Andreas Treichl lett az év bankára az Euromoney-nál

2019. 07. 21., 19:00

Az Euromoney Andreas Treichlt választotta az év bankárjának a kelet-közép-európai régió bankszektorának fejlesztése érdekében végzett munkája elismerésként.

Andreas Treichl, az Erste Group Bank AG elnök-vezérigazgatója lett az Év Bankára 2019-ben a világ egyik vezető pénzügyi szaklapja, az Euromoney éves Kiválóságért Díjainak kiosztásakor. A zsűri a díjjal  Andreas Treichl a  kelet-közép-európai régió bankszektorának fejlődése érdekében végzett munkáját ismerte el, kiemelve az Erste jövőbelátó digitális stratégiáját, amely a George platformon alapul, valamint az elnök-vezérigazgató elkötelezettségét, hogy a pénzügyi szolgáltatások elérhetővé váljanak minél szélesebb rétegnek.

Az Euromoney zsűrije kiemelte, hogy Andreas Treichl 22 éven át tartó vezérigazgatói tevékenysége alatt az Erste Group hagyományos osztrák takarékpénztárból hat kelet-közép-európai országban leányvállalatokat működtető, több mint 16 millió ügyféllel és 47 ezer munkatárssal rendelkező tőzsdei tárasággá fejlődött.

Andreas Treichl kezdettől fogva arra összpontosított, hogy az Erste a régió gyarapodó középosztálya számára nyújtson lakossági banki termékeket. Ezt a stratégiai célkitűzést tovább erősítik a pénzügyi szolgáltatások elérhetőségének kiszélesítése irányába tett erőfeszítések, a pénzintézet social banking programja.

A program visszanyúl a bank 200 éves pénzintézeti gyökereihez, amelynek középpontjában az az elv áll, hogy a banki kapcsolatokkal nem rendelkezők számára is biztosítsa a pénzügyi szolgáltatásokat és így segítse a jólét növekedését.

Treichl már 2012-ben az egész régióra kiterjedő banki platform kifejlesztését tervezte az Ersténél, a gyarapodás kiterjesztésének eszközeként. A 2015-ben útnak indított George a legnagyobb páneurópai banki platformmá vált: jelenleg közel ötmillió ügyfelet szolgál ki az Erste négy európai piacán.

Az Euromoney nagy presztízsű Kiválóságért Díját a szaklap vezető újságíróiból álló bizottság ítéli oda, a piaci szereplők részletes jelentkezése, valamint a régió banki és pénzügyi piacainak egész éves, átfogó elemzése alapján. A díjakat globális kategóriákban ítélik oda: minden régióra nézve az egyes kategóriák legjobbjai, valamint a világ közel száz országának legjobb bankjai kapnak díjat.

A legjobb bank Ausztriában, Romániában és Szlovákiában

Összhangban Andreas Treichl számára odaítélt díj indoklásával, az Erste Csoport kiemelkedő teljesítményét a legjobb banknak járó díjjal is honorálta a zsűri a pénzintézet több piacán.

Az Erste Bank Oesterreich kapta a „Legjobb osztrák bank” díját 2019-ben. A Slovenska sporitelna immár hatodik alkalommal nyerte el az Euromoney Kiválóságért Díjak versenyében a legjobb szlovákiai banknak járó elismerést. A Banca Comerciala Romana (BCR) lett a legjobb romániai bank amellett, hogy a 2017-ben megkapta Kelet-Közép-Európában a banki átalakulást legjobban levezénylő pénzintézetnek járó címet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS