Itt találod az összes cikket a „fekete foglalkoztatás” témában!
Az idei nyáron volt a legkedvezőbb mind a szabálytalan munkáltatók, mind a szabálytalanul foglalkoztatott munkavállalók aránya 2015 óta a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság szokásos, nyári akcióellenőrzése alapján. A be nem jelentett foglalkoztatás mértéke is mérséklődött.
Az építőipar adta tavaly a feketén foglalkoztatott munkavállalók 51 százalékát a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság által vizsgált ágazatok közül – tájékoztatott hatósági adatok alapján az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége.
Augusztusban országos szintű ellenőrzéseket indítanak Romániában a cégeknél az adócsalás és a feketemunka felszámolása érdekében, jelentette be Eugen Teodorovici pénzügyminiszter.
A fekete bérek témája olyan, mintha darázsfészekbe nyúlnánk. Pont ezért érdemes előre ismerni a „kockázatokat és mellékhatásokat”. Ez mind a munkáltatók, mind a munkavállalók érdeke. Ami ugyanis első látásra kedvezőnek tűnik, arról később kiderülhet, hogy még sem volt olyan „jó üzlet”. Milyen buktatói, kockázatai vannak a nem legális fekete vagy szürke bérkifizetéseknek? Ki járhat rosszul? Ki büntethető? A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2023 után idén ismét meghirdeti a Gyorsítósáv pályázatot, amely 5 milliárd forintnyi állami támogatással ösztönzi a kutatási eredmények piaci hasznosítását.
Fedezd fel, hogyan válhat az alkoholmentes bor a társasági pillanatok tökéletes kísérőjévé!
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: