Videós ügyfélszolgálatot indított az E.ON

2020. 03. 27., 14:45

Nem csak Magyarországon újdonság, világviszonylatban is kevés példa van arra, hogy egy vállalat videós ügyfélszolgálattal álljon ügyfelei rendelkezésére. Az E.ON-nál a személyes ügyfélszolgálatok ideiglenes bezárásakor úgy döntöttek, olyan új ügyfél kényelmi csatornát építenek ki, amely további lehetőséget ad a személyes kapcsolattartásra. A rendkívüli helyzetben mindössze 9 nap alatt készült el a fejlesztés.

Az E.ON mindent elkövet annak érdekében, hogy hozzájáruljon a koronavírus terjedésének megelőzésére tett intézkedésekhez és felkészüljön a járványhelyzet kezelésére. A társaság célja, hogy ügyfelei, munkatársai, partnerei és hozzátartozóik egészségét megóvja, ugyanakkor szolgáltatásainak biztonságát garantálja a kihirdetett veszélyhelyzet idején is. Ezért más óvintézkedések mellett ideiglenesen felfüggesztette a személyes ügyintézést az E.ON valamennyi ügyfélszolgálati irodájában.

A személyes kapcsolat lehetőségét azonban továbbra is biztosítani szeretné a vállalat, ezért a mai naptól 10 munkatárssal elindították az új, videós ügyfélszolgálatukat. A tesztüzem ideje alatt még általános információkat, tájékoztatást adnak az ügyfeleknek, de hamarosan szinte minden ügytípus kezelésében fognak segíteni. A videós ügyfélszolgálat munkanapokon 12-17 óráig áll rendelkezésre, különlegessége, hogy az ügyfélszolgálati munkatársak is otthonuk biztonságos környezetéből tudnak dolgozni.

„Ezekben a hetekben különösen fontos, hogy új és nagyon gyors megoldások szülessenek. Most mindannyiunknak kevesebb lehetősége van a személyes emberi kapcsolatok megélésére, így elhatároztuk, hogy megteremtjük a közvetlen kommunikáció új és tökéletesen biztonságos formáját az E.ON-nál. Büszke vagyok a kollégáimra, akik mindössze kilenc nap alatt lehetővé tették, hogy kollégáink a rendkívüli helyzet ellenére is szemtől szemben beszélhessenek az ügyfeleinkkel” – mondta a fejlesztés kapcsán Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária Zrt. Igazgatósági tagja.

A videós ügyfélszolgálat használatához mindössze egy kamerával rendelkező számítógépre, tabletre vagy okostelefonra van szükség. A rendszer az alábbi böngészőket támogatja:

Android: Google Chrome 59 vagy újabb

iOS: Safari

Windows operációs rendszer: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge 15+

MacOS: Safari

Az E.ON videós ügyfélszolgálati munkatársai itt érhetők el:

https://www.eon.hu/hu/lakossagi/informaciok/koronavirus-intezkedesek.html

A vállalatcsoport a videós ügyfélszolgálatot a következő hetekben továbbfejleszti és bővíti. Az innovatív ügyfélkapcsolati csatorna a rendkívüli helyzetet követően is elérhető lesz majd az E.ON ügyfelei számára.

Az E.ON a veszélyhelyzet kihirdetése óta már korábban döntött arról, hogy egyetlen lakossági ügyfélnél sem kapcsolja ki tartós számlatartozás miatt az áramot, illetve több halasztható tevékenységet, köztük a fogyasztásmérők leolvasását is leállította és tervezett munkáit átszervezte annak érdekében, hogy támogassa a koronavírus terjedésének megakadályozására tett országos intézkedéseket.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS