Az ingatlanpiacot is felpörgetheti az NHP Hajrá

2020. 05. 27., 17:35

Az Indotek Group országszerte számos, a konstrukció keretében megvásárolható ingatlant kínál a kkv-knak.

A hazai ingatlanpiac újbóli fellendülését is segítheti az MNB által meghirdetett NHP Hajrá! program, amelynek keretében a mikro-, kis- és középvállalkozások ingatlanok vásárlására is fordíthatják a hitelösszeget. A hazai ingatlanpiac egyik vezető szereplőjeként az Indotek Group több mint 60 olyan, a konstrukció igénybevételével megvásárolható ingatlannal rendelkezik, amelyek az ország mintegy 50 pontján helyezkednek el, számos régióban lefedve ezzel a kkv-k igényeit.

A Magyar Nemzeti Bank által meghirdetett NHP Hajrá! programmal összhangban az Indotek Group számos olyan ingatlan értékesítésébe kezd, amelyeket a programban résztvevők a kedvezményes feltételek mentén vásárolhatnak meg. A társaság több mint 60 olyan – a vállalat profiljának megfelelően elsősorban irodai és logisztikai – ingatlannal rendelkezik, amelyek az NHP Hajrá! konstrukció keretében is megvásárolhatóak. Az ingatlanok értékesítéséből befolyt összeget a társaság az ingatlanpiacon jelenleg kedvező akvizíciós célpontok megvásárlására, illetve fejlesztési projektjeinek támogatására kívánja fordítani.

A széles felhasználhatóságból adódóan az NHP Hajrá! az ingatlanpiac különböző szektoraiban is tapasztalható gazdasági visszaesés kiegyenlítésére is hatékony eszköz lehet: a vállalkozások akár ingatlanok vásárlására is fordíthatják a felvett hitelösszeget, ezzel átlépve a bérlői státuszból tulajdonosiba, hiteltörlesztéssé konvertálva a bérleti díjat. A relatíve alacsony, fix kamatozásból és a hosszú lejáratból adódóan növekedhet a hitelfelvevő pénzügyi stabilitása, a tulajdonosi státuszban beállt, imént említett változás pedig megszünteti a bérbeadóval szembeni kitettséget. A program ebből következően az ingatlanpiacra is élénkítő hatással lehet, hiszen a kereslet növekedésével az értékesítésre kínált ingatlanok száma is ugrásszerűen megnőhet.

A Magyar Nemzeti Bank által első alkalommal 2013-ban életre hívott Növekedési Hitelprogram hamar meghatározóvá vált a magyarországi kis- és középvállalkozások finanszírozási piacán. A program legújabb, „Hajrá!” utótagot kapott elemének keretein belül az MNB összesen 1500 milliárd forintnyi forrást bocsát a vállalkozások rendelkezésére. A konstrukció részletei rendkívül kedvezőek: a hitelfelvevők maximum 2,5 százalékos, fix kamat mellett juthatnak 1 millió forinttól egészen 20 milliárd forintig terjedő összeghez, mindössze 2 hetet igénybe vevő hitelbírálati folyamat kíséretében. A jegybank emellett jelentősen bővítette a hitel lehetséges felhasználási körét, ezzel még inkább kitárva a kezdeményezés kapuit.

„Az Indotek Group üdvözli a Növekedési Hitelprogram legújabb konstrukcióját, mivel a kezdeményezés egyéb stimulátorok bevonása mellett hatékony eszköze lehet a gazdaság, azon belül is az ingatlanpiac újbóli fellendítésének. Jó lehetőség ez a KKV szektornak, áttételesen az ingatlanpiacnak, és ezáltal természetesen az ingatlanfejlesztőknek is. A jelenlegi, rendkívüli időkben a gazdaság minden szegmensének és szereplőjének keresnie kell az olyan kedvező lehetőségeket, mint az NHP Hajrá! program – a mi esetünkben a konstrukcióval a vevő és az eladó is jól jár” – mondta el Kovács András, az Indotek Group értékesítési igazgatója.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS