Itt találod az összes cikket a „női vállalkozó” témában!
Március 15-én indította útjára a SEED Alapítvány és a PWA – Sikeres Nők Egyesülete a 2023. év női sikersztorijait kereső „Van egy jó történeted?” című pályázatot, amelynek idén a VOSZ volt a főtámogatója. A díjátadó gálát október 16-án rendezték.
A program 6 hónapos támogatást, célzott képzést és személyre szabott mentorálást kínál.
Juhász Katalin: a nők vállalkozókedvének támogatása nem csupán a gazdaságot erősíti, hanem társadalmi értelemben is előremutató.
Saját innováció alapján trendet teremtő, bátorságból, pályaelhagyás után indított vagy éppen saját élethelyzet alapján megoldást kínáló vállalkozások a globális Visa She's Next program első magyarországi nyertesei. A díjazott női vállalkozók egyenként kétmillió forintos támogatást és egyéves, vállalkozásra szabott mentorálást kapnak.
A Dobbantó Program keretében idén ősszel is meghirdetik a kompetenciafejlesztő tréning, amely fő célja a nők vállalkozói ismereteinek bővítése.
Az INCO és hazai partnere, a szuperintenzív IT képzéseket nyújtó Green Fox Academy együttműködése keretében 300 magyar nő térítésmentesen emelheti magasabb szintre informatikai tudását egy júliusban induló kurzuson.
A nemek közti egyenlőség biztosítása az üzleti életben komoly gazdasági tényező – mondta az Üzletemnek Puskás Ágnes, a WINGATE projekt vezetője.
Magyarországon az elmúlt 10 évben nőtt a tisztán női tulajdonosokkal rendelkező vállalkozások száma, azonban ezek még így is csupán 14 százalék körüli arányt képviselnek a teljes hazai cégállományon belül.
A női gazdálkodóknak és az innovációnak Európa-szerte jelentős szerepe lehet a vidék megerősítésében. Magyar gazdálkodó hölgyek innovációs példáit is mintaértékűnek tartja a 23 millió európai gazdálkodót képviselő COPA-COGECA.
Bár a vállalkozó vagy vezető pozíciót betöltő nők társadalmi elfogadottsága és vállalkozói berkeken belüli megítélése az utóbbi években egyaránt javulni látszik, napjainkban még mindig nagyon alacsony a nők aránya a vállalkozói körökben.
WINGATE néven Magyarországon is elindult az a vállalkozásélénkítő projekt, amely a sikeres női vállalkozások számát kívánja növelni a régióban.
Nem látom kedvezőtlennek a női vállalkozók helyzetét. Aki dolgozni akar, annak van lehetősége az érvényesülésre – mondta az Üzletemnek adott interjúban Kissné Kászon Gabriella, aki az év elejétől a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Budapesti és Pest Megyei Regionális Szervezete elnökeként dolgozik.
Hogyan tanulhatunk egymás sikereiből? Vannak-e a sikernek biztos összetevői és hol a helye a kudarcnak? A siker sokszínűségét kutatta Péterfi Judit meghívott vendégeivel a Telenor nőnapi kerekasztal-beszélgetésén.
Január 15-én egész napos rendezvényen várják a női vállalkozókat. A szervezők rendhagyó kapcsolatépítő programmal is készülnek.
Idén immár hatodik alkalommal indult útjára Európa-szerte a Women Startup Competition versenysorozata. A nemzetközi verseny idei fő partnere az AVON.
A Budapestről indult Women Startup Competition Európát átívelő rendezvénysorozata idén Prágában startolt. A verseny áprilisban érkezik a magyar fővárosba.
Nőnapon indul útjára a Hiventures startupher programja, amely a női vállalkozók felkarolását és támogatását tűzte ki célul. A kezdeményezés fontosságát indokolja, hogy magyarországon rendkívül alacsony a női vezetők és vállalkozók aránya. A tőkebefektető portfóliójába tartozó cégek 532 alapítójának is csupán 14 százaléka nő. A Hiventures a programmal azt szeretné elérni, hogy egy inspiráló és segítő hazai közösség jöjjön létre a jövő női vállalkozói és cégvezetői részére.
A Mastercard listáján Magyarország az előkelő 12. helyen szerepel a női tulajdonú vagy nők által vezetett vállalkozások arányát tekintve, miközben a Start it @K&H szerint ez az aktív részvétel a startupok esetében is megfigyelhető.
Pályázatot hirdetnek fiatal házaspárok számára a Vajdaság területén falusi házak vásárlására. Ezenkívül továbbképzésre is jelentkezhetnek a női vállalkozók.
A legfrissebb kutatások szerint Magyarországon a női vállalkozások aránya 28.1 százalék, vagyis alig minden harmadik üzlet tulajdonosa vagy vezetője nő.
Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre az április 28-án kezdődő héten.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: