Borsy János Mátyás

Itt találod az összes cikket a „Borsy János Mátyás” témában!

A vezető tisztségviselői korlátozott felelősség áttörése

A vezető tisztségviselői korlátozott felelősség áttörése

Az adóhatóság a korlátolt felelősségű társaságok esetében gyakran tapasztalja, hogy az adózók szándékosan nem teljesítik az adófizetési kötelezettségüket azért, mert úgy gondolják, hogy a társaság lefoglalható vagyontárggyal nem rendelkezik, ügyeit készpénzben intézi és a magánszemélyekre vonatkozó felelőssége pedig korlátozott, ezért az adóhatóság úgysem tudja majd behajtani a felhalmozott adótartozást – hívja fel a figyelmet dr. Borsy János Mátyás ügyvéd, társasági jogi és cégjogi szakjogász, a Mazars együttműködő ügyvédi irodája, a Borsy Ügyvédi Iroda partnere.
2019. 01. 27., 09:07
Akár 50 évig is őrizni kell a munkaügyi iratokat!

Az irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követő öt évig kötelesek megőrizni a társadalombiztosítási nyilvántartás vezetésére kötelezett vállalkozások a szolgálati időről vagy a nyugellátás megállapítása során figyelembevételre kerülő keresetről, jövedelemről adatot tartalmazó munkaügyi iratokat.

  Rovathírek: ÜZLETEM.HU

Három év után először lassult a cégállomány csökkenése az első negyedévben, de a háttérben nem élénkülés, hanem szerkezeti átrendeződés zajlik. Az alapítások új mélypontra estek, miközben a kényszertörlések száma megugrott, ami arra utal, hogy egyre több vállalkozás nem klasszikus eljárásban, hanem csendben kerül ki a rendszerből.

  Rovathírek: GUSTO

  ATOMERŐMŰ ADATOK

Egy új atomerőművi blokk építése számokban:

8.000 fő
MUNKAERŐ
500.000 m3
BETON
100.000 t
ACÉL
20.000 km
KÁBEL