Itt találod az összes cikket a „Margarítisz Szhinász” témában!
„A külföldi tanulás lehetőségének – életkortól, iskolázottsági szinttől, háttértől és pénzügyi erőforrásoktól függetlenül – mindenki előtt nyitva kell állnia.”
Az Európai Bizottság javaslatot fogadott el, amely több időt biztosít az orvostechnikai eszközök tanúsítására.
„Hivatalosan is helyükre kerültek az európai egészségügyi unió alkotóelemei.”
„Új, átlátható rendszer jön létre, amely az Unió és polgáraink személyes adatainak védelmén alapul.”
„A rákszűrésre vonatkozó új uniós ajánlások elfogadása mérföldkő a rákkezelés terén mind nemzeti, mind európai szinten.”
„Figyelmeztető jelek is megjelennek, amelyek hosszabb távú rendszerszintű erőfeszítéseket tesznek szükségessé a méltányosság javítása és a tanárhiány kezelése érdekében.”
Az uniós vállalatok több mint háromnegyede nehézségekbe ütközik a szükséges készségekkel rendelkező munkavállalók toborzása terén, felnőtteknek pedig csupán 37 százaléka vesz részt rendszeresen képzésben.
Az új uniós megközelítés támogatni fogja a tagállamokat abban, hogy 2025-re az emlő-, méhnyak- és vastagbélrákszűrésre jogosult uniós népesség 90 százaléka vegyen részt szűrésen.
A becslések szerint az adatvédelmi incidensek miatt felmerülő éves költség legalább 10 milliárd euróra rúg, míg az internetes forgalom megzavarására irányuló rosszindulatú kísérletek miatti költség évente legalább 65 milliárd eurót tesz ki.
Az orosz állampolgárok hosszabb, drágább és nehezebb vízumkérelmezési eljárásnak néznek elébe.
„Most együtt, összehangoltan és kitartóan kell fellépnünk, hogy elkerülhessük a súlyos Covid19-esetek számának újbóli megugrását.”
Az Európai Bizottság közzétette az „Európai Egyetemek” kezdeményezésre vonatkozó 2022-es felhívás eredményeit: az Erasmus+ programból származó 272 millió eurós rekordköltségvetésből 16 meglévő európai egyetem továbbra is támogatásban részesül, négy új szövetség pedig megkezdheti együttműködését.
Az Európai Bizottság március 18-án iránymutatást terjesztett elő annak érdekében, hogy segítse a tagállamokat az átmeneti védelemről szóló irányelv alkalmazásában.
Az EU közvetlen humanitárius segítségnyújtással, veszélyhelyzeti polgári védelmi segítségnyújtással, a határon nyújtott támogatással, valamint az EU-ban azonnali védelmet biztosító, egyértelmű jogállás megadásával segíti a háború elől menekülőket.
„2024 közepére az uniós költségvetés akár 60 európai egyetemi szövetséget is támogatni fog, amelyek Európa-szerte több mint 500 egyetemet foglalnak magukban.”
A TOP Plusz támogatással megvalósuló „Kisnémedi zöld infrastruktúra fejlesztése” című projekt célja a település központjában található Gosztonyi-kúria és környezete zöld infrastruktúrájának fejlesztése.
Ez az olasz pezsgő képes versenyezni a champagne-nyal.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: