Az Országos Atomenergia Hivatal május 26-án kiadta az új paksi blokkok létesítéséhez szükséges résfal építési engedélyét. Ez az egyik kulcsengedély, amely az atomerőmű-projekt második, építési fázisába lépéséhez szükséges.
A résfal feladata, hogy a talajvíz csak kontrolláltan és minimális mértékben juthasson be a munkagödörbe. Emellett megakadályozza, hogy lecsökkenjen a talajvíz szintje, ami az üzemelő négy blokk miatt kiemelten fontos. Ez a föld alatti betonfal 1 méter széles, 32 méter mély lesz, az 5-6. blokkokat veszi majd körbe téglalapszerűen, hossza 2,5 km.
„Fontos lépést tettünk a paksi építkezés megkezdése felé” – közölte a hír kapcsán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kormány Paksi Atomerőmű két új blokkja tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tagja. Hozzátette: a következő évek többek közt az energiaellátás válságáról fognak szólni. Így azok az országok lesznek biztonságban, akik a felhasznált energia minél nagyobb részét maguk tudják előállítani. „Ezért kulcskérdés Paks II.” – szögezte le Szijjártó Péter. (Paks II)
Fotó: Paks II. Zrt.
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a magyar vállalatok körében két kiemelt terület rajzolódik ki a fenntarthatósági törekvésekben: az energiafelhasználás csökkentése és a munkavállalók környezetbarát munkába járásának támogatása.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: