Itt találod az összes cikket a „szellemi tulajdon” témában!
Idén immár 27. alkalommal adták át a Jedlik Ányos-díjat az innovációval és szellemitulajdon-védelemmel foglalkozó kiváló magyar szakembereknek.
A szellemi tulajdonnal tudatosan foglalkozó kkv-k akár 20 százalékkal nagyobb bevételt érhetnek el, mint azok, akik nem rendelkeznek oltalmakkal.
Az Európai Unió 47 millió eurós alapot hoz létre az uniós kkv-k szellemi tulajdonának a Covid19 utáni helyreállítás, valamint a zöld és digitális átállás során történő védelme céljából.
Az online platformok működését szigorúbban szabályozza, a felhasználóikat pedig jobban védi a június 1-jén életbe lépett, módosított szerzői jogi törvény.
Magyarország továbbra is az igen előkelő, 15. helyen áll az Egyesült Államok Kereskedelmi Kamarájának éves nemzetközi szellemitulajdon-védelmi indexében, megelőzve olyan gazdaságokat, mint az izraeli, a lengyel vagy a kanadai, alig elmaradva olyanoktól, mint Ausztrália és Dél-Korea.
A kkv-k akár 1500 euró támogatásra pályázhatnak szellemitulajdon-jog érvényesítésére
A szellemitulajdon-jogok megsértése több milliárd eurós bevételkiesést okoz az európai vállalatoknak, és munkahelyek ezreit veszélyezteti. Az EU három országcsoportra fog összpontosítani.
Az eljárás és a bírság megállapítása folyamatban van.
A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: