Miért áll le a toner, ha kompatibilis?

Miért áll le a toner, ha kompatibilis?
2021. 07. 18., 06:00

Előfordult már, hogy annak ellenére, hogy kompatibilis tonert használtál a nyomtatóhoz, az mégis azt jelezte, hogy a patron nem felismerhető? A probléma okozója a készülék firmware illesztőprogramjának frissítése. Ez a hiba viszont könnyedén orvosolható.

A háromféle lehetőség

Ha otthoni nyomtatódba utántöltőt vásárolsz, három opcióból választhatsz. Az eredeti utántöltők a nyomtató gyártójától érkeznek, akik biztosítanak minket a folyamatos fejlesztésről és utánpótlásról. Ez mindig a legdrágább választás, ugyanakkor a legbiztosabb is, hiszen ezzel biztosan működni fog a nyomtatónk. Az újrahasznosított utántöltő az eredeti, kiürült festékkazetta vagy tintapatron újratöltött változatát jelenti, amit általában egy független cég gyárt. Ezzel a választással a környezetvédelem mellett tesszük le voksunkat, és persze spóroltunk is.

A kompatibilis, azaz alternatív utántöltők megegyeznek a gyári verzióval, de független gyártótól származnak. Árukat tekintve, akár négyszer annyit spórolhatunk ezzel, mintha az eredetit választanánk. Éppen ezért az eredeti utántöltők gyártói nagy harcot vívnak az alternatív előállítóival. A kompatibilis utántöltőt forgalmazóknak semmilyen költsége sincs a fejlesztést tekintve, így profitálnak könnyen az eredeti gyártók találmányaiból. Fontos azzal is tisztában lennünk, hogy az eredeti termékek esetében az ár nagy részével a reklám költségeit fizetjük meg.

A gépek közötti kommunikáció

A nyomtatógyártók által vívott harc egyik fegyvere a készülékek illesztőprogramjának frissítése, amivel elérik, hogy ne működjön a nem eredeti utántöltővel. A patronok kommunikációját a nyomtatóval egy beléjük épített chip biztosítja. A chip amolyan összekötőként közvetíti a nyomtató parancsait a patron felé, hogy mikor, mennyi színnel dolgozzon a nyomtatás során. A chip kétirányú csatorna, hiszen a patron is azon keresztül jelzi a nyomtatónak a problémákat, mint például a tinta fogyását.

Harmadik a kommunikáció során az eszköz, amiről nyomtatunk, vagyis számítógépünk, tabletünk, telefonunk. Ezek utasítják a nyomtatót a nyomtatásra. A két eszköz közötti kommunikációt biztosítja az illesztőprogram. Az illesztőprogram elsődleges feladata a nyomtatásra küldött információ lefordítása nyomtatási adattá, amiket az úgynevezett firmware dolgoz fel.

A firmware, mint védőháló

Az illesztőprogram és a firmware frissítésével érik el a nyomtatógyártók, hogy a kompatibilis, nem eredeti tonerekkel ne működjön a készülékünk. Ennek jelei a „festék nem ismerhető fel” üzenet vagy az üres toner jelzés annak ellenére, hogy az tele van.

A probléma könnyen felismerhető tehát, és több megoldás is létezik rá. Megelőző jelleggel, mielőtt még nem került letiltásra egy toner sem, blokkolhatja a firmware frissítést. Segíthet az illesztőprogram frissítés előtti verzióra való visszaállítása is az Eszközkezelőben a nyomtató beállításainál.

Jól jöhetnek az univerzális illesztőprogramok is, melyeket gyakran maguk a gyártók is kínálnak. Ha mégsem boldogulsz, bátran felkeresheted a TonerPartners.hu szakértő munkatársait, akik tanácsaival segítik a hiba kiküszöbölését.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS