Itt találod az összes cikket a „Start it @K&H” témában!
Hatalmas technológiai ugrás történt a startup ökoszisztémában. Ezt bizonyítja, hogy Magyarország legnagyobb vállalati inkubátorprogramjába, a start it @K&H-ba most bekerült 16 új csapat közül gyakorlatilag már majdnem mindenki alkalmazza valamilyen formában a mesterséges intelligenciát.
Már egy hónapja 2024-et írunk – már ami a Föld erőforrásainak felhasználását illeti. Augusztus 2-án volt a globális túlfogyasztás napja. Ez jól rámutat arra, hogy az újrahasznosítás önmagában nem oldja meg az erőforrások túlzott felhasználását és a keletkező hulladék csökkentését.
A legnagyobb hazai inkubátorprogram, a start it @K&H a fejlesztendő csapatok kiválasztásánál és az inkubációs időszak alatt is kiemelt figyelmet fordít a női alapítású startupokra.
Egy állatszitter közvetítő oldal állatorvosok által biztosított szakmai képzést nyújt az állatvigyázók számára. A vállalkozásra Magyarország egyik közismert angyalbefektetője, Balogh Péter is felfigyelt.
A hazai startupok egyértelműen a külföldi piacok meghódítására törekszenek, ehhez pedig a forrásbevonás legtöbbször elengedhetetlen.
A legmodernebb technológiák már nemcsak a tech cégek kiváltságai: a hazai startupok a fejlesztés során is alkalmazzák és a termékeik, szolgáltatásaik használatába is beépítik azokat – derül ki a Start it @K&H inkubátor tapasztalataiból.
A magyarországi startup világban is megtalálhatók már az angyalbefektetők, a vállalkozások nagy része azonban még nem mindig tudja pontosan, hogyan és mikor lehet alkalmas arra, hogy tőkét kapjon tőlük a szintlépéshez.
Az alulról szerveződő startup közösségekből mára sokszereplős, nemzetközi sikerekkel büszkélkedő piaccá érett a hazai startup ökoszisztéma. Az elmúlt két évben népszerű egészségüggyel és életmóddal kapcsolatos fejlesztések azonban lecsengeni látszanak, ehelyett inkább a fenntartható jövő megteremtését szolgáló innovációk irányába fordulnak a startupok. A rekordszámú jelentkezést követően 11 csapattal bővült a Start it @K&H inkubátor.
Magyarországon is zöldül a startup közösség: március 6-ig ismét lehet jelentkezni a Start it @K&H inkubátorba, ahol a féléves mentorálást elnyerő csapatok kiválasztásánál az innovatív ötletek mellett a fenntarthatósági megoldások is fókuszba kerülnek, összhangban a K&H stratégiai prioritásaival.
A vállalkozások jellemzően saját pénzből vagy a családtól, barátoktól kapott tőke segítségével indulnak el; a fejlődéshez, növekedéshez viszont már szükség lehet külső forrásra.
A Start it @K&H iparági megkötések nélkül várja a fejlődni vágyó, innovatív startupokat, az idei évben kiemelten a fenntartható ötleteket támogatva.
A 2020-as év applikációjának választott DokiApp-on keresztül akár néhány percen belül rendelkezésre áll egy orvos, akinek a páciens egy videóhívás során beszámolhat a panaszairól.
A Start it @K&H inkubátor programban részt vevő Munch által fejlesztett alkalmazással a boltok, pékségek, éttermek és szállodák a nap végén kedvezményesen értékesíthetik az el nem adott, ám jó minőségű ételeiket, így felvéve a harcot az élelmiszerpazarlással.
Haladó gondolkodású fiatalok gyűlnek össze, hogy az Ideathon Győr 3.0 ötletmaratonon négy témakörben hozzanak felszínre emberközpontú technológiai megoldásokat. A novemberre tervezett versenyre a nevezés lehetősége megnyílt.
A Start it @K&H inkubátorban működő Volteum csapat napokban bemutatott alkalmazása az elektromos autózás talán legnagyobb problémájára, a hosszú távú, költséghatékony utazástervezésre ad megoldást.
A Start it @K&H inkubátorprogramba idén tavasszal 38 csapat jelentkezett, a döntősöket – először az inkubátor történetében – online választják ki.
A Start it @K&H első és egyedüli hazai szereplőként belépett a Global Accelerator Network (GAN) közösségébe.
11 startuppal bővül a Start it @K&H inkubációs program, amely így 25 startuppal folytatja működését.
A szülő-gyermek együttműködésére épülő alkalmazás segítségével a gyermek biztonságosan felépítheti online magánszféráját, felismerheti és kivédheti a veszélyeket, miközben biztosítja a lehetőséget a szülői védelemre is.
A Start it @K&H inkubátorprogram ismét várja a lelkes, ötletfázisban levő csapatok jelentkezését, továbbra is iparági korlátok nélkül.
A V-Chiller csapata a magyarországi győzelem után az InnoEnergy PowerUp! nemzetközi döntőjében is bizonyíthat.
A V-Chiller csapata a magyarországi győzelem után az InnoEnergy PowerUp! nemzetközi döntőjében is bizonyíthat.
Habár továbbra is az IT-megoldások a legnépszerűbbek, egyre több startup nyit új ágazatok felé. Biztosítási csalások kivédése, automatizált beltéri gazdálkodás, biztonságos közösségimédia-használat tiniknek – csupán néhány megoldás a Start it @K&H inkubátorprogramba legutóbb bekerült 8 csapat innovációja közül.
A Mastercard listáján Magyarország az előkelő 12. helyen szerepel a női tulajdonú vagy nők által vezetett vállalkozások arányát tekintve, miközben a Start it @K&H szerint ez az aktív részvétel a startupok esetében is megfigyelhető.
Ismét lehet jelentkezni a Start it @K&H inkubációs programba, amely jelenleg több mint 20 csapatot mentorál aktívan 6-18 hónapig.
Már benyújthatók a támogatási kérelmek az Agrárminisztérium által 25,2 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett „Kertészet – ültetvénytelepítés és gyógynövénytermesztés támogatása” című felhívásra, amely a magas termőképességű és nagy termésbiztonságú ültetvények létrehozását segíti.
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: