„Atomenergiáról – mindenkinek” Budapesten

2022. 11. 10., 17:22

Az Országos Atomenergia Hivatal „Atomenergiáról – mindenkinek” című rendezvénysorozatának következő állomása Budapest.

A rendezvény helyszíne: Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Q épülete (1117 Budapest, Magyar Tudósok Körútja 2.).

Időpontja 2022. december 13. (kedd), 9.00-től 14.00 óráig.

A szervezők izgalmas előadásokkal, interaktív kiállítással és tudásjátékkal várják az érdeklődőket, akik megismerkedhetnek különleges katasztrófavédelmi eszközökkel, sugármérő berendezésekkel, a Paksi Atomerőmű működésével, valamint az atomenergia különböző alkalmazási területeivel is.

A TIT Stúdió Egyesülettel közösen szervezett, a Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem támogatásával létrejött rendezvény programját itt érheti el. A jelentkezési lapot innen töltheti le. A kitöltött jelentkezési lapokat az info@tit.hu e-mail címre kell elküldeni.

Országos Atomenergia Hivatal

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 06. 12., 11:40
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium külgazdasági területének irányítása alatt működő intézményeknél – az EXIM Magyarország, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség és a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség szervezeteinél – átfogó jogi, működési és gazdálkodási átvilágítás indult – jelentette be Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
2026-06-11 20:05:00
A NAV május közepén publikálta az eÁfa XSD 2.0-ás verzióját, amely várhatóan augusztus 1-jén élesedik. Az új séma megjelenésével mindössze három hónap áll rendelkezésre a tesztelésre, ami sürgőssé teszi az M2M alapú eÁfa rendszerre való átállás megkezdését. A változás kritikus jelentőséggel bír az adózók számára, tekintettel az ÁNYK 2026 végi kivezetésére.

  Rovathírek: ÜZLETEM.HU

  Rovathírek: GUSTO

  ATOMERŐMŰ ADATOK

Egy új atomerőművi blokk építése számokban:

8.000 fő
MUNKAERŐ
500.000 m3
BETON
100.000 t
ACÉL
20.000 km
KÁBEL