Itt találod az összes cikket a „Start it @K&H” témában!
A hazai startupok egyértelműen a külföldi piacok meghódítására törekszenek, ehhez pedig a forrásbevonás legtöbbször elengedhetetlen.
A legmodernebb technológiák már nemcsak a tech cégek kiváltságai: a hazai startupok a fejlesztés során is alkalmazzák és a termékeik, szolgáltatásaik használatába is beépítik azokat – derül ki a Start it @K&H inkubátor tapasztalataiból.
A magyarországi startup világban is megtalálhatók már az angyalbefektetők, a vállalkozások nagy része azonban még nem mindig tudja pontosan, hogyan és mikor lehet alkalmas arra, hogy tőkét kapjon tőlük a szintlépéshez.
Az alulról szerveződő startup közösségekből mára sokszereplős, nemzetközi sikerekkel büszkélkedő piaccá érett a hazai startup ökoszisztéma. Az elmúlt két évben népszerű egészségüggyel és életmóddal kapcsolatos fejlesztések azonban lecsengeni látszanak, ehelyett inkább a fenntartható jövő megteremtését szolgáló innovációk irányába fordulnak a startupok. A rekordszámú jelentkezést követően 11 csapattal bővült a Start it @K&H inkubátor.
Magyarországon is zöldül a startup közösség: március 6-ig ismét lehet jelentkezni a Start it @K&H inkubátorba, ahol a féléves mentorálást elnyerő csapatok kiválasztásánál az innovatív ötletek mellett a fenntarthatósági megoldások is fókuszba kerülnek, összhangban a K&H stratégiai prioritásaival.
A vállalkozások jellemzően saját pénzből vagy a családtól, barátoktól kapott tőke segítségével indulnak el; a fejlődéshez, növekedéshez viszont már szükség lehet külső forrásra.
A Start it @K&H iparági megkötések nélkül várja a fejlődni vágyó, innovatív startupokat, az idei évben kiemelten a fenntartható ötleteket támogatva.
A 2020-as év applikációjának választott DokiApp-on keresztül akár néhány percen belül rendelkezésre áll egy orvos, akinek a páciens egy videóhívás során beszámolhat a panaszairól.
A Start it @K&H inkubátor programban részt vevő Munch által fejlesztett alkalmazással a boltok, pékségek, éttermek és szállodák a nap végén kedvezményesen értékesíthetik az el nem adott, ám jó minőségű ételeiket, így felvéve a harcot az élelmiszerpazarlással.
Haladó gondolkodású fiatalok gyűlnek össze, hogy az Ideathon Győr 3.0 ötletmaratonon négy témakörben hozzanak felszínre emberközpontú technológiai megoldásokat. A novemberre tervezett versenyre a nevezés lehetősége megnyílt.
A Start it @K&H inkubátorban működő Volteum csapat napokban bemutatott alkalmazása az elektromos autózás talán legnagyobb problémájára, a hosszú távú, költséghatékony utazástervezésre ad megoldást.
A Start it @K&H inkubátorprogramba idén tavasszal 38 csapat jelentkezett, a döntősöket – először az inkubátor történetében – online választják ki.
A Start it @K&H első és egyedüli hazai szereplőként belépett a Global Accelerator Network (GAN) közösségébe.
11 startuppal bővül a Start it @K&H inkubációs program, amely így 25 startuppal folytatja működését.
A szülő-gyermek együttműködésére épülő alkalmazás segítségével a gyermek biztonságosan felépítheti online magánszféráját, felismerheti és kivédheti a veszélyeket, miközben biztosítja a lehetőséget a szülői védelemre is.
A Start it @K&H inkubátorprogram ismét várja a lelkes, ötletfázisban levő csapatok jelentkezését, továbbra is iparági korlátok nélkül.
A V-Chiller csapata a magyarországi győzelem után az InnoEnergy PowerUp! nemzetközi döntőjében is bizonyíthat.
A V-Chiller csapata a magyarországi győzelem után az InnoEnergy PowerUp! nemzetközi döntőjében is bizonyíthat.
Habár továbbra is az IT-megoldások a legnépszerűbbek, egyre több startup nyit új ágazatok felé. Biztosítási csalások kivédése, automatizált beltéri gazdálkodás, biztonságos közösségimédia-használat tiniknek – csupán néhány megoldás a Start it @K&H inkubátorprogramba legutóbb bekerült 8 csapat innovációja közül.
A Mastercard listáján Magyarország az előkelő 12. helyen szerepel a női tulajdonú vagy nők által vezetett vállalkozások arányát tekintve, miközben a Start it @K&H szerint ez az aktív részvétel a startupok esetében is megfigyelhető.
Ismét lehet jelentkezni a Start it @K&H inkubációs programba, amely jelenleg több mint 20 csapatot mentorál aktívan 6-18 hónapig.
Hamarosan indul az új kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer. Az új szabályozással Magyarország nagy lépést tesz a körforgásos gazdaságra történő átállás felé. Az érintett cégekre most sok feladat hárul, és alig több mint három hónapjuk maradt felkészülni.
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: