Sorra dőlnek az áramfogyasztási rekordok

2026. 01. 16., 18:20

A friss rendszerterhelési csúcs több mint 500 MW-tal haladta meg a 2025-ben regisztrált rekordigényt.

Történelmi rekordokat hozott az áramfogyasztásban a januári hideg időjárás: a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. a valaha mért legmagasabb bruttó rendszerterhelést regisztrálta 2026. január 8-án, majd január 9-én, legutóbb pedig január 13-án, a délelőtti órákban. Az ekkor mért 8182 MW érték 519 MW-tal haladta meg az előző évi 7663 MW-os rekordigényt, amit csaknem egy éve, 2025. január 20-án regisztrált a MAVIR.

Bár az áramfogyasztási csúcs idején a belföldi termelés egyik pillére továbbra is a Paksi Atomerőmű négy blokkja volt, emellett hazánk több mint 3200 MW importra szorult. A Paks II. Atomerőmű két 1200 MW-os egysége 2400 MW áramigényt lesz képes kiszolgálni – emlékeztet a paks2.hu.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 06. 12., 11:40
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium külgazdasági területének irányítása alatt működő intézményeknél – az EXIM Magyarország, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség és a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség szervezeteinél – átfogó jogi, működési és gazdálkodási átvilágítás indult – jelentette be Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
2026-06-11 20:05:00
A NAV május közepén publikálta az eÁfa XSD 2.0-ás verzióját, amely várhatóan augusztus 1-jén élesedik. Az új séma megjelenésével mindössze három hónap áll rendelkezésre a tesztelésre, ami sürgőssé teszi az M2M alapú eÁfa rendszerre való átállás megkezdését. A változás kritikus jelentőséggel bír az adózók számára, tekintettel az ÁNYK 2026 végi kivezetésére.

  Rovathírek: ÜZLETEM.HU

  Rovathírek: GUSTO

  ATOMERŐMŰ ADATOK

Egy új atomerőművi blokk építése számokban:

8.000 fő
MUNKAERŐ
500.000 m3
BETON
100.000 t
ACÉL
20.000 km
KÁBEL