Megduplázódott a törölt repülőjáratok száma Európában

2022. 07. 21., 20:27

Csaknem megduplázódott Európában a törölt repülőjáratok száma nyáron a tavaszi hónapokhoz képest, a kiszámíthatatlanság ellenére sokan választanak repülős nyaralást, Olaszország a legnépszerűbb úti cél az európai, köztük a magyar utazók körében is júliusban – mutatják a Kiwi.com adatai. Számottevően megnőtt az igény az olyan szolgáltatások iránt, amelyek segítséget nyújthatnak a járatkésések, - törlések vagy poggyásszal kapcsolatos galibák esetén.

Júliusban is Olaszországba repülnek a legtöbben

Júliusban Olaszország után Spanyolországba, majd Görögországba repül a legtöbb honfitársunk. Olaszország tehát töretlenül tartja első helyét idén, és júliusban is ez a legnépszerűbb úti cél repülővel a Kiwi.com-on keresztül leadott foglalások alapján, holott a korábbi években Görögországba repült a legtöbb magyar. Az első és a második helyen nincsen eltérés a cseh, a lengyel és szlovák utazókhoz képest,  ám ezekben az országokban a dobogó 3. fokára nem Görögország, hanem az Egyesült Királyság állhat júliusban.

A török riviéra az álmunk

A foglalási és a keresési lista júliusra is eltérést mutat a Kiwi.com adatbázisában. Ha a keresési lista a vágyainkat fejezi ki, akkor Törökország különösen vágyott úti cél a magyarok körében, hiszen a keresési lista 1., 2. és 8. fokán is török városok állnak (Isztambul, Antalya és Izmir). Olaszországon belül Róma vezeti a városok listáját, az örök város a harmadik a keresési listán, Milánó pedig a negyedik. A görög főváros, Athén az ötödik a toplistán.

Az európai keresési lista eltér a mienktől: Amszterdam, Párizs és London áll az élen, míg görög városok a TOP20-as listában sem szerepelnek.

Ősszel olcsóbb lesz a repülés

Nemcsak a reptereken uralkodó káosz, hanem az árak miatt is érdemes most egy kicsit előbbre tervezni. Míg a Magyarországról a Kiwi.com-on foglalva a jegyek átlagára júliusban 129 euró (szemben a tavaly júliusi 79 eurós átlagárral), addig augusztusra 127 euró, szeptemberre pedig 97 euró az átlagos repülőjegyár.

Az európai repülőjegyárak hasonló tendenciát mutatnak: a repülőjegyek átlagára júliusra 145, augusztusra 138, szeptemberre pedig 109 euró.

Két hónap alatt megduplázódott a járattörlés

Csaknem duplájára nőtt a repülőtársaságok által törölt járatok száma 2022 júniusában és júliusában az április-májusi adatokhoz képest Európában a Kiwi.com adatai alapján, a magyar adatok hasonló képet mutatnak. Az utasok által törölt utazások pedig minimálisan csökkentek ugyanebben az intervallumban.

Számottevően nagyobb az igény a kiegészítő szolgáltatásokra

Az utasok egyre nagyobb érdeklődést mutatnak az olyan kiegészítő szolgáltatások iránt, amelyek segítséget nyújthatnak a járatok késése, törlése vagy a poggyász elvesztése esetén – mutatják a Kiwi.com adatai. Az AirHelp Plus szolgáltatást hazánkból júliusi utazásra több mint kétszer annyian vették igénybe, mint áprilisban.

Ez segítséget nyújt esetleges légitársasági kártérítési igény esetén, amennyiben járatkésés, -törlés vagy túlfoglalás történik. Másfélszeresére nőtt májushoz lépest a Blue Ribbon Bags igénybevétele, amely az elveszett vagy késve érkező poggyászok nyomon követését, illetve gyorsított visszaszolgáltatását segíti.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS