Miért drágábbak a domainek külföldön, mint Magyarországon?

2023. 03. 19., 10:25

A Rackhost szakértői megvizsgálták, miért olcsóbbak a magyar domainek, mint a külföldiek.

Népszerű domainek

A hat leggyakrabban regisztrált top-level domain árait összevetve megfigyelhetjük, hogy a .hu domain a legolcsóbb, míg a .info domain a legdrágább egy évre. (Az elemzés során a Rackhost árait vizsgáltuk meg, a többi regisztrátor díjazása ettől némileg eltérhet.)

Az aktuális nettó árak alapján pontos képet kaphatunk, mekkorák az árkülönbségek a domain piacon.


  Forrás: Rackhost.hu

A .hu domainek és más országok domain árai hasonlíthatók össze az alábbi árjegyzékben:


  Forrás: Rackhost.hu

Bármelyik ország domainjét szabadon regisztrálhatjuk weboldalunkhoz, de az ár gyakran csak másodlagos tényező. A weboldal célját, célközönségét, tevékenységét kell elsősorban figyelembe venni. A kreatív, a tartalomhoz passzoló domainek megnövelhetik a weboldal sikerességét, ennek viszont a legtöbb esetben borsos ára van.

Magyarországon a .hu domainek alapárát a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) határozza meg, az egyes szolgáltatók pedig a kapcsolódó szolgáltatások árát hozzáadják, így alakítva ki a végső árat. Emiatt a díjak viszonylag egységesek és nem túl magasak.

Külföldön eltérőek lehetnek az árak, attól függően, hogy az adott országban milyen szabályozási környezet van, milyen a helyi piaci versenyhelyzet, milyen a kereslet és a kínálat, és hogy milyen egyéb szolgáltatásokat nyújtanak a szolgáltatók a domain regisztráció mellett.

Domain regisztráció toplista

A Domain Name Stat adatai alapján, a legtöbb domain bejegyzés az Amerikai Egyesült Államokban történik, ahonnan az összes regisztráció 19,87 százaléka származik, majd Kína és Kanada következik. Így nem meglepő, hogy a .com domainek az összes regisztrált domain név 36,99 százalékát teszik ki. Magyarország ezen a listán a 47. helyen áll, 0,04 százalékkal.

2022-ben közel 100 000 .hu domaint regisztráltak, ez havi szinten átlagosan több mint 8000, naponta pedig 270 .hu domain regisztrációt jelent.


  Forrás: Rackhost.hu

A regisztrációk számát, témáját és árát a világban és az országban zajló események is nagyban befolyásolják. Különböző trendek is megfigyelhetők, egyre több válsággal kapcsolatos weboldal jött létre, pár éve pedig a Covid-19 járvánnyal kapcsolatos domainek voltak felkapottak.

Forrás: Rackhost.hu

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS