul a magán erdőgazdálkodás szervezetrendszere a következő években. A régóta időszerű reformok a terület gazdasági és szakmai fejlődését eredményezhetik.
Adminisztratív egyszerűsítések segítik a mezőgazdasági vállalkozásokat, erdőgazdálkodókat és erdőtulajdonosokat a kormány április 17-étől hatályos rendelete révén – közölte az Agrárminisztérium vasárnap.
Románia a rönkfa Európai Unión kívüli exportjának betiltását fontolgatja az illegális erdőkitermelés megakadályozása érdekében.
Több mint 80 százalékkal nőtt tavaly az előző évhez képest a Nébih által a faanyag kereskedelmi láncban végzett ellenőrzések száma.
Már csak kevesebb mint két hétig nyújthatják be támogatási kérelmeiket, akik regisztráltak a Napenergia Plusz Programba – hívta fel a figyelmet Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: