A felvonulási terület újabb létesítményei kapták meg az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) építési engedélyét.
Lezárta az engedélyezési eljárást és május első napjaiban kiadta az építési engedélyt a nukleáris hatóság több olyan létesítményre, ami a Paks II. Atomerőmű építési-szerelési bázisán fog megépülni.

A fővállalkozói raktárak komplexum egyszintes, acélvázas szerkezetű termékvizsgáló műhelyében végzik majd a beérkező termékek minőségellenőrzését, vizsgálják a műszaki paramétereknek és követelményeknek való megfelelést. E vizsgálatok célja a beszállítók és a szállítmányok ellenőrzése, a folyamatok és a termékminőség nyomon követése.

A fő gépészeti és fő villamos szerelő komplexum, szállítási létesítmények gyártóüzeme is megkapta a hatóság engedélyét. Az épület nagyobb része egyszintes, de lesz benne egy kétszintes épületrész is a személyzet számára kialakított irodákkal, öltözőkkel, vizesblokkokkal. A gyártóüzemben zajlik majd az egyedi berendezések, szerelvények, alkatrészek gyártása, javítása és korszerűsítése, illetve ez az épület szolgál majd az újonnan érkező berendezések üzembe helyezésének és üzemeltetésének a felügyeletére is.
Három év után először lassult a cégállomány csökkenése az első negyedévben, de a háttérben nem élénkülés, hanem szerkezeti átrendeződés zajlik. Az alapítások új mélypontra estek, miközben a kényszertörlések száma megugrott, ami arra utal, hogy egyre több vállalkozás nem klasszikus eljárásban, hanem csendben kerül ki a rendszerből.
Nem hagyományos vacsorahely, hanem olyan tér, ahol az étel, az ital és az éjszaka hangulata összekapcsolódik.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: