A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség éves közgyűlésén az OAH vezetői megbeszéléseket folytattak az amerikai, az argentin, a bolgár, a finn, a horvát, a lengyel, a marokkói, a román, a szerb és a török hatóság képviselőivel.
2022. szeptember 26-án kezdődött a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség éves közgyűlése Bécsben; az egyhetes tanácskozáson az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) delegációját Kádár Andrea Beatrix elnök vezette. Az elnök a központi programok mellett két- és többoldalú találkozókon vett részt, amelyeken tárgyalásokat folytatott a tagállamok felügyelő hatóságainak vezetőivel, továbbá az OECD Nukleáris Atomenergia Ügynökséggel, valamint felső szintű egyeztetésekre került sor az Európai Bizottsággal.
Az OAH vezetői megbeszéléseket folytattak az amerikai, az argentin, a bolgár, a finn, a horvát, a lengyel, a marokkói, a román, a szerb és a török hatóság képviselőivel. A kétoldalú megbeszéléseken fő témaként az elmúlt időszak értékelése, valamint a jövőbeli együttműködések iránya szerepelt.
Az OAH delegációja egyeztetett négyoldalú találkozó keretében a cseh, a szlovák és a szlovén hatósággal az aktuális, közös érdeklődésre számot tartó hatósági ügyekről, valamint megvitatták azokat a szakmai kérdéseket, amelyek a nemzetközi szervezetek irányában közös álláspont kialakítását igényelhetik.
Az Amerikai Egyesült Államok, valamint Románia nukleáris hatóságával folytatott egyeztetés kiemelt jelentőségű volt a találkozók sorában: az érintett országokkal megújított szakmai együttműködési megállapodást írt alá az OAH a következő ötéves időszakra vonatkozóan. Az argentin hatósággal először került sor felsővezetői szintű találkozóra, amelynek egyik célja az volt, hogy közösen meghatározzák a jövőbeni legfontosabb együttműködési területeket.
Kádár Andrea Beatrix a megállapodások kapcsán hangsúlyozta: a szakmai együttműködések kiemelt jelentőségűek a hatóságok közötti tudásmegosztásban, a tapasztalatok közös értékelésében, mert jelentős mértékben hozzájárulnak a hatósági tevékenység folyamatos fejlesztéséhez. (OAH Kommunikáció)
A kisvállalkozások többségének kihívást jelent az infláció, valamint az energiaárak és az alapanyagárak emelkedése, ami miatt sokan a saját áraikat is növelni kényszerülnek – derült ki a Magyar Bankholding több mint 700 kisvállalkozás megkérdezésével zajló reprezentatív kutatásából.
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: