Itt találod az összes cikket a „fiktív számla” témában!
Több, fuvarozási tevékenységet végző gazdasági társaságnál hajtott végre kényszerintézkedéseket a NAV. Az ingó és ingatlan vagyon mellett kriptovalutát is lefoglaltak a nyomozók a több mint 1,3 milliárd forint vagyoni hátrány megtérítése érdekében.
A Kaposvári Járási Ügyészség jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a budapesti férfival szemben, aki öt társa bevonásával számlázási láncolatot hozott létre azért, hogy adófizetési kötelezettségét elkerülje.
Fiktív számlázási lánc kialakítását tárták fel a NAV adóellenőrei egy nagykereskedelmi tevékenységet ténylegesen soha nem végző cégnél. A vállalkozás valótlan ügyletei olyan nagyságrendet értek el, hogy ezek alapján a vizsgálat megkezdésekor a legnagyobb adóteljesítményű adózók közé tartozott.
Az adóhatóság komoly erőfeszítéseket tesz a fiktív számlákat kibocsátó és befogadó vállalkozások felkutatására. Döntéseivel gyakran olyan vállalkozásokat is sújt, amelyek ártatlanok. De mit ellenőriz az adóhatóság? Miként lehet elkerülni az indokolatlan büntetést?
Hatvan gyanúsított kihallgatása zajlik egy másfél milliárdos számlagyár ügyében. Az ötven cégből álló hálózat 8–12,5 százalékos jutalékért állította ki a fiktív számlákat megrendelőinek, a vezetők most húsz év szabadságvesztésre számíthatnak.
Strómanok és könyvelők is segítettek egy esztergomi vállalkozót, akinek céghálózata fiktív számlákkal több, mint 600 millió forint kárt okozott a költségvetésnek.
Az újonnan épülő létesítményekben külföldi munkaerő elszállásolására csak akkor lesz lehetőség, ha nem mutatkozik magyar munkavállalók elhelyezésére irányuló igény.
A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: