Süli János: veszélyes lenne, ha a Roszatommal szemben szankciók lépnének életbe

2022. 03. 24., 16:45

A paksi atomerőmű bővítését nem érintik szankciók, ezért folytatják a munkát – mondta március 24-én a paksi atomerőmű bővítéséért felelős tárca nélküli miniszter Tamásiban, a Garzon Bútor Zrt beruházásának átadásán.

Süli János, aki a térség KDNP-s országgyűlési képviselője és a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje, fontosnak nevezte a régió fejlesztését, amire azért is szükség van, hogy a paksi atomerőmű-bővítés után a térségben tudják tartani a munkaerőt.

A paksi atomerőmű bővítését nem érintik szankciók, ezért folytatják a munkát – mondta a miniszter. Úgy vélekedett, hogy veszélyes lenne, ha az új atomerőmű fővállalkozójával, a Roszatommal szemben szankciók lépnének életbe, mert a vállalat része a Tvel cég, amely a jelenlegi paksi atomerőmű üzemanyag-szállítója is. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 22., 13:09
Vezetői stílusom szerves része a folyamatos és drasztikusan őszinte visszajelzés, de ezt nagyon szépen be tudom csomagolni – mondta az Üzletemnek Hortobágyi László, a Nova Human Resource Kft. új üzletágának igazgatója.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.
2023-03-25 17:38:56
4 millió eurós képzési projektet indított Magyarország piacvezető higiéniai papírgyártója, a Vajda-Papír több mint 500 munkavállalójának, köztük annak a 60 új foglalkoztatottnak, akik Európa modernebb higiéniai papírgyára, a dunaföldvári gyár tavalyi, 64,2 millió eurós fejlesztésének köszönhetően csatlakoztak a céghez.
2023-03-25 16:38:35
A fehér proseccóhoz hasonlóan a rozék is csak akkor nevezhetők proseccónak, ha a régió kilenc jól meghatározott tartományában termesztett szőlőből készülnek, illetve legalább 60 napig kell érlelődniük.
2023-03-25 12:38:16
Minden évben Bangkokban rendezik meg a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági és állattenyésztési szakkiállítását és vásárát. Idén egy magyar cég szakemberei is ott voltak, hogy felkutassák és beszerezzék azokat az innovatív termékeket, amelyeket a hazai takarmánypiacon hasznosíthatnak.

  Rovathírek: ÜZLETEM.HU

  Rovathírek: GUSTO

A fehér proseccóhoz hasonlóan a rozék is csak akkor nevezhetők proseccónak, ha a régió kilenc jól meghatározott tartományában termesztett szőlőből készülnek, illetve legalább 60 napig kell érlelődniük.

  ATOMERŐMŰ ADATOK

Egy új atomerőművi blokk építése számokban:

8.000 fő
MUNKAERŐ
500.000 m3
BETON
100.000 t
ACÉL
20.000 km
KÁBEL