Itt találod az összes cikket a „zsarolóvírus” témában!
A pénzügyi intézmények 62 százalékának elég volt egy hét a zsarolóvírus támadás után az adatok helyreállításához.
A zsarolóvírusok jelentette állandó fenyegetés, valamint a feltörekvő technológiák, például a felhőalapú alkalmazások, a Kubernetes-tárolók és a mesterséges intelligencia használata számos adatvédelmi kihívást állít a szervezetek elé.
A brit Sophos kiberbiztonsági cégnek sikerült felfednie, hogy a LockFile zsarolóvírus-család az első, amely az úgynevezett szakaszos (intermittáló) titkosítási technikát használ a felismerés elkerülésére.
Egy kiberbiztonsági incidens jelentős pénzügyi következményekkel járhat, és a helyzet csak rosszabb lesz a jövőben.
A Sophos kutatói azonosítottak egy Epsilon Red–nek nevezett zsarolóvírust. Az újonnan felfedezett vírus nyomokban hasonlít a REvil zsarolóvírus egyes részeihez, de nem tartalmaz nyelvtani hibákat.
A hibrid munkavégzés korának beköszöntével világszerte megemelkedettek a kiberbiztonsági kockázatok. A kelet-közép-európai régióban a vállalkozások több mint kétharmada szembesült az elmúlt egy évben valamilyen biztonsági kihívással – az adathalászat és a zsarolóvírusok igen gyakoriak.
Jövőre is egyre több zsarolóprogrammal és fájl nélküli kártevővel kell majd szembenéznie a cégeknek és az egyéni felhasználóknak, de az okoseszközök fejlődésével a biztonsági kockázatok a magánéletünk egyre intimebb területein is jelen lesznek – olvasható az ESET a biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat fejlesztő vállalat 2021-es kiberbiztonsági trendekről szóló jelentéséből.
A hekkerek újabban az egyetemeket veszik célba zsaroló-vírusokkal. Nem csak pénzt követelnek a titkosítás feloldásáért, hanem azzal is fenyegetőznek, hogy nyilvánosságra hozzák a hallgatók személyes adatait.
A Bitfender tavalyhoz képest idén több, mint hétszer több zsarolóvírus-támadást tapasztalt. A bűnözők előszeretettel támadnak olyan célpontokat, ahonnan többszázezer vagy akár millió dolláros váltságdíjat is kicsikarhatnak.
Három éve jelent meg a WannaCry (WannaCryptor) nevű ransomware, amely világszerte óriási pusztítást vitt véghez.
A Sophos kiberbiztonsági vállalat legújabb elemzése arra mutat rá, hogy a digitális bűnözők hogyan használtak fel egy legitim harmadik féltől származó sebezhetőséget a biztonsági szoftverek törléséhez, mielőtt a RobbinHood zsarolóvírussal támadásba lendültek volna.
2019-ben sem csökkent a zsarolóvírusokkal elkövetett célzott támadások száma, melyeket általában észrevétlen botnetes behatolások előznek meg.
A NotPetya zsarolóprogram-járvány tavalyi kitörése óta folyamatosan csökken az ilyen jellegű támadások száma.
Célzott zsarolóvírusok, erősödő támadások a mobilok és tabletek ellen. A hálózati és végpontvédelmi szakértő Sophos kiadta az informatikai fenyegetésekkel foglalkozó 2019-es Threat Reportját. A hálózati és végpontvédelmi szakértő Sophos kiadta az informatikai fenyegetésekkel foglalkozó 2019-es Threat Reportját.
Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a szeptember 16-án kezdődő héten.
Idei legnagyobb vörösborélményem nem valami flancos és drága nagybor, hanem a Mumus.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: