Csatlakozott a BDO-hoz a legnagyobb hazai tanácsadó csapat

2021. 09. 02., 17:00

Az egyesüléssel a legnagyobb hazai, de nemzetközi léptékkel mérve is jelentős tapasztalattal és eredményekkel rendelkező M&A tanácsadó csapat jött létre, a CFI Hungary Zrt. pedig Magyarország legnagyobb könyvvizsgáló-hálózatának tagjává vált. A változás jelentős hatással lesz a BDO Magyarország munkájára is, a cég a jövőben már az új keretek között kínálja az említett szolgáltatásokat.

A CFI Hungary Zrt. a további fejlődés és a szinergia adta előnyök kölcsönös kiaknázásának érdekében csatlakozott a BDO Magyarországhoz. Az idén 15 éves vállalat nevet is változtat, és 2021. szeptember 1-től BDO Magyarország Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-ként folytatja tevékenységét.

A BDO Global a legnagyobb lefedettséggel rendelkező, több országban piacvezető könyvvizsgáló hálózat. Tevékenységét 167 országban 1658 iroda, több mint 91 000 munkatárs és partner, valamint összesen 10 milliárd dollárt meghaladó éves forgalom fémjelzi. A BDO Magyarország több mint 200 embert foglalkoztatott eddig, 2020-ben csaknem 4 milliárd forintos bevételt realizált.

„Régóta figyelemmel kísérjük a CFI Hungary, mint az egyik legjelentősebb hazai M&A és pénzügyi tanácsadó munkáját, hiszen elismerésre méltó pozíciót vívtak ki maguknak a piacon. A cég partnereit és csapatát már több mint 10 éve ismerjük, kölcsönösen elismerjük és tiszteljük egymást. Büszkék vagyunk arra, hogy 2021. szeptember 1-től csatlakoznak a BDO Magyarországhoz”‒ mondta az egyesülésről Gerendy Zoltán, a BDO Magyarország vezető partnere és ügyvezetője.

„Ez az együttműködés nagy előrelépés, értékes tudás érkezik a BDO-hoz. Mostantól teljesen integráltan tudjuk kiszolgálni ügyfeleinket; vállalati pénzügyi tanácsadási szolgáltatásunk minden tekintetben felzárkózott könyvvizsgálati, adó, jogi, informatikai, valamint hotel és ingatlan üzletágaink mellé. A most csatlakozott 30 fős, dedikált csapattal minden adott ahhoz, hogy a BDO Magyarország a régió M&A központjává váljon.”

Fekete Márk a fentiekhez már a BDO Magyarország Pénzügyi Tanácsadó Zrt. ügyvezető partnereként tette hozzá: „Meglátásunk szerint a két társaság jól kiegészíti egymás munkáját. A BDO Magyarország tagjaként a meglévő és új ügyfeleinket a korábban megszokott magas színvonalon, ugyanakkor még professzionálisabb és erősebb szakmai háttérrel tudjuk a jövőben kiszolgálni. Biztosak vagyunk benne, hogy egy ennyire erős és hatékony nemzetközi hálózat támogatásával még eredményesebbek és sikeresebbek leszünk a piacon. Emellett természetesen nem mondunk le a személyes és személyre szabott ügyfélkezelés jól bevált gyakorlatáról, az integrációból pedig nemcsak a meglévő, hanem jövőbeni ügyfeleink is profitálni fognak.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS