Az energiaszektort semmilyen formában nem érintik az Oroszországgal szembeni szankciók, Paks II. is folytatható – értesült az Index.
Az Index úgy tudja, elsősorban a finn és a német delegáció érvei döntöttek amellett, hogy az energiaszektort vegyék le a szankciós listáról, így a végső megállapodásba a finn és német javaslat került, amely Magyarország számára és így a paksi beruházás szempontjából is kedvezőbb.
A döntésben szerepet játszhatott, hogy Finnországban már folyamatban van a Hanhikivi-1 beruházás, amelyet műszaki és technológiai szempontból Paks II. mintaprojektjének tartanak, mivel ugyanazt a reaktortípust tervezték bele, és ugyanúgy a Roszatom a fő kivitelező.
Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét.
Megkerülhetetlen cukrászlegendák, a csoki iránti szerelemből született friss kisvállalkozások, ékszerdobozhoz hasonlító helyiségek és nagypolgári miliő.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: