Digitális erővel tér vissza Magyarország kedvenc buszmegállós novellapályázata

2021. 05. 21., 13:45

Negyedjére is meghirdeti nagy népszerűségnek örvendő irodalmi pályázatát a JCDecaux, melynek nyertesei a legforgalmasabb busz- és villamosmegállók plakátfelületein mesélhetik el egyoldalas történeteiket. Az Álljon meg egy novellára! döntős alkotásai idén először virtuális kiterjesztést kapnak, vizuális podcast formájában is megszólalnak neves színművészek előadásában, ráadásul a Telekom MagentaKraft mentorprogrammal színesíti a díjakat.

Az első három évben összesen 10 800 novella érkezett a JCDecaux népszerű pályázatára, a legjobbakból pedig 2019-ben válogatáskötet született a Líra Könyv és az Athenaeum Kiadó gondozásában. A járványhelyzet miatt 2020-ban elmaradt irodalmi verseny idén friss koncepcióval és digitális kiterjesztéssel tér vissza, melyet a Magyar Telekom együttműködő partnerként támogat.

A shortlistes művek nemcsak a köztéri megállóhelyeken szórakoztatják majd a járókelőket, hanem a virtuális térben is megelevenednek: a legjobb alkotásokból podcast- és Youtube videósorozat készül Vecsei H Miklós, Pesák Ádám és Kiss Flóra művészek közreműködésével.

„Kultúrára minden korban szükség van, a kultúrafogyasztást ugyanakkor folyamatosan formálják a társadalmi és technikai változások. A pályázat digitális kiterjesztésével még szélesebb közönséghez szeretnénk eljuttatni az alkotás és az irodalomfogyasztás örömét" – mondta Samu Tímea, a JCDecaux vezérigazgatója.

(Az Üzletem.hu Samu Tímeával korábban készített interjúját IDE KATTINTVA olvashatja el.)

A zsűri elnöke a korábbi évekhez hasonlóan Grecsó Krisztián József Attila-díjas író, aki Vecsei H Miklós színművésszel és a Magyar Telekom zsűritagjával választja ki a plakátokra kerülő húsz legjobb alkotást.

Az esélyegyenlőség garantálása érdekében a nevezés idén is anonim. Így a szerzők valódi kilétére csak azt követően derül fény, hogy a zsűri kiválasztotta azt a húsz novellát, amelyeket az utazóközönség 2021 nyarán olvashat majd országszerte. A legjobbnak ítélt alkotás szerzője 300 ezer forintos pénzdíjban részesül, a második 200 ezer, míg a harmadik helyezett 100 ezer forintot kap. Egy-egy kiválasztott alkotó olvasói közönségdíjban, illetve idén már a Telekom különdíjában is részesülhet.

Az idén együttműködő partnerként csatlakozó Magyar Telekom a legjobb műveket bemutatja a TVGO felületén, illetve a Magenta Kraft Mentorprogrammal egy olyan fiatal, digitálisan optimista alkotót fog támogatni, aki tehetségével kiemelkedik a többiek közül és kellően tettre kész ahhoz, hogy író váljon belőle.

„Rengeteg kreatív gondolat és alkotói vágy van az emberekben, szívesen megmutatnák magukat, de gyakran nincs meg hozzá a szükséges terük. Ezért hoztuk létre a Telekom MagentaKraft ösztöndíjat, ami arra bátorítja a fiatalokat, hogy vágjanak bele valami újba, kísérletezzenek és osszák meg másokkal is tehetségüket. Boldogan álltunk a JCDecaux kezdeményezése mellé, hiszen a novellapályázattal a szárnyukat bontogató alkotóknak is teret adhatunk a kiteljesedésre” – tette hozzá Szabó Melinda, a Magyar Telekom kereskedelmi vezérigazgató-helyettese.

A minimum 3600, maximum 4000 leütés terjedelmű novellákat június 15-ig lehet beküldeni az alábbi online regisztrációs felületen: novella.jcdecaux.hu.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS