Erasmus Mundus: magyar partner is van a közös programokban

2019. 08. 01., 17:45

Az Európai Bizottság bejelentette a Japánnal együttműködésben megvalósuló Erasmus Mundus közös mesterképzési partnerségekre vonatkozó, 2018 októberében közzétett pályázati felhívás eredményét.

Navracsics Tibor, az oktatásért, a kultúráért, az ifjúságért és a sportért felelős biztos így nyilatkozott: „Örömömre szolgált, hogy 2018 júliusában japán kollégámmal, Hayashi akkori miniszterrel együtt elindíthattam az EU és Japán közötti magas szintű politikai párbeszédet a felsőoktatás, a kultúra és a sport területén. Hangsúlyoztuk a nemzetközi felsőoktatási együttműködés előmozdításának fontosságát.Bízom benne, hogy az EU és Japán közötti, az oktatás területén létrejött együttműködési modell részét képező, kiválasztott három mesterképzési program a diákkiválóság támogatása, valamint a tudomány, a technológia és az innováció ösztönzése révén kiváló eredményeket hoz majd. Alig várom, hogy láthassam, milyen kedvező hatást fejtenek ki a következő hónapokban és években.”

A bizottság és a japán Oktatási, Kulturális, Sport-, Tudományos és Technológiai Minisztérium három, vezető egyetemek részvételével működő nemzetközi konzorcium által kínált programot választott ki:

  • Master of Science in Imaging and light in extended reality (Képalkotás és fény a kibővített valóságban MSC), a Kelet-Finnországi Egyetem (Finnország) és a Toyohashi Műszaki Egyetem (Japán) együttműködésében. További partnerországok: Belgium és Franciaország, valamint finnországi, belgiumi, németországi, svájci és japán társult partnerek.
  • Japan-Europe Master on Advanced robotics (Fejlett robotika japán-európai MA), amelyet az École Centrale de Nantes (Franciaország) és a Keiói Egyetem (Japán) koordinál. További partnerországok: Olaszország és Lengyelország.
  • History in the public sphere (A közszféra története), amely a Közép-európai Egyetem (Magyarország) és a Tokió Külföldi Tanulmányok Egyeteme (Japán) együttműködésében valósul meg. További partnerországok: Olaszország és Portugália, valamint egy franciaországi társult partner.

Ezt a maga nemében első pályázati felhívást az Európai Bizottság az Erasmus+ programon keresztül, valamint a japán Oktatási, Kulturális, Sport-, Tudományos és Technológiai Minisztérium (az egyetemek közötti csereprogramok keretében) közösen hajtja végre és finanszírozza. Az együttműködés lehetővé fogja tenni a jól teljesítő diákok számára világszerte, hogy az egyes programokban részt vevő egyetemek közül legalább kettőben tanulmányokat folytassanak. Ezen egyetemek közül legalább egynek Japánban kell lennie, és a tanulmányok végén a hallgatók közös, kettő vagy több mesterfokozatú diplomát kapnak. Az együttműködés másik eleme az üzleti világot képviselő partnerek bevonása az egyetemi partnerek mellett.

Erasmus Mundus

Az Erasmus Mundus közös mesterképzési program keretében Japánnal létrehozott partnerséggel kapcsolatos 2018. október 24-én közzétett pályázati felhívásra tíz pályázat érkezett. A ma kiválasztott három, legjobb értékelést elérő program számára 9 millió eurós költségvetés áll rendelkezésre, amelyet az EU és a japán Oktatási, Kulturális, Sport-, Tudományos és Technológiai Minisztérium egyenlő mértékben finanszíroz. E finanszírozás részeként mindhárom program esetében legfeljebb 64 ösztöndíj áll majd rendelkezésre a legjobb hallgatók számára.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS