Szittya Márton: Igazán nagy kihívás egy telített piacon megvetni a lábad

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 12. 06., 09:30

A kudarcokból is le kell vonni közösen a konstruktív tanulságot – mondta az Üzletemnek Szittya Márton. A Wild Code School üzletfejlesztési vezetője arra koncentrál, hogy minél tökéletesebb környezetet hozzanak létre a diákjaiknak a leghatékonyabb tanulás érdekében.

Szittya Mártonnak nem újdonság, hogy nagy feladatokat old meg, így van a legújabb projekttel is a nemzetközi programozó iskolában. Most ezt pörgeti ezerrel, s emellett természetesen nem tagadja meg vállalkozói vénáját, viszi tovább saját matekos projektjét is. Márton azt sem titkolja, hogy kik vannak rá a legnagyobb hatással. Jó olvasást kívánok az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 129. interjújához!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Előző munkahelyemen, az OTP Banknál számos több száz millió eurós merger & acquisition deal-ek vezetésében vettem részt, mint projekt menedzser. Mint például a Splitska banka vagy Vojvodjanska banka akvizíciója. Ezek nem valósulhattak volna meg nélkülünk, azaz a bank M&A főosztályának kivételesen tapasztalt kollégái nélkül. Mind a célpont átvilágításának menedzselése, az értékelés elvégzése és a tranzakciós szerződések kitárgyalása is maroknyi csapatunk felelőssége volt. Viszont pár hónap múlva, amikor a Wild Code School budapesti campusa és programozói kurzusai teljes gőzzel pörögnek, akkor erre a kérdésre már más lesz a válaszom. Hiszen egy ilyen fejlett/telített piacra belépni és megvetni a lábad igazán nagy kihívás.

Milyen távra tervez?

– Jelenleg nem az jár a fejemben, hogy mikor nézek új kihívások után, hiszen inkább arra koncentrálok, hogy minél nagyobb részt szerezzünk meg a piacból és minél tökéletesebb környezetet hozzunk létre diákjaink részére a leghatékonyabb tanulás érdekében.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A listám élén a Wild Code School helyi operációjának olyan szintre juttatása, hogyha bárki programozásba vágná a fejszéjét, mi jussunk eszébe először. Emellett a vállalkozói vénámnak is adózok saját projektem, a Rapid Matek brand építése révén, ahol alapító társammal több korosztálynak segítünk matematikából felkészülni előttük álló nagy megmérettetésekre, mint például 6. és 8. osztályos általános iskolásoknak a középiskolai felvételire.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szakmai szempontból nézve korábbi közvetlen vezetőim, illetve jelenlegi közvetlen vezetőmtől. Mindegyikőjük a saját területén kivételesen tapasztalt és határozott szakembernek számít, aki 100 százalékig tudja, hogy mit és miért csinál.

Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Munkám során igyekszem, olyan példát mutatni kollégáimnak, amivel őket is arra ösztökélem, hogy minél hatékonyabbak legyenek és élvezzék azt, amit csinálnak. Rám is azok a kollégák vannak a legnagyobb hatással, akik tökéletesen tudják, hogy mit miért csinálnak és egyúttal pezsegnek jelenlegi pozíciójukban. Illetve ezen kívül nagyon fontos az elért sikerek elismerése. Viszont a kudarcokból is le kell vonni közösen a konstruktív tanulságot, hogy ezekből is inkább építkezzünk tovább.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Programozás. Mindig is jó voltam matekban és logikai gondolkodásban, így úgy érzem, könnyen sikeres karriert építhetnék. De ami a leginkább vonz és lenyűgöz ebben a szakmában az az alkotás és a kreativitás. Valójában gépeléssel az ember létre tud hozni egy olyan applikációt, ami más emberek életét könnyebbé vagy vidámabbá/boldogabbá teheti.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Olyan üzleti kapcsolatokat keresek, amelyek során biztosított a win–win szituáció, azaz mindkét fél megfelelően profitál a partnerségből.

Mire sajnálja az idejét?

– Arra, hogy ha valamit egy elkerülhető hiba miatt, legyen az az én hibám vagy másé, kétszer kell megcsinálni.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nem lehet könnyen kihozni a sodromból, de az igazán bosszantó számomra, ha egy csapatban valaki nem a csapat érdekeit tartja elsődlegesnek.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– No brainer. Hátrányos helyzetű gyerekeknek/családoknak segítenék.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Utazásra/élmények szerzésére.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Az utazás és a sport. Ilyenkor teljesen el tudok engedni minden gondot, még olyanokat is, amiket egy ebédszünet vagy egy esti mozi során kevésbé.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS