A Grundon workshopolnak novemberben a Vállalkozó Nők Világnapján

2019. 10. 30., 16:00

Idén is színes programmal készülnek a szervezők a Vállalkozó Nők Világnapja magyarországi rendezvényén. Húsznál is több worshopon várják az érdeklődőket.

Magyarországon idén már második alkalommal kerül megrendezésre a Vállalkozó Nők Világnapja nemzetközi kampány, amely a világ 144 országában a legfontosabb globális vagy helyi problémákra fókuszál. November 18-án Budapesten a Grundon reggeltől estig programokat szerveznek.

A világnap magyarországi nagykövete: Keveházi Kata, a Jól-lét Alapítvány vezetője.

A kampányban arra hívják fel figyelmet, hogy erősítsék, ösztönözzék, támogassák és ünnepeljék a vállalkozó nőket, a nők vállalkozásait, és a nők által képviselt társadalmi ügyeket.

A magyar kampány célja egy olyan nőbarát vállalkozói ökoszisztéma létrehozása, melyben a szereplők törekszenek a nők arányos és méltó gazdasági és társadalmi szerepvállalásának és befolyásának erősítésére a fenntarthatóság és a társadalmi jóllét előmozdítása érdekében.

Az idei programban a női vállalkozások sokszínűségének bemutatására és gyakorlati tudásátadásra törekednek a szervezők.

A résztvevők workshopokon, beszélgetéseken, művészeti programokon és egyéni tanácsadásokon vehetnek részt, kapcsolatot építhetnek, megoszthatják személyes tapasztalataikat, illetve információkat gyűjthetnek.

A fő témák:
Személyes kihívások, Újrakezdés seniorként, Női vezetési stratégiák, Női startupok, Külföldi vállalkozónők Magyarországon, Gondozási vállalkozások, zöld vállalkozások, társadalmi vállalkozások, ügyek, Egészséges életmód, Nők és a pénz, a pénzhez való viszony, Finanszírozás, Virtuális pénz, A befektetés, mint vállalkozás, Művészet és vállalkozás, Vállalkozás és spiritualitás, Utazás és vállalkozás, Üzleti tervezés.

A magyar kampány szervezői azon dolgoznak, hogy átlátható, számszerűsíthetően is nőbarát, együttműködő, vállalkozói ökoszisztémát hozzanak létre, amelyben elháríthatóvá válnak a nők vállalkozási tevékenysége előtt álló mentális, szemléleti, fizikai és anyagi korlátok.

Céljuk, hogy segítsék a befektetői, fejlesztői, és a vállalkozói oldal közötti párbeszédet, információáramlást, hozzájáruljanak a minőségi, módszertani és etikai alapok tisztázásához és lefektetéséhez.

Már lehet regisztrálni az eseményre. A programok részletes leírását és időpontjait a http://noiklikk.hu/wedhungary2019/ oldalon találják.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS