2019. december 11. – Információk, hírek vállalkozóknak

2019. 12. 11., 08:45

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Eke Mariann: Gondolni kell a szakmai utánpótlás kinevelésére is

  • Szakmai téren rengeteg ötletemet valósíthattam meg – mondta az Üzletemnek Eke Mariann. A dm Kft. HR Managere állítja: ő maga is motivált és lelkes, ami automatikusan átmegy a csapatára.

3,4 százalékkal drágult „az élet” novemberben

  • Az októberi 2,9 százalék után 2019 novemberében a fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Benzinár: 382 forint, gázolajár: 406 forint szerdától a magyar kutakon

  • A Mol 2 forinttal csökkentette a benzin nagykereskedelmi árát szerdán, a gázolaj árát pedig 3 forinttal mérsékelte.

Lakáspiac: a forgalom csökkent, de az árnövekedés még nem lassult 2019-ben

  • A magyar lakáspiac 2019-ben valószínűleg fordulóponthoz érkezett. Ez egyelőre csak a forgalom csökkenésében mutatkozik, elsősorban Budapesten és a nagyvárosokban. Ugyanakkor az árak – az előző évekhez hasonlóan – idén is kétszámjegyű mértékben nőttek.

Foglalkoztatásbővítés: 8–90 millió forintra lehet pályázni

  • Megjelent a „Foglalkoztatásbővítés ösztönzése” című pályázati felhívás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében – tájékoztatott Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.

Támogatott agrárbiztosítások: 16 százalékkal bővült az idei díjállomány

  • 2019-ben várhatóan a 11,4 milliárd forintot is megközelíti a gazdálkodók által befizetett támogatott növénybiztosítási díjak állománya, ami 16 százalékkal haladja meg az előző évi szintet.

A sertéspestis miatti kártalanítás adózása

  • Ha az állattartó őstermelő, egyéni vállalkozó állatait a járványügyi hatóság intézkedése alapján sertéspestis miatt le kell ölni, az állatok tulajdonosa az államtól kártalanításra jogosult.

Black Friday, Cyber Monday – Hálaadás a Versenyhivatalban?

  • Ma az már nem szenzáció, hogy egy bevásárlóközpont vasárnap is nyitva tart, ez az életünk részévé vált. Új, ütősebb dolgokkal kell előállniuk a kereskedőknek.

Forró velőscsont a budai legjobbak közös étlapján

  • A Kés-Villa-Buda egyesület 12 étterme összeállította a budai vendéglátás legautentikusabb étlapját.

Borsóhús a közétkeztetésben: mennyire ízlik a gyerekeknek?

  • A teljes mértékben hazai innovációt egy budapesti általános iskola tanulói próbálhatták ki először.

Már lehet javaslatot tenni a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj kitüntetettjeire

  • A Pénzügyminisztérium az idei tanévben kétmillió forinttal díjazza a pénzügyi tudatosság fejlesztésében élenjáró iskolát. A tárca az intézmények mellett a kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákokat és tanárokat is díjazza.

Nem tüzelnek a katonák nyugdíjára Romániában

  • A különleges nyugdíjak egy részének megszüntetését helyezte kilátásba Raluca Turcan román miniszterelnök-helyettes. Jelezte viszont, hogy a katonák, bírák és ügyészek kivételt képeznének.
Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS