Kecskeméten ünnepelték a VOSZ Bács-Kiskun megyei Prima Díjasait 2021-ben

Kecskeméten ünnepelték a VOSZ Bács-Kiskun megyei Prima Díjasait 2021-ben
2021. 11. 29., 13:02

16. alkalommal adta át a megyei Prima díjakat a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Bács-Kiskun Megyei Szervezete Kecskeméten, a Four Points by Sheraton hotelben november 26-án.

A gálaestet Weninger Richárd, a VOSZ Bács-Kiskun megyei szervezetének elnöke nyitotta meg. Beszédében kiemelte, hogy a vállalkozói összefogásból megalapított megyei Prima díj kiállta az idők próbáját és az elmúlt 17 esztendő alatt méltó rangra emelkedett a megye kulturális és közéletében – írja a baon.hu.

10 kategóriában induló jelöltek közül Magyar Színház és Filmművészet kategóriában Csombor Teréz, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház színművésze, Magyar Tudomány kategóriában dr. Svébis Mihály, Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház főigazgatója, valamint Magyar oktatás és közművelődés kategóriában Radványi Mária, a Kodály Iskola zenetanára vehetett át Prima díjat.

A Prima Közönségdíjat a kecskeméti Gereben Lívia válogatott kosárlabdázó kapta sport kategóriában. A megyei VOSZ elnöksége Prima Különdíjat adományozott a Penge Benge Jazz Band-nek, a Magyar Zeneművészet kategória győztesének.

Az Év Kereskedője Madarász Sándorné, a Floraland Kft. ügyvezető tulajdonosa lett. Az Év Szolgáltatója címmel tüntették ki Szöllősi Zoltánt, az ASO Europe Kft. ügyvezető tulajdonosát, a kecskeméti Next Fitness edzőkomplexum üzemeltetőjét.

Az Országos Év Vállalkozója elismerésben H. Szabó Sándor, az Autoflex Knott Kft. ügyvezető tulajdonosa részesült, melyet Budapesten, a Művészetek Palotájában vehet majd át egy későbbi időpontban.

A VOSZ által alapított Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért járó díjat idén Kerti István kecskeméti rendőrkapitány kapta. Az esten a kategóriagyőztesek díját is átadták.

(Fotó: baon.hu/ Bús Csaba)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS